Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Котел с ребра, на които трябва да опира жар, се преправя така че до тях да опират димни газове с 300 гр. по ниска температура и очакваме по висока ефективност?

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Аха, загрях /макар и не чак до 300 / Значи тази зима ще храня звера както си е направен, а догодина - аут и след това друг, с горелка. Тъкмо ще имам време цяла зима да чета и да вдяна тази нова материя!
      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
        ...
        Не съм запознат с Де Дитрих практически, но доколкото знам, отдолу са ребра, пълни с вода. Как да стане лесно пламъка на горелката да бие отдолу в ребрата, после димните газове да ги заобиколят и през вратата на котела да влязат вътре в оригиналната горивна камера и да излязат през комина? Става, ама си е играчка и се усложнява достъпа за почистване на котела отвътре. Като се отчете и малката топлообменна повърхност на котела - струва ли си това упражнение?
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Здравейте, коя конфигурация е по-добра. Котел 25кВ/горелка 35кВ. Или 50кВ котел с 35кВ горелка.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от Валтер Желязков Преглед на мнение
            Още един въпрос, някой имал ли е проблем с конденз в бункера за горивото?
            Здравейте
            На моя котел от вентилатора до бункера с гориво е свързан маркуч гуфриран ф12.
            В описанието пише ,че е за изсушаване на горивото.
            До колко обаче го суши...
            Може да ти са по студени вълищата,ако са отвън може от студено топло,или пък да са влажни.
            www.ekotoplina.com

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Да, именно. Чета как става, чета ви мненията и става ясно, че не е невъзможно, но не си струва. Тази зима ще е традиционното пълнене, догодина нов котел и нови възможности
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Благодаря. Аз съм го направил, вижда се на снимките /бялата тръба/, конденза изчезна.
                Беше ми любопитно, дали и при други се получава конденз.
                Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                GSM 0877207222

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                  догодина нов котел и нови възможности
                  Всяка година нов котел. . . Така се отнасяме само с любимо хоби

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Някой от колегите с Екоенергия и контролер Iryd RTZ PID дали е горил слънчогледови пелети, че от днес съм с 1 тон под терасата?
                    D-MAX имаш ли опит с това гориво?
                    Предварително Благодаря

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Моя контролер SKZP-02 го доставиха с 4+1 датчика: 1 за димни газове, 1 за темп. на котела, 1 за връщата вода, 1 за темп. на подаващото устройство/фидера/ и един STB датчик за прегряване на котела. Питах доставчика колко ще струват в БГ датчиците за външна температура и стайния датчик, отговор още не съм получил. Та реших да си спретна сам датчици по схемата сензор+кабел+куплунг. Сензор: температурен сензор KTY81-210 цени от 1.25 лв. - до 2.50 лв., Кабел: ползвах телефонен останал на тавана, Куплунг: Индустриален щепсел DS1110-01-2B6 /водят го още микрофонен MINI куплунг/ - цена от 4.60 лв. и доставка по поръчка. След полвинчасова занимавка по сглабяне датчиците са готови за употреба. В Полша един оригинален датчик за външна темп. и стаен датчик се продава за 45 злоти.
                      STB датчика е с много къс кабели и това ограничава поставянето на контролера на по-удобно място. Прочетох в полския форум, че дължината на кабела може да се удължава и затова го споделям тук.
                      Линк от където може да се свалят програмата за актуализиране и превод на инструкцията, наличните версии за актуализация, драйвери за USB-RS232 кабели, превод на инструкцията за работа с контролера SKZP-02 ver 1.6 на български благодарение на колегата ag_ro - чест и почитания към него и всички, които помагат безкористно.
                      https://drive.google.com/open?id=1b4...R5-bUX2baDi2sy

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                        Някой от колегите с Екоенергия и контролер Iryd RTZ PID дали е горил слънчогледови пелети, че от днес съм с 1 тон под терасата?
                        D-MAX имаш ли опит с това гориво?
                        Предварително Благодаря
                        Нямам личен опит със слънчоглед, но мисля не трябва да е проблем. Все пак като го пуснеш пиши как е, за да е полезно за всички
                        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                          Някой от колегите с Екоенергия и контролер Iryd RTZ PID дали е горил слънчогледови пелети, че от днес съм с 1 тон под терасата?
                          D-MAX имаш ли опит с това гориво?
                          Предварително Благодаря

                          Вземи си котки колега ! (от прочетеното за слънчогледови пелети като гориво)

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                            Някой от колегите с Екоенергия и контролер Iryd RTZ PID дали е горил слънчогледови пелети, че от днес съм с 1 тон под терасата?
                            D-MAX имаш ли опит с това гориво?
                            Предварително Благодаря
                            Горят добре, няма грижи. Жарта угасва по-бързо, но не съм мерил след колко часа изчезва и паленето се прави отново на ръка. Стендбай режима си върви нормално.
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                              Горят добре, няма грижи. Жарта угасва по-бързо, но не съм мерил след колко часа изчезва и паленето се прави отново на ръка. Стендбай режима си върви нормално.

                              Ako е настроен правилно режима„поддържане„ няма да угасне и да се пали отново.
                              (визирам управление с Iryd Pid контролер,но мисля важи и за всеки друг с такъв режим)
                              Последно редактирано от energo8; 04-11-17, 15:45.

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Вчера ъпгрейднах софтуера на контролера си. Има доста промени в посока на повечко параметри за контрол. Интересното е, че си беше запазило разхода на гориво, но пък си беше изключил наличието на датчика за димни газове. Наложи се да влизам през администратор за да си пусна датчика. Горя слънчогледови пелети и настройките все още ги налучкваме. Благодаря на Валтер Желязков за идеите и загрижеността.Тези дни очаквам и точната стойност на калоричността им от фирмата производител. Пелетите държат жар над 3 часа и разпалването на горелката стана за 30 секунди. Поддържането на горивния процес съм го оставил на автоматично, като съм му задал границите на модулация 5%-80% и контролера се справя перфектно.
                                Има много неща още да се пробват и налучкат, но с общи усилия мисля че ще се справим. Успех на всички.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X