Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    ...А как се справя с отлаганията и знае ли за колко време киселината ще унищожи котела? ...
    Конденз се получава върху студени повърхности. При загрят котел конденз няма, горелките не образуват смоли и катрани, разнася се само фина пепел по топлообменните повърхности. Най-много да му корозира димохода /комина/. Котела не бива да се спира, в стендбай режим консумацията на въглища е символична, не е като при пелетните със запалка. Ако е постигнал посочените температури без излишен въздух означава, че подаването на студената вода в котела е в противоток с димните газове. Тогава най-студената вода среща най-студените газове, загрява се постепенно и най-топлата вода топлообменя с най-горещите, още неохладени газове.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
      Колега би ли посочил контролер,който настройва сам съотношението въздух - гориво???
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...61#post3285161

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
        Тогава най-студената вода среща най-студените газове, загрява се постепенно и най-топлата вода топлообменя с най-горещите, още неохладени газове.
        Нищо не среща тогава студената вода. Отива долу и от там обратно в инсталацията.
        Излишният кислород се мери със ламбда за 50-200 лева.

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от 5iki5i Преглед на мнение
          Нищо не среща тогава студената вода. Отива долу и от там обратно в инсталацията.
          Излишният кислород се мери със ламбда за 50-200 лева.
          Така, както казваш, с водата, се случва в радиатора. В котела е наобратно.
          Само с ламбда сонда нищо няма да измериш, то, ако беше толкова елементарно, нямаше да продават газанализатори. Тоя път са го вървяли доста хора, ходил съм да гледам разни мигащи диоди и други разни приспособления за отчитане сигнала на ламбда сонда, ама нищо точно или достоверно не видях измежду тези самоделки. Отказах се чак когато в Полша ми казаха, че за въглища не е приложим ламбда контрол, въпреки че бях с парите в ръце и можеха да ме "обръснат".
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Само с ламбда няма да стане. Но ако се добави в управлението и контрол на въглерода има шансове. Трябва да управлява и процеса на тлеене, за да се гони и кпд, и екология.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
              Така, както казваш, с водата, се случва в радиатора. В котела е наобратно.
              Същото е. Пуска студена вода от горе, тя отива надолу, без се разпределя равномерно в долната площ на котела. Все едно да пуснеш в радиатора топлата от долу и да я върнеш отгоре.
              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
              Само с ламбда сонда нищо няма да измериш, то, ако беше толкова елементарно,
              Върни се назад и чети какво трябва да се премери - излишния кислород. Само че, той не е причина за разликата. Може да е неправилно измерване. Не може водата да е по-топла от димните газове, когато тя се загрява от тях, а те се охлаждат от нея.

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Първоначално публикуван от 5iki5i Преглед на мнение
                Същото е. Пуска студена вода от горе, тя отива надолу, без се разпределя равномерно в долната площ на котела. Все едно да пуснеш в радиатора топлата от долу и да я върнеш отгоре.

                Върни се назад и чети какво трябва да се премери - излишния кислород. Само че, той не е причина за разликата. Може да е неправилно измерване. Не може водата да е по-топла от димните газове, когато тя се загрява от тях, а те се охлаждат от нея.
                Не съм го виждал на живо котела и не съм виждал какво е измерил Стели , обаче понеже си познавам човека толкова много и толкова много пъти ме е изумявал с техническите си решения и с действията си , мога да гарантирам за думите му . Виждам логика в това че в личен разговор с него , разбрах че водата която влиза в долният част на котела ( която се връща обратно след като се е охладила ) е с температура около 35 градуса . Не виждам защо след като топлата му вода на изхода си от котела е с температура около 60 градуса , да не може температурата на газовете при изхода си от котела да е 52 градуса .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                  Не съм го виждал на живо котела и не съм виждал какво е измерил Стели , обаче понеже си познавам човека толкова много и толкова много пъти ме е изумявал с техническите си решения и с действията си, мога да гарантирам за думите му . Виждам логика в това че в личен разговор с него , разбрах че водата която влиза в долният част на котела ( която се връща обратно след като се е охладила ) е с температура около 35 градуса . Не виждам защо след като топлата му вода на изхода си от котела е с температура около 60 градуса , да не може температурата на газовете при изхода си от котела да е 52 градуса .
                  Както и да въртиш с гаранции не става този котел и тази схема.
                  Водата влиза от долу - задната част на котела и излиза отгоре - предната част на котела. Там температурата на водата котела е 60°C. От същото място - горната част с температура 60°C, излизат димни газове с температура 52°C. Следва, че водата грее газовете.
                  За да вярно това с температурата от 52°C, трябва газовете педи влизане в началото на последния ход, от долу, да са с температура под 52°C, примерно 45. Така последният ход се явява излишен.

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Браво за произведението!!!
                    Може ли да споделите за приблизителна окончателна цена .
                    Цената все още не е крайна,имам още довършителна работа по външната изолация на котела с вата и облицовка от ламарина за фаца и трябва да купя вермаколитни плоскости за вътрешна изолация на вратите .В момента отвън е със стиропор ,а на вратите отвътре е с пресована вата и така е добре изолиран но не е красив.Грубо 1400лв + -

                    Поздравления за колегата Stelio ,щом е достигнал димни газове по студени от водата. Ще го помоля да качи снимки и да сподели как е херметизирал вратите на котела. Благодаря.
                    За херметизиране вратите на котела ползвах квадратно стъкло влакнесто въже 12/12мм ще снимам и ще кача снимки.

                    Не е за поздравления това,защото означава че количеството на подавания въздух е много и преохлажда димните газове.Иначе казано подгрява се студен въздух,който излиза през комина,демек лоши настройки.


                    Това честно него разбрах!Може би аз не обясних правилно,при продължително включване на постояни консуматори (радиатори без термоглави примерно)мощността на горелката изписва
                    синусоида затихваща до почти права линя в случая правата е на 30% зададената температура 60 на изхода на котела 60 на входа 35 на димните газове 53 и така може да си работи с часове докато нещо не наруши равновесието.


                    А как се справя с отлаганията и знае ли за колко време киселината ще унищожи котела?


                    ето едно клипче на горната част на котела не почистван след 8-9 дена конденз няма но за сметка на това пепел има в изобилие

                    <font color="#000000">

                    Ако е постигнал посочените температури без излишен въздух означава, че подаването на студената вода в котела е в противоток с димните газове. Тогава най-студената вода среща най-студените газове, загрява се постепенно и най-топлата вода топлообменя с най-горещите, още неохладени газове.


                    ag ro много си прав,груба схема на противоток

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:топлообменик.jpg
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:5783790

                    при мен е така на средната схема в лилавата зона се случва противоток,стойностите са за онагледяване на коментирания случай,и разбира се че се променят при включване и изключване на консуматори,промяна на времето и мощността

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:80.5 КБ
ID:5783791

                    Най-много да му корозира димохода /комина/


                    димохода ми е от хромникел ф150,в него се образува конденз наистина, до сега съм изхвърлил 40л,предвидилсъм връзка с канал

                    извиняван се за размера на схемите не можах да ги наглася
                    Последно редактирано от stelio; 15-03-18, 01:34.
                    Трагичното не е смъртта, а животът, който
                    хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                    Чарлз Буковски

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Stelio ако свържеш котела в правоток може би ще се спасиш от конденза.

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Първоначално публикуван от Viktor11 Преглед на мнение
                        Stelio ако свържеш котела в правоток може би ще се спасиш от конденза.
                        Наличието на конденз в димохода е търсен ефект и не искам да го загубя,при изграждането на котела си поставих цел,димните газове да са под 100.С на изхода от котела при температура на водата на изхода 60-70-80С. Липсата на конденз би означавало,че губя топлина през кумина.



                        Трагичното не е смъртта, а животът, който
                        хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                        Чарлз Буковски

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
                          ...на изхода на котела 60 на входа 35 на димните газове 53...[ATTACH=CONFIG]950626[/ATTACH]
                          Така си и мислех. Всичко описано, вкл. конденза и пепелта, точно потвърждава моите наблюдения. Разликата с един Виадрус с подобни габарити е, че там никога не може да се постигне толкова голяма разлика между входяща и изходяща вода, особено ако се гони по-ниска температура на димните газове. Това от личен опит с Виадрус с 4 секции. Просто няма достатъчно топлообменна повърхност. Затова се бъркат колеги и не им се вярва на получения резултат. А към Stelio имам следното питане - на каква мощност преценяваш, че се е получил твоя котел, като си знаеш консумацията и колко предполагаем резерв имаш?
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Здравейте ,Колеги!Бихте ли ми дали съвет ,какъв кабел да взема за ъпдейт на timel skzp-02f?Опитах с кабел RS 232 към USB ,но не се получи нищо.Моля знаещите за съвет!Благодаря!

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Кабелите USB-RS232 на фирмите Атен, Манхатън и CHIPI тръгват от раз.
                              Успех!

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Продава се кабел специално за този контролер.

                                http://allegro.pl/programator-do-ste...856349437.html
                                Последно редактирано от energo8; 23-03-18, 10:04.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X