Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Това ми се струва, че е по-приложимо при тубусните горелки. На Феролито миналата зима наистина виждах подобни летящи искри, като бенгалски огън. Докато при ретортните горелки не вярвам да има голям ефект. Тази зима с Грейко-то виждам само пламък и малко пушек понякога ( заради слънчогледа ). Не пречи да се пробва, обаче.
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #32
      От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      На рекламата най-отдолу пише, че е универсално за всякакъв вид котли и горелки. На снимката котела в разрез е с реторта. Оставам с впечатлението, че въпросното искрене и фина пепел са в силна зависимост от вида гориво. В Чехия примерно с техните кафяви въглища, искренето е като фонтан. Само пробата ще покаже дали изобщо има някакъв ефект
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #33
        От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
        На рекламата най-отдолу пише, че е универсално за всякакъв вид котли и горелки. Само пробата ще покаже дали изобщо има някакъв ефект
        Много полезен опит и идеи споделяте. Ще взаимствам повечето решения за отоплението в къщата, за което ВИ благодаря.
        А "рефлектора" вероятно има за основна цел да отклони към топлообменника прегрятите газове.

        Коментар


        • #34
          От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          ...А "рефлектора" вероятно има за основна цел да отклони към топлообменника прегрятите газове.
          За тази цел се ползват и различни други способи: поставяне на допълнителни прегради/плочи в котела, с което се увеличава броят на ходовете му; поставяне на допълнителни приспособления ( "турболатори" ) и т.н.
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #35
            От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
            За тази цел се ползват и различни други способи: поставяне на допълнителни прегради/плочи в котела, с което се увеличава броят на ходовете му; поставяне на допълнителни приспособления ( "турболатори" ) и т.н.
            Напълно съм съгласен,че се ползват различни "прегради" да се промени посоката на прегретите газове и да се забави скороста им.
            Тази "паница" ми се вижда добър отражател. - Може да има и друго предназначение ,но на прима виста не се сещам.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-01-15, 10:06.

            Коментар


            • #36
              От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Аз монтирах горелка на ДЕДИТРИХ 50 киловата, въпреки твърденията на топлотехници, че няма да е ефективно, но мисля, че се получи. Горелката е хоризонтална и гори на пред като факла, а огъня се бие в екран от огнеупорни тухли подредени на задната стена на котела, защото четох, че горелката изгаряла задната стена. Искам да ползвам горелка на въглища, но мисля, че трябва да е от чугун тази няма да издържи топлината. Дали има горелки за въглища, които са като тръба и горят на пред, а не на горе?
              Колега D- MAX от къде мога да намеря мощен мотор с редуктор за щнека и чугунен щнек?

              Коментар


              • #37
                От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Първоначално публикуван от walther22 Преглед на мнение
                Аз монтирах горелка на ДЕДИТРИХ 50 киловата, въпреки твърденията на топлотехници, че няма да е ефективно, но мисля, че се получи. Горелката е хоризонтална и гори на пред като факла, а огъня се бие в екран от огнеупорни тухли подредени на задната стена на котела, защото четох, че горелката изгаряла задната стена. Искам да ползвам горелка на въглища, но мисля, че трябва да е от чугун тази няма да издържи топлината. Дали има горелки за въглища, които са като тръба и горят на пред, а не на горе?
                Колега D- MAX от къде мога да намеря мощен мотор с редуктор за щнека и чугунен щнек?
                До колкото схващам Ви трябва нещо такова, нали?

                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • #38
                  Здравейте, и на мен ми писна от хамалогията с Виадруса и очакван наследник наесен трябва да сме се оборудвали с такъв тип горелка. Понеже съм пълен лаик в областта имам не малко въпроси
                  Горелката като при колегата Д-Макс няма да се гаси. При температура на изходящата вода от 60' и непрекъснат горивен процес ми е достатъчно топло.

                  1. Контролерите въобще не са ми ясни Пид мид и т.н. - тъмна индия. Кое какво е и какви предимства и недостатъци има.
                  2. Чугунени плочи или тухли от този тип http://www.vseprodrevo.cz/viadrus-u2...varovky-4-7cl/ И изобщо могат ли да влезнат в котела ми - типа му е като на прикачената снимка
                  3. Плочи от у26 ще влезнат ли в у22 и има ли смисъл и какъв ефект бих постигнал с тях http://www.vseprodrevo.cz/viadrus-u26-izolace-dvirek/

                  За турболаторите е ясно тях сам ще си ги сгъна.

                  За сега съм се спрял на тези двете понежа са цял кит с бункер и кубчето отдолу но не виждам разликата

                  https://kotly.com.pl/produkt-insulat...4201.html?l=en

                  https://kotly.com.pl/produkt-convers...3174.html?l=en

                  Това им е управлението http://www.techsterowniki.pl/!data/shop/positions/43/st-37n_rs__tech_2014.pdf естествено ще трябва да си закупя и някакви стайни термостати и щуротии

                  Изобщо приемам всякакви мнения и препоръки за горелка, контролер и т.н. Ще ми се да мога да ги поръчам всичките неща от едно място от спедиторска гледна точка.

                  Инсталацията ми е - 80 литров бойлер, лира, 8 радиатора които за момента са без - до есента трябва да ги оборудвам с термоглави. Отоплявам около 120м2 с изолация и хабава ПВЦ дограма. Имам инсталирано подово в хола ~35m2, като съм положил около 120 метра тръба от тази червената, като радиаторите там си остават. И за подвързването му ще ми трябва помощ. 2 кръга са по 50-60 метра - ясно ми е че ми трябва тръпътен за подово - мисля да го вържа на входящата в котела и връщата от самото подово, за да избегна рисак от прегряване ?

                  Извинявам се на модераторите за многото линкове, но не мисля че правя някаква реклама, а че е полезно и за колегите.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от 30e; 29-01-15, 09:45.
                  Fuck the Coca,fuck the Pizza all we need is SIX в редица.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Аз съм направил нещо подобно като това от клипа само, че горелката е кръгла- тръба и шнека е доста дълъг, за да мога да вкарам огъня максимално на вътре, влиза около 65-70см на вътре в котела и е на 30см от задната стена. По този начин комина се нагрява до 75-78 градуса, въпреки, че съм сложил три прегради от ламарина, за да завихря и да забавя горещите газове, но има още какво да се желае искам да стане около 60 градуса. От преградите определено има ефект. Тази от клипа явно гори въглища и идващите от зад избутват пепелта. Правилно ли съм разбрал?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      При температура в комина под 100гр. ще тръгнат едни катрани че не ми се мисли.
                      30е, не си ли мислил, че има вариант да напривиш кутията / под котела / и да монтираш БГ корелка? - вярно че въглищата трябва да са натрошени , но пък идеално гори и всякякви черупки, костилки , пелети от слама но трябва да се добавят и малко такива от слънчогледова люспа за повечко калория, а дане говорим / пишем / как се държи с дървесни пелети.
                      Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                      За област Габрово 0886843836

                      Коментар


                      • #41
                        От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        БГ горелките може ли да горят ситни въглища и как излиза пепелта и какво се случва с нея като изпадне от горелката, защото определено ще има повече пепел или нещо подобно на згурия. От какъв материал са горелките GREYKO?
                        Някой дали има информация колко градуса се развиват при горене на ситни черни и кафяви въглища в подобна горелка?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Идеята е да съм абсолютно независим и не съм убеден че Грейкото ще гори всички видове боклуци на нашия пазар като костилки, сламени пелети,въглищен прах и прочие. И при цената от 2к. гола голеничка не ме блазни...А дървесни пелети е изключено да купувам при тези цени.
                          Последно редактирано от 30e; 02-02-15, 08:20.
                          Fuck the Coca,fuck the Pizza all we need is SIX в редица.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
                            ........пелети от слама но трябва да се добавят и малко такива от слънчогледова люспа за повечко калория.......
                            Ако говориш за това от подписа ти, от кога горят и сламени? Питам щото на сайта на производителя изрично пише че не стават за такива. Пишеш че се добавят слънчогледови, ама в какво съотношение? Ако се добавят дървесни как ще е? И защо по принцип сламените не стават? Нещо налепи правеха май! Бихте ли обяснили на широката публика!
                            Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Предпочитам аз въглищата, защото за момента няма по-евтино гориво на пазара в региона. Лятото ги купувах на 258лв/тон донбаски въглища, сега ми казаха че са 246лв/тон. Предполагам по-ниската цена се дължи на драстичния спад на цената на петрола. Цяла зима се топлим с 2-3тона. Бабата кара на дърва и топли само стая, кухня и баня и 8 кубика дърва едвам и стигат за цяла зима. Това са около 400лв, без да слагам труда си за рязане и цепене всяко лято. В нас се топлят 4 стаи, кухня и баня и тоалетна.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                D-max монтира такава горелка в къщата на родителите ми преди около месец, време е да споделя впечатления:
                                Монтажа мина сравнително безпроблемно - след като беше разчистено около котела и той беше разкачен целия монтаж отне един малко по-дълъг работен ден (заедно със заварките на фланците, това беше по-неприятна работа). След като го монтирахме се оказа, че нямаме натрошени въглища и от местната железария взех 4-5 чувала пелети, които сипахме директно.
                                Преди монтажа се налагаше да се чисти и пали по веднъж дневно. Сега се чисти веднъж на 3-4 дни, а бункера се зарежда веднъж седмично. Тънката разлика е, че преди сутрин в къщата беше студено а сега през цялото денонощие е около 22-24 градуса. Допълнително - дори не знам какви въглища горим - до котела имаше някакви, които натрошихме и просто изсипахме в бункера. Предполагам, че ако се използват качествени пепелта ще е по-малко. Зареждането на бункера също е по-лесно ако въглищата са на чувалчета - изсипваш чувала и затваряш бункера докато падне прахта.

                                Като заключение ще кажа само една дума за горелката: ФАНТАСТИЧНА ! Който си вземе такава ще се роди!
                                Тук трябва да направя и малко реклама на d-max: човека работи много прецизно и си изпипва нещата. Основата за котела е направена много добре и нямам никакви забележки към нея (той я е правил). Всички неща, които сподели с нас за горелката са му на база собствен опит.

                                ПП. Ние монтирахме и модула да ситанционно управление от жилището, който също добавя доста комфорт - настройваш си температурата на помещението със седмичен таймер - кога и каква температура да бъде. Настройките могат да се променят и от жилищното помещение да задаваш желата температура на котела.
                                Георги Гатев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X