Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    ar go - В Domer са предложени готови комбинации, някъде из последните страници на горелките. Съвета ми е да избереш готова предложена, а не да си я съставяш сам. Твърде много неизвестни за лаици като нас.

    Благодаря за съвета ar go наистина е така. Аз говорех за тази комбинация Екоенергия 15-25кв. с контролер IRID PID RTZ,a сензора за димни газове и
    Pilot G RF те са опция
    За съжаление в Домер не виждам управление Тимел за което ти казваш.наистина е по съвременен вариант мисля.а се предлага и комплект с повечето сензори
    Моля за още един съвет. Моя котел е Бош 24кв. дали ,Екоенергия 15-25кв. е подходяща за мен....
    Ако не се лъжа radar66 е с такъв котел ....да каже повече за него,за което предварително Благодаря

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
      ...Транспорт на един европалет от Полша е към 200 - 250 eur, но това по спомени, може и да греша... (
      Прегледах си фактурите. Един палет с две горелки е дошъл със спедитора Ойрошпед от Полша до София за 500 злоти, което е 200-250 лева. Ако аз опаковам, ще събера 6 горелки с бункерите на един палет, ама не ги знам поляците как ще се справят. И там като при нас, шефа си мисли едно, ама работника де разбрал, де не разбрал, слага, каквото му дойде на палета.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
        Някъде по-нагоре бяхме писали, че чашката на горелката се уплътнява с високо температурен силикатен уплътнител(не силиконов!!) устойчив до към 1500 градуса(обикновено го продават като уплътнител за камини и печки), като много се внимава да не се задръстят кръглите дюзи на вторичния въздух...
        Привет колега. Защо вече няколко човека ми се оплакват, че горелките им /Екоенергия/ горят само с половината от ретортата /началото/, а втората половина не гори? Отначало мислех, че не са ги уплътнили, както по-горе си посочил. Питах ги, казват, че са го направили и не е там проблема. На какво може да се дължи това при един да работи нормално, а при друг не?
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от SSP Преглед на мнение
          Колега ag ro доволен ли си от контролера спрял съм се на него понеже в един екран визуализира цялата снимка на работата на системата и има меню на английски и още повече е с така наречената размита логика на работа. Информацията в нета е оскъдна откъм възможности на този контролер примерно дали може да се върже мониторинг през интернет, но по-скоро си мисля от прочетеното, че не може. Що се отнася до кутията мисля да е по-широка но височината в котелното ме ограничава откъм височина и си мисля да не е по-висока от 42 см. мисля, че ще достатъчна. Вратата ме притеснява повече понеже ми се искаше да е оригинална от някакъв стар котел, но в момента няма предлагане все пак има време ще го мисля.
          Най-големия ми проблем е доставката на горелка от Полша. Ти можеш ли да помогнеш с този казус за което аз ще се реванширам разбира се!!! В момента цената на моята конфигурация от Полша с ДДС е малко под 1500 лв. с ДДС за цената в България всеки може да се осведоми.
          Благодаря предварително на отзовалите се. Ако сметнете че спамим темата може да ми отговаряте на ЛС.
          От контролера определено съм доволен. Писал съм и по-напред за това, качил съм в темата и превод на инструкцията на български. Не съм изпитал нужда от дистанционно командване досега, но това си е мое мнение. Колкото до мониторинг през интернет, /разбирам да го наблюдавам как работи отдалеч/ е хубаво нещо! Все не остава време да попитам за такава опция на по-новите модели, може и да са направили вече с GSM модул.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
            Привет колега. Защо вече няколко човека ми се оплакват, че горелките им /Екоенергия/ горят само с половината от ретортата /началото/, а втората половина не гори? Отначало мислех, че не са ги уплътнили, както по-горе си посочил. Питах ги, казват, че са го направили и не е там проблема. На какво може да се дължи това при един да работи нормално, а при друг не?
            Лошо, некачествено уплътняване, няма друга причина. Прави се отново и отново, докато се направи качествено. Не е скъпо, не е трудно, изисква се малко внимание и прецизност в работата. Там освен чашката друго няма, така че няма какво друго да не е в ред.
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от RADOSLAW2000 Преглед на мнение
              Това е възможно най евтиния и съответно най скапания контролер,който може да се избере с тази конфигурация.Един роднина си купи с този контролер и по лошото е с правен от продавача бункер.Пълна пародия,изхвърли го и си направи нов.Опасноста от пожар с такива самоделки е огромна.Имай едно наум,предполагам ,ще го купуваш от същото място.Така и не ми казаха откъде ,бяха го купили но беше някъде от Варна.
              Много ти благодаря за информацията.Може ли да ми дадеш тел. на твоя роднина да обменя инфо и с него преди да я купя.

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                Привет колега. Защо вече няколко човека ми се оплакват, че горелките им /Екоенергия/ горят само с половината от ретортата /началото/, а втората половина не гори? Отначало мислех, че не са ги уплътнили, както по-горе си посочил. Питах ги, казват, че са го направили и не е там проблема. На какво може да се дължи това при един да работи нормално, а при друг не?


                И на мой приятел гореше само до половината на потата,след уплътнението със силикон 1400с се оправи.На другите дето познавам както и моита няма такъв проблем.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Въпрос за нашите котли "ПРИТИ" ,от 23 до 29 киловата водна риза!Гледам има входове за вкарване на горелка за пелети!Струват ли?В момента съм с камина 22 киловата и съм доволен ,горя дърва , по малко донбаски и еко-брикети,сравнително чисто е и дава яка жега,но планирам да преправя ризата с тръбна .Скоро обаче случайно разгледах каталога на "ПРИТИ" и нещо ми хванаха окото котлите на дърва и въглища с опция и за горелки .Търся мнение ,в италиански чугунени изпълнения не ми се хвърля,немските са цифра....?!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Виж и тези от Горна Оряховица. Имат комбиниран дърва и пелети май.
                    GPS системи https://www.easytracking.bg/
                    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Ще ги разгледам веднага!Мерси!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        На кой производител?Защото ми излезнаха и "Прити " с дистрибутор "Амиго БГ" за Горна Оряховица.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Грейко.
                          GPS системи https://www.easytracking.bg/
                          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Здравейте.
                            Да ви питам, понеже имам проблем с комина, който не е изграден много добре и се запушва по средата на зимата.
                            Та дали ако ми монтират ретортна горелка на котел Виадрус У22 ще продължа да имам тоя проблем с комина?

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              А топлоизолиран ли е? Коминът.

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                А топлоизолиран ли е? Коминът.
                                Да, с вата, но само над покрива, но не там е проблема, а в това, че едно време не е направен както трябва и има стеснения по пътя си.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X