Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
    Да питам, на колко време трябва да се чисти при работа с въглища, нещо средно?
    Под чистене изхвърляне на сгурията ли да се има предвид или почистване на топлообменните повърхности на котела? Първото зависи от обема на камерата под горелката, за второто е добре да се прави веднъж седмично. Правя го с работни дрехи и после - в банята.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      За изхвърлянето на сгурията имах предвид. За второто хич не се бях сетила.
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
        Снимката вероятно е примерна, предлагат и други горелки, аз се спрях на комбинацията 25kw котел с универсална горелка EKOENERGIA 25kw (на пелети е 19kw). За контролера пише "LED-КОНТРОЛЕР НА БГ ЕЗИК".
        Какъв е добре да бъде, какво да се търси?
        Бих те посъветвал да вземеш ,този котел с показания контролер.Това е хита в момента и това ,ще бъде в следващите години.Отоплението е дълготрайна инвестиция и трябва добре да се помисли ,преди да се вземе нещо.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14-kw-egro-plus.jpg
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5781483Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kontroler.jpg
Прегледи:1
Размер:30.8 КБ
ID:5781482

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Кой е този котел и с кой контролер? Хич не мога да им се оправя с полския. Има ли представител в БГ? Предпочитам да взема нещо оттук, заради гаранциите които дават.
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
            Кой е този котел и с кой контролер? Хич не мога да им се оправя с полския. Има ли представител в БГ? Предпочитам да взема нещо оттук, заради гаранциите които дават.
            Koнтролера е Платина и до миналата година ,беше патент на Metall Fach,тоест те си го бяха поръчали на фирмата производител PLUM.Сега всеки производител на котли включва този контролер в листата си.Има верочтност другия голям производител на контролери TECH,също да го произвержда.Погледни котлите на Metall Fach,водят се за един от най големия производител в Полша и цените са им доста по ниски.Другия месец един приятел си внася такъв.Като дойде ,ще дам малко повече информация.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Пак казвам, че предпочитам да си взема нещо, което някой да монтира, да настрои и ако се скапе да му скачам на ушите, защото си има гаранция. Иначе, трябва да се усъвършенствам в материя, която не ме влече особено, дори като хоби. Та препоръчвайте ми, ако имате опит с нещо, което може да доставят и монтират в околностите на София. Ако ли не, ще си нося последствията от избора, както и сега впрочем.
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
                Пак казвам, че предпочитам да си взема нещо, което някой да монтира, да настрои и ако се скапе да му скачам на ушите, защото си има гаранция. Иначе, трябва да се усъвършенствам в материя, която не ме влече особено, дори като хоби. Та препоръчвайте ми, ако имате опит с нещо, което може да доставят и монтират в околностите на София. Ако ли не, ще си нося последствията от избора, както и сега впрочем.
                Не смея да препоръчвам никого, защото и това е отговорност. Но типа котли с вертикални топлообменници като по-горе посочения и като този:http://www.kotly-witkowski.pl/kotly-.../kovert#budowa определено се чистят по-лесно и си струва да бъдат препоръчвани.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Същите са контролерите на ТЕСН. Най-добре е да си настройва сам съотношението въздух - гориво.

                  Тук има едно сравнение на цени котли и ефективност.
                  https://www.budujemydom.pl/files/rnr...ujemydompl.pdf

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    [QUOTE=5iki5i;3284823]Същите са контролерите на ТЕСН. Най-добре е да си настройва сам съотношението въздух - гориво.

                    Да хубаво е .Всеки го иска и никой не се отказва от него.Само ,че хубавото и евтино са две несъвместими неща.
                    Комплекта от подобен контролер с дистанционно + ламбда модул + интернет модул + кабел за връзка към компютър е ориентировъчно
                    1800 - 2000 лв.И пак човек не може да си го купи свободно,защото е само за производители на котли.

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от RADOSLAW2000 Преглед на мнение
                      Само ,че хубавото и евтино са две несъвместими неща.
                      Комплекта от подобен контролер с дистанционно + ламбда модул + интернет модул + кабел за връзка към компютър е ориентировъчно
                      1800 - 2000 лв.
                      ТЕCH ST 480zpid се продава за 500 лева.
                      https://www.ceneo.pl/23097217
                      Няма ламбда, но за въглища не е необходима, понеже вторичното горене е никакво. С ламбда 1,05 горят добре, както и с по-ниска до 1,02.
                      Не е нужно и да се виси на телефона, защото си прави настройките по ниво на горивото, температура на димните газове.
                      Дефро Сигма са с този контролер, някой горе питаше за котел с гаранция и сервиз около София. Само че, цената е над 7500 с почистващия механизъм, с 2-3 хиляди лева повече от внос. Знаеш как е.

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Само управлението може да се купи и от тук на същата цена с всички сензори и меню на български.
                        http://www.defro.bg/productdetails.a...%D0%A0v2;K1Pv3

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          ....
                          http://www.defro.bg/productdetails.a...%D0%A0v2;K1Pv3

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Здравейте, извинявам се, че разводнявамтемата. Търся си фирма или майстор за изграждане на отоплението на къща, коятосе намира на 20 км от гр.София. Благодарение на колегата ar go купих горелка Еco с контролер, имам и радиатори и някакваарматура. Нещо малко е свършено, но времето лети и си трябва специалист - та споделетеако знаете такъв за тази работа. Няма да описвам повече и без това ще трябва десе огледа.
                            0888-629-839

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Всички Виадруси стават !Аз съм с такъв модернизиран 54кВ!Купих само горелка,вентилатор и контролер!Сам си направих подставката и контейнера,но това беше преди 4 год!За следващия сезон мисля да купя Бг контролера НАТУРЕЛА-http://www.naturela-bg.com/bg/product/40-npbc-v3-electronic-controllers-for-pellet-burner/ за да мога да го контролирам през телефона,по мощен вентилатор и евентуално да монтирам запалка!

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Привет майстори! Моля за вашето мнение относно подобряване на сегашното положение за отопление на твърдо гориво. От десет години се топлим с чугунен, 5 секционен котел Демрад Солитек - 35 Kw , на въглища. От чиято икономия съм много доволен, но пък що се отнася до мизерията и прахоляка...очерни ми се душата вече. Къщата е около 140 м2 с добра топлоизолация, пвц дограма с четири сезона стъклопакети, 7 радиатора, две лири и бойлер 120 лт с две серпентини. От месец Ноември изграждам котелно помещение, като преустройвам лятната кухня (с изолация, дограма и т.н.) и склад за гориво към нея. С помещенията вече съм готов остана да вдигна комина и разбира се -котела. Сегашният се намира в приземния етаж на къщата, но ми писна от мизерия, както казах и от следващия сезон ще е навън. След толкова въведение, да си дойдем и на въпроса... Харесах си турски котел Емташ EKY/S 30, комбиниран, автоматизиран - 35 Kw, който обаче го няма в България, но срещу предплата, ще ми го доставят от Турция до месец. Няма да казвам от къде, да не става реклама, но цената с доставката ще е 2730 лв с ДДС и безпл. доставка. Ще кача и снимки ако намеря от къде. Четириходов е този, с топлообменник на димоотхода, по което апропо се различава от споменатите тук модели на Емташ, като EK3G/S.
                                Четох цял ден, всичките 49 страници и вече съвсем се обърках, дали да си преправя Демрадчето с въпросната Еко горелка, или да се мятам на турското. Забравих да кажа, че ще горя основно въглища, просто съотношението цена/калоричност при тях няма как да се надмине от пелети например. А и ми харесва да имам избор да си горя каквото ми е кеф. До колкото разбрах, контролера на Емраш-а, е малко допотопен, а от него зависи много, та... Какво да направя, Да преустройвам стария чугунен котел или да купувам нов и да му сменя да речем контролера само.
                                Има ли колеги тук , преустроили Демрад Солитек/35 Kw/37 литра? Добре ли става при тях трансплантацията, какво е КПД–то. За температурата на изходящите газове, така или иначе съм решил да си направя топлообменник , за да го оптимизирам максимално, пък ако кондензира дима, ще му боцна и вентилатор. Давайте акъл сега, ако сте имали търпение да ме четете до край! Благодаря предварителската!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X