Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водородна клетка

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Водородна клетка

    Не са само отрицателни мненията. Някои хора са просто по-емоционални, и създават впечатление за мнозинство.
    Аз лично съм неутрален, докато не видя и пипна. Много неща се пропускат в теориите защо "не може да стане".

    Коментар


    • #32
      От: Водородна клетка

      Първоначално публикуван от genatanaceko Преглед на мнение
      40% ефективност....Е сега какво да правя?Поздрави.
      Прочети някоя книжка за ДВГ. Ще разбереш, къде и колко ДВГ има резерви за икономия и защо хич, ама изобщо няма 40% в горенето. И 4% даже няма.

      Коментар


      • #33
        От: Водородна клетка

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Четем и преставаме да пишем дивотии после:
        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...B5%D0%BD%D1%82
        Смисъла е в последните изречения: "Изобретателите могат да получат патенти и след това ги продават на трети страни.Третите страни притежават патентите и имат същите права да попречат на другите да използват заявените изобретения , както ако те самите са направили изобретенията."
        ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
        Е250 1998-продаден
        Субару Пустош

        Коментар


        • #34
          От: Водородна клетка

          Смисъл има в цялата статия. Основните моменти, за които аз говоря са два:

          1. Патентът (и даже заявката за патент) е публичен и нищо тайно няма в него. Правоносителят е защитен от закона, а не от тайната. Останалите са длъжни да се съобразяват с описаната в патента претенция, за целта трябва да я знаят или поне да могат да я научат.

          2. Патент се издава на заявител, който опише на разбираем език претенцията си и тя:
          - не представлява нещо, правено от други по-рано
          - не представлява нещо, патентовано от други по-рано
          - е надлежно заплатена на касата
          Няма никаква проверка, дали описаното в претенцията е възможно или има смисъл.


          По тази логика:
          - Можеш да патентоваш "носене на вода в решето" - никой не го е патентовал и никой не го е правил по-рано. Не си длъжен да можеш да го правиш ти.
          - Не можеш да патентоваш "носене на вода в кофа" - не е патентовано, но е правено е по-рано
          - Не можеш да патентоваш "реклама с огледала в околоземна орбита" - не е правено по-рано, но е вече патентовано.

          Коментар


          • #35
            От: Водородна клетка

            Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
            Шефчето искаше да прави бусовете с които работим по-икономични и ЕКОлогични. Купи 2 броя от тия ... тоя дето щеше да му ги слага е "хладилен специалист" (втф ? ) така си стоят в единия от складовете му.
            ... после реши да пести от персонал
            Ще взема да го питам дали ще ги даде за тест
            Ти не му се мотай много в краката, че тъкмо е на тема "пестене от персонал". Да не стане "имам водородна динджиплячка ама нямам работа".
            И защо трябва да разваляте рахатлъка на хората- 40% икономии си мисли човека и е щастлив. Като му разбиете съня, какво печелите?
            Аз имам безотказна неводородна и още не патентована система за икономии- просто се качвам на бричката със 4те цилиндъра по-малко.
            Хората нови коли карат, значи имат и за простотии. Оставете ги, и мошенниците деца хранят.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #36
              От: Водородна клетка

              Оспамихме му питането на човека.
              Какъв е трактора? Засечка за разхода не може ли да направите на място с точно количество нафта със и без клетката.
              ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
              Е250 1998-продаден
              Субару Пустош

              Коментар


              • #37
                От: Водородна клетка

                Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
                Оспамихме му питането на човека.
                Какъв е трактора? Засечка за разхода не може ли да направите на място с точно количество нафта със и без клетката.
                Може, защо да не може. Може да се изоре примерно 5 декара с и без джиджавката и ще се види дали има някакъв ефект и в каква посока "+" или "-" е.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #38
                  От: Водородна клетка

                  Поредната тема с абсолютно същия завършек...
                  Всеки път, когато в тема за поредния бълбукатор се спомене за реални тестове, проверки, замервания и т.н., нещо интереса на защитниците на въпросния уред рязко се изпарява.
                  Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                  Seat Leon 2007 1.9 TDI

                  Коментар


                  • #39
                    От: Водородна клетка

                    Не е затова. По тази тема не пита такъв, който има навика да прави нещо, такива почват и правят и преценяват. Просто някой го досърбява клавиатурата и почва да я чеше. За да тестваш нещо, първо трябва да го направиш.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Водородна клетка

                      Колеги, трактора е New Holland M160, така го взех с вече монтирана клетка. Не е проблем да се направят проби и тестове, но с оранта е доста относително - зависи почвата, зависи влажноста и така. Другата седмица ще направя един опит. 5дка с клета и 5дка без, да видим дали има ефекти. Поздрави

                      Коментар


                      • #41
                        От: Водородна клетка

                        То няма 5дка земя еднакви с други 5дка, та я видиш нещо, я не. За да е честно, трябва да пробваш теглене на товар по нагорнище.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Водородна клетка

                          Иначе идваме да мерим на 06.05.13г.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #43
                            От: Водородна клетка

                            Добър вечер
                            Да се включа и аз стигнах до 2-ра страница и след няколко часа ще дочета, ама не се сдържах и се включих
                            "Чудото" е супер и бачка силно. Икономии големи ..... и вървежа си го бива
                            Имам такова "фабрично" от един много реномиран и "известен" сайт преди година и нещо (може и две да са). Сайта е рег. в Португалия, а устройството е произведено в Германия. Оргиналдъ от всякъде
                            До тука съм съвсем сериозен, нищо че с ирония подхождам
                            Тааааа...., ако иска някой да пести и да се радва на "джаджата" съм склонен да се разделя с нея нo не безплатно (след като аз съм дал пари)
                            Който иска да пести трябва да плати нещо предварително Таааааа...., искам да го махна ...., не ми трябва нека някой друг да експериментира ...., аз неща вече

                            Недейте ме критикува, не гледам да набутам някой, а само тези който СИЛНО вярват понякога силната вяра прави чудеса де да знам..........

                            Коментар


                            • #44
                              От: Водородна клетка

                              Писал съм и преди по темата с бълбукаторите.И съм мерил и съм видял поражения от това изобретение.Равносметката е 2 турбини щета,1 дебитомер,да не говорим за нервите и времето.Това беше преди 3 години та може и да са се развили технологиите
                              Борис 0888 999 едно едно9
                              PATROL Y260 RB30S

                              Коментар


                              • #45
                                От: Водородна клетка

                                Водородната клетка се коментира от доста време по форуми и сайтове. Повечето които са се набутали с подобни монтажи се опитват да убедят останалите че има големи икономии с цел да не си признаят че са поредните балъци или шарани хванати на бастун, други пък може и умишлено да го правят за да набутат и други балъци.
                                Истината обаче е доказана още преди много години, още от времето когато се говореше за двигател работещ с чешмяна вода. Та значи доказано е че количеството енергия необходима за разлагане /разкъсване на водната молекула/ на водата на водород и кислород е повече от енергията получена от изгарянето на сместа от двата газа. Изводите може да си ги направи всеки мислещ човек. Другото е че си монтирате едва ли не бомба в колата, защото смес от водород и кислород е силно избухлива и стига само една искра за да избухне. Риска си остава за сметка на използващите такива измишльотини.
                                Дори разговорите на тази тема са безсмислени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X