Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
    Интерсно ми е и на мен защо се гаси помпата.Това го правите във вариант когато радиаторите са вързани директно без термоглави и единственото управляемо съоражение което имаме е помпата или има и друго което аз пропускам.
    Най-вече да. Но аз съм с термоглави и пак съм го оставил да работи така.
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      На Viadrus Hercules U26 може ли да се монтира такава горелка,някой има ли информация ?
      Use since:
      OpenBSD 3.x
      FreeBSD 4.x
      Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Колега, каква имформация искаш като на четеш.Ако малко повече беше по чел нямаше да я искаш.а и има снимки . Тук в този форум има доста сериозни хора които няма да ти отговорят.ТУК първо четем и ако имаме проблем тогава питаме.

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Да ,имам я монтирана у дома.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от radar 66 Преглед на мнение
            Колега, каква имформация искаш като на четеш.Ако малко повече беше по чел нямаше да я искаш.а и има снимки . Тук в този форум има доста сериозни хора които няма да ти отговорят.ТУК първо четем и ако имаме проблем тогава питаме.
            Колега благодаря за труда и изчерпателния отговор,много ми помогна.
            Така,U22 на мен не ми прилича на моя U26 нито отвън нито отвътре,затова и съм попиатл конкретно за съвместимостта със модела.А дали сериозните хора ще отговорят тука е техен избор,моя беше да задам въпроса си.
            Use since:
            OpenBSD 3.x
            FreeBSD 4.x
            Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от radar 66 Преглед на мнение
              Колега, каква имформация искаш като на четеш.Ако малко повече беше по чел нямаше да я искаш.а и има снимки . Тук в този форум има доста сериозни хора които няма да ти отговорят.ТУК първо четем и ако имаме проблем тогава питаме.
              Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
              Колега благодаря за труда и изчерпателния отговор,много ми помогна.
              Така,U22 на мен не ми прилича на моя U26 нито отвън нито отвътре,затова и съм попиатл конкретно за съвместимостта със модела.А дали сериозните хора ще отговорят тука е техен избор,моя беше да задам въпроса си.
              Спокойно хора, няма причини за нерви. Стига ни, че други ни правят живота черен, та и тук да се цапаме

              Аз лично тая животинка U26 не съм я виждал. Ако отливките на глидерите са идентични с U22 би трябвало да стане.

              Сещам се да погледна на сайта на Виадрус и виждам следното

              Значи би трябвало да стане, даже според мен ще е по-добре от колкото на U22
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Здравейте имам горелка Екоенергия полска до сега горих пелети с нея но ми излиза мн.скъпо и от вчера реших да е пробвам на калибровани донбаски въглища 6-20.Може ли някой да сподели на какви настройки му работи горелката на това гориво подаване/изчакване/въздух.Моята в момента е 15/2мин/2-ра степ вентил 1/3 отворена клапа на вентилатор,но ми се струва че не е оптимално и постоянно вися при котела и все го човъркам и вече не знам какво да го правя ха ха .Благодаря ви предварително.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                  Спокойно хора, няма причини за нерви. Стига ни, че други ни правят живота черен, та и тук да се цапаме

                  Аз лично тая животинка U26 не съм я виждал. Ако отливките на глидерите са идентични с U22 би трябвало да стане.

                  Сещам се да погледна на сайта на Виадрус и виждам следното

                  Значи би трябвало да стане, даже според мен ще е по-добре от колкото на U22


                  Ето колеги Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161006_163224.jpg
Прегледи:1
Размер:69.1 КБ
ID:5740445Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160915_201616.jpg
Прегледи:1
Размер:74.7 КБ
ID:5740446

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Първоначално публикуван от T.Z Преглед на мнение
                    Здравейте имам горелка Екоенергия полска до сега горих пелети с нея но ми излиза мн.скъпо и от вчера реших да е пробвам на калибровани донбаски въглища 6-20.Може ли някой да сподели на какви настройки му работи горелката на това гориво подаване/изчакване/въздух.Моята в момента е 15/2мин/2-ра степ вентил 1/3 отворена клапа на вентилатор,но ми се струва че не е оптимално и постоянно вися при котела и все го човъркам и вече не знам какво да го правя ха ха .Благодаря ви предварително.
                    За черни въглища тъй като не си с контролер IRYD Pid, а предполагам с TITANIK за 100% мощност(25квт) времето между подаванията трябва да ти е 32 секунди в работен режим, времето за самото подаване - 6 секунди, а вентилатора(без да знам точно кой модел е) би трябвало на тази мощност да работи около 70%от пълния си капацитет, т.е. 1/3 затворена клапа(обратното на твоето 1/3 отворена клапа!). В режим на поддържане трябва да е едно подаване на 25 минути с продължителност 10 секунди
                    Ако мощността ти е по-малка процентно се променят и тези данни.
                    Има една особеност, за да разбереш дали изгарянето е оптимално с ТИТАНИК - когато гори, отгоре на горелката трябва да има тъмна зона в средата(там където купчинката е най-голяма) и силно горене по края - това показва че подаването на въглища е оптимално и не е прекалено малко. Ако пък отвън падат недогорели въглени, или въздуха е малко или въглищата са много. Изгарящия слой гориво не трябва да е хлътнал в чашката на горелката и не трябва да изтичат отстрани необгоряли въглища. Естествено не трябва да имаш и пушек от комина.
                    Последно редактирано от D-MAX; 18-01-17, 13:44.
                    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:1
Размер:78.6 КБ
ID:5740459
                      Първоначално публикуван от energo8 Преглед на мнение
                      Ето колеги [ATTACH=CONFIG]898514[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]898515[/ATTACH]

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Покупката на добър контролер с лесно, интуитивно и поне английско меню винаги се изплаща впоследствие. Аз отначало, като се изгубя в настройките и забравя какви са били, преди да го разръчкам, просто с един бутон се връщам към дефаулт настройка, заложена в менюто, достатъчно добра за въглища. После отново спокойно го човъркам. Отнема известно време за "висене" пред котела, докато се схване логиката на контролера. После с две думи го обяснявам на домочадието, та да се оправя и като ме няма.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Здравейте нагласих горелката както D-MAX ми предложи гори нормално,но пак изгори доста за 24ч. изгори 54 кг въглища мойе би трябва да се прави изолация няма начин. Странното е че след горенето не оставз пепел а несхто като шлак незнам защо.А трябва ли на комина да имам клапа да затжарям по малко защото тои напражо не се докосва имам чувството че топлината бяга през него ,или да си купя термометър да му сложа и да следя знам ли ..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image114.jpg
Прегледи:1
Размер:56.2 КБ
ID:5740557Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5740558Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:1
Размер:39.4 КБ
ID:5740559Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image22.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5740560Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber 1.jpg
Прегледи:1
Размер:25.7 КБ
ID:5740561Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image2.jpg
Прегледи:1
Размер:40.2 КБ
ID:5740562

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от T.Z Преглед на мнение
                            Здравейте нагласих горелката както D-MAX ми предложи гори нормално,но пак изгори доста за 24ч. изгори 54 кг въглища мойе би трябва да се прави изолация няма начин. Странното е че след горенето не оставз пепел а несхто като шлак незнам защо.А трябва ли на комина да имам клапа да затжарям по малко защото тои напражо не се докосва имам чувството че топлината бяга през него ,или да си купя термометър да му сложа и да следя знам ли ..
                            1. Странен котел! Кой е производителя че не се вижда от снимката? И каква му е мощността щото ми се чини че не отговаря на горелката(котела е по-малък) и може и затова да изхвърля излишната топлина през комина.
                            2. Нормално е при изгаряне на черни въглища заради високата температура да се получава шлака. Горелката е така проектирана, че това да не създава проблем, поне не, докато не сложиш въглища, с висока способност за шлакообразуване. Според мен горелката сега с този контролер и тези настройки за въглища работи нормално. Може би мож еда намалиш с малко въздуха, че ми се струва че малко повече като че ли идва духането на вентилатора. Обясних и вчера, по време на горенето за да е нормално всичко в средата трябва да има тъмна зона от неизгоряли въглища, но САМО В СРЕДАТА. Нещо такова

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0067.jpg
Прегледи:2
Размер:56.7 КБ
ID:5740585Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0066.jpg
Прегледи:2
Размер:112.4 КБ
ID:5740586Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0065.jpg
Прегледи:2
Размер:23.9 КБ
ID:5740587

                            3. Ползването на контролер без PID, какъвто е и ТИТАНИК води до това, че горелката работи или на пълна мощност или не работи. Това не е икономичен режим. Другото нещо е че IRYD PID S e с датчик на температурата на изходящите газове и ако температурата подмине зададената максимална (мисля беше 220 градуса), автоматично намалява мощността, така че да не се изхвърля излишно количество топлина по време на разгряването на котела. Най-добрата температура на изходящите газове е между 120 и 220 градуса, естествено колкото по-близо до 120 толкова по-добре. С моя контролер след като цялата с-ма се загрее, температурата играе от 120 до към 150 максимум 170 градуса в зависимост от студа вън и мощността на горелката. Следващото нещо е, че ако е възможно, е добре да се сложат плочи вътре в котела така щото да се подсигури многоходовост на газовете и да има по-добро топло отделяне т.е. по-малко горещи газове да се изхвърлят от котела без да е оползотворена топлината. Клапата на изхода на котела няма да реши нищо, тъй като не тя определя колко въздух да преминава през котела. тази клапа се ползва само при ръчен режим на дърва и въглища, за да се осигури някакво поне минимално управление на горивния процес. С Горелката управлението се поверява на контролера и той се грижи за това. Котлите с изходяща клапа на газовете ТРЯБВА да се оставят отворени по време на работата им! Прати една-две снимки и на горната част на котела при отворена вратичка! Нещо много повече от нормално като брой тръби влизат и излизат от тоя котел.
                            4. Изолацията и дограмата са важна част от цялостната визия за икономично и комфортно отопление
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-01-17, 08:51.
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Здравейте, котела е купен от Дряново (това е до В.Търново) купен е за 40 киловата, струва ми се, че не е малък,но аз мн. мн. не разбирам. И аз мисля че трябва да му направя една жароустойчива ламарина точно над пламъка, да стане от 2 ламарини нещо като покрив да опират над пламъка една в друга за да спира топлината.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:39.9 КБ
ID:5740597Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5740598Натиснете снимката за да я уголемите

Име:121.jpg
Прегледи:1
Размер:51.5 КБ
ID:5740599Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1111.jpg
Прегледи:1
Размер:44.3 КБ
ID:5740600Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1212.jpg
Прегледи:1
Размер:47.1 КБ
ID:5740601Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12121.jpg
Прегледи:1
Размер:39.5 КБ
ID:5740602Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21212.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5740603Натиснете снимката за да я уголемите

Име:121212.jpg
Прегледи:1
Размер:49.4 КБ
ID:5740604Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:1
Размер:55.2 КБ
ID:5740605

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Значи това е прословутият котел от дряновслите ,,майстори,, за близо 2000лв..леле леле.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X