Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водородна клетка

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водородна клетка

    Добър ден! Колеги, трактора ми е оборудван с въпросната водородна клетка. Обясниха ми, че в казана трябва да доливам дистилиранта вода, такава води ли се ползва или има друг заместител. Също така ми обясниха, че сваляло разхода на машината - единственото което установих след доливане на дистилиранта вода, че мотора стана по тих. Чак точно се процедира с това чудо, както трябва да се следи и има ли опастност за мотора.


    П.С: извинявам се, ако това не е правилното място за темата!

  • #2
    От: Водородна клетка

    Здрасти,ползва се разтвор от калиева основа и дест. вода.Концентрацията е важна и индивидуална иначе може да ти прегрее моторчето.
    Сваля разхода категорично,но не драстично По скоро двигателя е по динамичен в ниските обороти.

    Коментар


    • #3
      От: Водородна клетка

      И как така се получава, че го сваля /за разхода/?

      Това което чувам, че сваля е напрежението на заряд на акумулатора, за сметка на увеличаване товара на генератора, който често, често дава фира.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Водородна клетка

        Имам познат който скоро сложи на Q7 3.0TDI 224HP - /няма да казвам сайта - който иска на Л.С./ свали му разхода с над 2 литра нафтенка и мотора е по динамичен, а звука стана доста по-мек! Имам същия двигател но на А6 и ще слагам и аз това устройство...но поради факта че колата няма да се кара в близките 5-6 месеца може и след това да го инсталирам. Това за консумацията на повече ток не се забелязва нито има индикации!

        Коментар


        • #5
          От: Водородна клетка

          Айде сега да командироваме Ясен и Спарки на Добринище и ще имаме каквото отдавна се искаше в този форум.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Водородна клетка

            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
            Добър ден! Колеги, трактора ми е оборудван с въпросната водородна клетка. Обясниха ми, че в казана трябва да доливам дистилиранта вода, такава води ли се ползва или има друг заместител. Също така ми обясниха, че сваляло разхода на машината - единственото което установих след доливане на дистилиранта вода, че мотора стана по тих. Чак точно се процедира с това чудо, както трябва да се следи и има ли опастност за мотора.


            П.С: извинявам се, ако това не е правилното място за темата!
            Толкова теми за бълбукатори има и ето още една. ОпасТност за мотора няма, има опасност за тракториста - много да му се смеят. Също има опасност от пожар, защото грамотен човек такова нещо няма да си сложи, а ги слагат такива, дето не знаят от коя страна се държи отвертката.

            И понеже така и така няма полза от това нещо, щом те влече вместо дестилирана вода можеш да наливаш питейна. По-зле няма да стане, а е по-евтино.

            Коментар


            • #7
              От: Водородна клетка

              Говорих с един познат - кара киа спортидж дизел, чека потвърди също, че разхода му спаднал и мотора станал по-тих и динамичен. Затова се допитах то вас, сигорен съм, че има колеги който ползват въпросните клетки. Поздрави

              Коментар


              • #8
                От: Водородна клетка

                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                има колеги който ползват въпросните клетки. Поздрави
                Има. Ама никой не е казал досега колко му е икономията в контролирани условия. Само линкове към сайтчета, които продават такива чудеса.

                Коментар


                • #9
                  От: Водородна клетка

                  Преди да заключите и тази тема. Предлагам вместо отричане да вземем да направим едно засичане (има и рима). Чел съм темите за бълбукаторите, и ви убягва нещо съществено. Не се наемам да заема позиция за или против. Ако колегата се навие - бих участвал в честно замерване.
                  И аз съм от хората, дето обичат да ги убеждават как нещо не може да стане. И за закона за запазване на енергията знам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Водородна клетка

                    И на БАН ли да им се смеят. Някой знае ли нещо за двойно мембранна горивна клетка. От три патента един е излязъл, втория го чакат. Може би заради патентите не се намира информация.
                    ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                    Е250 1998-продаден
                    Субару Пустош

                    Коментар


                    • #11
                      От: Водородна клетка

                      БАН имаха някакви разработки за контактьори с извънземни. Наскоро щяха да харчат бесни суми за поляризацията на зодиака в Млечния път. Темите наистина са много, а баш като с извънземните работата. Всички говорят, повечето се бъзикат, пък нищо реално насреща. Предлагам да счупим тенденцията и да видим как работи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Водородна клетка

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Има. Ама никой не е казал досега колко му е икономията в контролирани условия. Само линкове към сайтчета, които продават такива чудеса.
                        Икономията е скромна,1 литър надолу,Санта фе,печка.
                        Отверката от коя страна се хваща?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Водородна клетка

                          И кои са тези патенти? Давай да четем. А после аз ще ви обясня за пореден път какво е патент и защо не е задължително да работи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Водородна клетка

                            Мани патентите, ако колегата с трактора е навит, давай да мерим, само така ще изскочи заека.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Водородна клетка

                              С трактор меренето е даже по-лесно от кола.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X