Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

    Има ли лесен начин да извлека координатите на границите на землище от картите на МРРБ да си направя карта в Гугъл? Единственото, което виждам като възможност е да цъкам по пунктира и така да вземам X/Y, но това е не само малоумно, а просто ще ме побърка, ако трябва да го правя.

  • #2
    От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

    Да възможно е само за едно землище изобразено, като полигон. Мащабът трябва да е <200К. 150К е добър избор. Кликваш с мишката върху исканото землище и след това върху лупата в горния ляв ъгъл на новия прозорец. Изтегляш в .tif формат. Виж картинката.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

      Благодаря.

      Аз това го правих и преди да пусна темата, но дотам, а идеята е да се получи такова http://goo.gl/maps/ck16x

      Коментар


      • #4
        От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

        Правиш бялото на картинката невидим и готово. С Global Mapper или друга програма за цветова обработка.

        Коментар


        • #5
          От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

          Сваленият .tif фаил го зареждаш в Global Mapper от менюто File-Open data file(s).Ако е нужна някаква корекция(цветова ,контраст и т.н.)го пипваш от меню Tolls,Control Center ,Opsions.След това от меню File,Export,Export Web Format избираш KML/KMZ формат.Даваш му някакво име и място и го конвертираш.Получения KML/KMZ фаил се отваря от Google Earth.Успех !


          п.п. В този сайт има чудесна ортофотокарта от 2007г.,която спред мен е достa по- добра от Google Maps,Earth,SASPlanet,Bing и др. сателитни снимки.Просто я активираш и не правиш никакви гимнастики.
          Последно редактирано от Marto7713; 23-03-13, 14:12.

          Коментар


          • #6
            От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

            ОГРОМНО благодаря за отговорите, ще се пробвам, дано успея

            Марто, въпросната ортофотокарта е чисто и просто Бинг, с лекинката разлика, че нашите над разни поделения и други „стратегически“ обекти са си направили труда да замажат картинката, напълно тъпо и излишно упражнение, при у-вие, че можеш да си отговиш оригинала в Бинг и да гледаш същите неща в Гугъл, като оставим това настрана гугъл също така предлага допълнителни изгледи освен сателитния.

            Коментар


            • #7
              От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

              МРРБ няма нищо общо с Bing, Google и всички останали, снимките са си български, от аеро-фото заснемане.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • #8
                От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

                Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                МРРБ няма нищо общо с Bing, Google и всички останали, снимките са си български, от аеро-фото заснемане.
                Да така е,това е ортофотокартата по която изплащаха субсидийте на земеделците през тия години.Тя е поръчана от МЗХ и е от самолетни снимки.Това предполага да е по- точна,въпреки че и там се забелязват заснемания под наклон.Като се намали яркостта и се увеличи контраста с някакъв графичен редактор (или с Global Mapper направо),ще се учудиш колко ясно се виждат подробностите.Освен това всичко е снимано при ясно време и за това точно от тези снимки си правя растерни карти за GPSa.
                МЗХ продава картни листове и от новата карта 2012г.,но там цените са солени,а за този сайт прочетох в друг форум,че е пиратски не на МРРБ,и че дава малка грешка в коодринатите(вижда се като се активира кадастралната и ортофотокатата едновременно над градски район-отклонение 2-3м на места),но не мога да съм сигурен,представен е като проект на МРРБ.Между другото много не бъзат с опресняване на информацията-преди 3г. с роднини делихме една нива,но делбата не е отразена, а пък в кадастъра е нанесена.

                Коментар


                • #9
                  От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

                  Снимките не са под наклон, но имат перспектива и по краищата на кадъра естествено се получава наклон. Те са предвидени да се ползват като стерео двойки, в едни оптични апарати, където се вижда 3Д модел от стерео двойката. За ползване като единични снимки, са обработени със софтуер, който премахва деформациите в снимката заради перспективата и релефа. Така че до голяма степен снимките са "разтеглени" така че да са геометрично точни във вид на карта. Има остатъчни деформации, заради несъвършенството на 3Д-модела на релефа, който е ползван (най-вероятно SRTM). Където има стръмен терен и отвесни скали, най-добре личи как са обработвани.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • #10
                    От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

                    Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                    МРРБ няма нищо общо с Bing, Google и всички останали, снимките са си български, от аеро-фото заснемане.
                    Напротив, напротив, в една друга тема тук във форума го бях споменал точно това, че чавката "Ортофото заснемане 2006-2007" изкарва точно и именно абсолютно същите сателитни снимки, които и Бинг, това си го спомням много добре, защото гледайки сайта на МРРБ ми стана любопитно какво ли е това кръгло нещо северно от Банкя, което са замазали и потърсих в гугъл и бинг и така видях, че е едно към едно с бинг. Сега гледам в бинг са качили нови снимки от 2012-а, та не мога да ти покажа нагледно.

                    Знам, че е правено ортофотозаснемане, но доколкото знам то не покрива цяла България, или поне със сигурност преди пет години не е била заснета цялата територия.

                    А това за сайта на МРРБ, че е пиратски е меко казано несериозно, няма как подсайт на government.bg да е пиратски. А що се отнася до това какво е нанесено то зависи от напредъка на кадастъра по региони, понеже даваме лични примери специално за моето село в графата кадастър са отразени границите на ниви, които навремто ги вземахме с клетвени декларации (никой не е имал нотариален акт), отдавна тези ниви не се обработват и за мое огромно учудване те са отразени в границите си.
                    Последно редактирано от Fleetwood; 26-03-13, 22:02.

                    Коментар


                    • #11
                      От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

                      http://www.dobrichmedia.com/novini/27_08_2009_8.php

                      Коментар


                      • #12
                        От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

                        Първоначално публикуван от Fleetwood Преглед на мнение
                        Напротив, напротив, в една друга тема тук във форума го бях споменал точно това, че чавката "Ортофото заснемане 2006-2007" изкарва точно и именно абсолютно същите сателитни снимки, които и Бинг, това си го спомням много добре, защото гледайки сайта на МРРБ ми стана любопитно какво ли е това кръгло нещо северно от Банкя, което са замазали и потърсих в гугъл и бинг и така видях, че е едно към едно с бинг. Сега гледам в бинг са качили нови снимки от 2012-а, та не мога да ти покажа нагледно.

                        Знам, че е правено ортофотозаснемане, но доколкото знам то не покрива цяла България, или поне със сигурност преди пет години не е била заснета цялата територия.

                        А това за сайта на МРРБ, че е пиратски е меко казано несериозно, няма как подсайт на government.bg да е пиратски. А що се отнася до това какво е нанесено то зависи от напредъка на кадастъра по региони, понеже даваме лични примери специално за моето село в графата кадастър са отразени границите на ниви, които навремто ги вземахме с клетвени декларации (никой не е имал нотариален акт), отдавна тези ниви не се обработват и за мое огромно учудване те са отразени в границите си.
                        Може и да са ползвали сателитни снимки ,но пък и BIng не виждам да имат цялостно покритие на страната в този мащаб-например курортите Банско и Боровец са "мътни" .

                        Коментар


                        • #13
                          От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

                          Бинг си ъпдейтнаха картите, та не знам какво им е новото покритие, аз говорех конкретно за около Банкя, така или иначе на МРРБ ГИС сайта съм го ползвал основно да гледам други неща, а не земното покритие.
                          Несъмнено има ортофото заснемане, то дори мисля е изискване на ЕС за земите, но не знам подробно какво и колко е заснето.

                          Коментар


                          • #14
                            От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

                            Замазаното петно над Банкя е военен обект, както и всички други замазани неща по снимките. И точно този район над Банкя е орто-фото, в момента го гледам. Никога не е бил еднакъв с BING, защото снимките са наше заснемане. Аз ползвам точно ортофото-слоя на МРРБ, досега не съм видял сателитни снимки. А те очевадно се различават, прахоляка от ортофото-плаките се вижда навсякъде по нашите самолетни снимки, те са аналогови, за разлика от сателитните. Орто-фото покритие има цяла България, още от комунистическо време. Това от 2006-та също е пълно, в горната статия става въпрос за новото заснемане, което трябваше да завърши 2010-2011-та.
                            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                            Коментар


                            • #15
                              От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

                              Еми добре, няма как да се върна шест месеца назад и да се сетя какво съм гледал тогава и защо ми се е видяло едно към едно със сателитните снимки. Както и да е, не е важно

                              Иначе ясно, че е военен обект, безкрайно тъпо е, че са го замазали при условие, че в гугъл се вижда дори по-добре, фуражка им работа

                              този път прилагам доказателство

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X