Има ли лесен начин да извлека координатите на границите на землище от картите на МРРБ да си направя карта в Гугъл? Единственото, което виждам като възможност е да цъкам по пунктира и така да вземам X/Y, но това е не само малоумно, а просто ще ме побърка, ако трябва да го правя.
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?
Свий
X
-
От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?
Да възможно е само за едно землище изобразено, като полигон. Мащабът трябва да е <200К. 150К е добър избор. Кликваш с мишката върху исканото землище и след това върху лупата в горния ляв ъгъл на новия прозорец. Изтегляш в .tif формат. Виж картинката.
-
От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?
Благодаря.
Аз това го правих и преди да пусна темата, но дотам, а идеята е да се получи такова http://goo.gl/maps/ck16x
Коментар
-
От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?
Сваленият .tif фаил го зареждаш в Global Mapper от менюто File-Open data file(s).Ако е нужна някаква корекция(цветова ,контраст и т.н.)го пипваш от меню Tolls,Control Center ,Opsions.След това от меню File,Export,Export Web Format избираш KML/KMZ формат.Даваш му някакво име и място и го конвертираш.Получения KML/KMZ фаил се отваря от Google Earth.Успех !
п.п. В този сайт има чудесна ортофотокарта от 2007г.,която спред мен е достa по- добра от Google Maps,Earth,SASPlanet,Bing и др. сателитни снимки.Просто я активираш и не правиш никакви гимнастики.Последно редактирано от Marto7713; 23-03-13, 14:12.
Коментар
-
От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?
ОГРОМНО благодаря за отговорите, ще се пробвам, дано успея
Марто, въпросната ортофотокарта е чисто и просто Бинг, с лекинката разлика, че нашите над разни поделения и други „стратегически“ обекти са си направили труда да замажат картинката, напълно тъпо и излишно упражнение, при у-вие, че можеш да си отговиш оригинала в Бинг и да гледаш същите неща в Гугъл, като оставим това настрана гугъл също така предлага допълнителни изгледи освен сателитния.
Коментар
-
От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?
Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнениеМРРБ няма нищо общо с Bing, Google и всички останали, снимките са си български, от аеро-фото заснемане.
МЗХ продава картни листове и от новата карта 2012г.,но там цените са солени,а за този сайт прочетох в друг форум,че е пиратски не на МРРБ,и че дава малка грешка в коодринатите(вижда се като се активира кадастралната и ортофотокатата едновременно над градски район-отклонение 2-3м на места),но не мога да съм сигурен,представен е като проект на МРРБ.Между другото много не бъзат с опресняване на информацията-преди 3г. с роднини делихме една нива,но делбата не е отразена, а пък в кадастъра е нанесена.
Коментар
-
От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?
Снимките не са под наклон, но имат перспектива и по краищата на кадъра естествено се получава наклон. Те са предвидени да се ползват като стерео двойки, в едни оптични апарати, където се вижда 3Д модел от стерео двойката. За ползване като единични снимки, са обработени със софтуер, който премахва деформациите в снимката заради перспективата и релефа. Така че до голяма степен снимките са "разтеглени" така че да са геометрично точни във вид на карта. Има остатъчни деформации, заради несъвършенството на 3Д-модела на релефа, който е ползван (най-вероятно SRTM). Където има стръмен терен и отвесни скали, най-добре личи как са обработвани."Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."
Коментар
-
От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?
Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнениеМРРБ няма нищо общо с Bing, Google и всички останали, снимките са си български, от аеро-фото заснемане.
Знам, че е правено ортофотозаснемане, но доколкото знам то не покрива цяла България, или поне със сигурност преди пет години не е била заснета цялата територия.
А това за сайта на МРРБ, че е пиратски е меко казано несериозно, няма как подсайт на government.bg да е пиратски. А що се отнася до това какво е нанесено то зависи от напредъка на кадастъра по региони, понеже даваме лични примери специално за моето село в графата кадастър са отразени границите на ниви, които навремто ги вземахме с клетвени декларации (никой не е имал нотариален акт), отдавна тези ниви не се обработват и за мое огромно учудване те са отразени в границите си.Последно редактирано от Fleetwood; 26-03-13, 22:02.
Коментар
-
Коментар
-
От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?
Първоначално публикуван от Fleetwood Преглед на мнениеНапротив, напротив, в една друга тема тук във форума го бях споменал точно това, че чавката "Ортофото заснемане 2006-2007" изкарва точно и именно абсолютно същите сателитни снимки, които и Бинг, това си го спомням много добре, защото гледайки сайта на МРРБ ми стана любопитно какво ли е това кръгло нещо северно от Банкя, което са замазали и потърсих в гугъл и бинг и така видях, че е едно към едно с бинг. Сега гледам в бинг са качили нови снимки от 2012-а, та не мога да ти покажа нагледно.
Знам, че е правено ортофотозаснемане, но доколкото знам то не покрива цяла България, или поне със сигурност преди пет години не е била заснета цялата територия.
А това за сайта на МРРБ, че е пиратски е меко казано несериозно, няма как подсайт на government.bg да е пиратски. А що се отнася до това какво е нанесено то зависи от напредъка на кадастъра по региони, понеже даваме лични примери специално за моето село в графата кадастър са отразени границите на ниви, които навремто ги вземахме с клетвени декларации (никой не е имал нотариален акт), отдавна тези ниви не се обработват и за мое огромно учудване те са отразени в границите си.
Коментар
-
От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?
Бинг си ъпдейтнаха картите, та не знам какво им е новото покритие, аз говорех конкретно за около Банкя, така или иначе на МРРБ ГИС сайта съм го ползвал основно да гледам други неща, а не земното покритие.
Несъмнено има ортофото заснемане, то дори мисля е изискване на ЕС за земите, но не знам подробно какво и колко е заснето.
Коментар
-
От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?
Замазаното петно над Банкя е военен обект, както и всички други замазани неща по снимките. И точно този район над Банкя е орто-фото, в момента го гледам. Никога не е бил еднакъв с BING, защото снимките са наше заснемане. Аз ползвам точно ортофото-слоя на МРРБ, досега не съм видял сателитни снимки. А те очевадно се различават, прахоляка от ортофото-плаките се вижда навсякъде по нашите самолетни снимки, те са аналогови, за разлика от сателитните. Орто-фото покритие има цяла България, още от комунистическо време. Това от 2006-та също е пълно, в горната статия става въпрос за новото заснемане, което трябваше да завърши 2010-2011-та."Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."
Коментар
-
От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?
Еми добре, няма как да се върна шест месеца назад и да се сетя какво съм гледал тогава и защо ми се е видяло едно към едно със сателитните снимки. Както и да е, не е важно
Иначе ясно, че е военен обект, безкрайно тъпо е, че са го замазали при условие, че в гугъл се вижда дори по-добре, фуражка им работа
този път прилагам доказателство
Коментар
Активност за темата
Свий
В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.
Коментар