Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    По-изгодно е, на когото са му близо.Аз се топля с натурална слънчогледова люспа, дори не е пелетирана, но ми е съвсем наблизо. Въглищата имат други достойнства - същите калории се събират в по-малък обем, като спре тока, дълго време има жар в камерата /за да тръгне котела отново, когато се оправи тока/, не събират мишки и плъхове, не се боят от вода и влага.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      До колегата D-MAX,споменал си в по предни постове за ситна фракция въглища в Пловдив.Ако може да дадете инфо къде в Пловдив може да се намери фракция.
      Ако други Пловдивчани знаят моля да споделите.Благодаря ви предварително!

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Да попитам , каква е минималната мощност на която може да работи екоенергия 35кВ

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от Viktor11 Преглед на мнение
          Да попитам , каква е минималната мощност на която може да работи екоенергия 35кВ
          Зависи от контролера, Iryd pid я управлява от нула до сто процента.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от emil.milev Преглед на мнение
            Иве, пробвал ли си слънчогледови пелети, не е ли по-изгодно?
            Колега пробвах с чисто слънчогледови пелети 8мм .Въртях какви ли не настройки ,повече гориво ,по-малко въздух и т.н. ,слаба калоричност .
            Иначе пробвах преди едни смесени 50/ 50 слънчогледови с широколистни бяха по-добре .

            Като гледам май генералният извод е ,че евтиното гориво има доста по-голям разход и съответно хамалогия .

            И правилното е да се вземе висококалорично гориво /на добра цена / стига да не ни лъжат за това ,което продават.
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
              От пристанище Лом купени 10 тона преди седмица на цена 310 лв - добри отзиви от мой приятел. Пак оттам преди два месеца ми прати два чувала колегата Валтер Желязков. Преди три дни им дойде реда да ги пробвам - добре са.
              Лом ми е доста далече ,затова като гледам ще вземам от Русе .Има и при нас в Сливен руски ,5200 ккал ,280 лв /тон .
              0887/400121 Антон Донев

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                Колега, пробвах с чисто слънчогледови пелети 8мм .Въртях какви ли не настройки ,повече гориво ,по-малко въздух и т.н. ,слаба калоричност...
                Аз все пак съм с Грейко, на вратата на Виадрус 6мм слънчогледови ми се сториха по-калорични от иглолистни (без да съм правил измервания). Горелката вече е на 'кутия' под котела, ще видим тази зима как ще бъде.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от nik80 Преглед на мнение
                  До колегата D-MAX,споменал си в по предни постове за ситна фракция въглища в Пловдив.Ако може да дадете инфо къде в Пловдив може да се намери фракция.
                  Ако други Пловдивчани знаят моля да споделите.Благодаря ви предварително!

                  360лв/тон фракция 6-16мм пресети въглища

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Котела вече е монтиран. Премина хидравличната проба и тези дни ще е топлата проба.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170921_194741.jpg
Прегледи:1
Размер:214.8 КБ
ID:5767236Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170921_194754.jpg
Прегледи:1
Размер:195.1 КБ
ID:5767237Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170921_194831.jpg
Прегледи:1
Размер:221.3 КБ
ID:5767238

                    Добавих и малко тунинг - турболатори и отражател.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170921_175717.jpg
Прегледи:1
Размер:208.6 КБ
ID:5767239Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170921_175733.jpg
Прегледи:1
Размер:181.4 КБ
ID:5767240
                    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                    GSM 0877207222

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Това е пресевната инсталация в Русе. Механизация - челен товарач. Така че може да се очаква някоя и друга буца да попадне в грешната купчина, ама се търпи.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:въглища Русе.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5767784
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Купихме 5 т от Терм и ко .
                        Засега си правя експерименти с настройките .Май буците шлака ще се окажат от прекалено подаване на гориво и недоизгаряне .

                        При всички случаи нещата са по добре от пелетите /поне нискокалоричните / .
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Някой знае ли разликата между контролерите TIMEL E и F .Благодаря.

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Виж този сайт и ще разбереш - http://costerowniki.pl

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Да не е въпроса без отговор, защото говорихме с Виктор по телефона.
                              Тимел Е има датчици за температура на котела, на подаващото устройство и на БГВ.
                              При Тимел F има допълнително за връщащата вода, изгорелите газове, стайна температура, външна температура и за смесител/3, 4 пътен вентил/.
                              Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                              GSM 0877207222

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Здравейте колеги. Имам виадрус 6 секции който поставих на кутия и монтирах полска горелка екоенергия. Тя пристигна с контролер NEGROS който не ми харесва и искам да го сменя. Бихте ли дали мнение за моделите контролери и кой според вас е най добър засега и от къде мога да го поръчам? Благодаря предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X