Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой да е виждал такива накрайници в БГ ? Не мога да си сглобя бъгито без тях

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой да е виждал такива накрайници в БГ ? Не мога да си сглобя бъгито без тях

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13032013209.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:6007762
    диаметър на дупката е 12мм както и на вътрешната резба и на външната , намирам само от картинг , които са с 10мм дупка и резба .

  • #2
    От: Някой да е виждал такива накрайници в БГ ? Не мога да си сглобя бъгито без тях

    Унибали се наричат,цените им няма да ти допаднат.https://www.google.bg/search?q=униба...Q&biw=1152&bih Затова хората са измислили ШП лагери(сверични),които са във пъти по-евтини,за корпус можеш да използваш стара кормилна щанга.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Някой да е виждал такива накрайници в БГ ? Не мога да си сглобя бъгито без тях

      Имам каталози за тях - ще погледна и ще ти кажа кои номера са. Хубаво е да видиш и стъпката на резбата. Има ги и в евтин вариант - използват се по прикачния инвентар на селскостопанските машини
      Както и вида на резбата - лява или дясна , Като гледам външната резба е лява...
      Калин 0886 117877, Mercedes ML 270 cdi,Mercedes E250 CDI

      Коментар


      • #4
        От: Някой да е виждал такива накрайници в БГ ? Не мога да си сглобя бъгито без тях

        Прибрах се и проверих , външната резба е лява както се вижда , вътрешната е дясна .Колкото до стъпката на резбата тя е 1.5 . Диаметъра както съм писал е 12мм. Трябват ми по 2 бр от модел .Останалите които са по щангите ги рециклираха в един сервиз в софия до окръжна болница , но тези казаха че са много зле и отказаха да ги рециклират.
        Благодаря и на колегата petroffbg за линка от него намерих че се продават в софия в магазин хубата , но май пак са до 10мм отвор , утре имам път към центъра и ще го потърся да видя на място. Ако колегата kabak има такива ще се радвам да даде цени .

        Коментар


        • #5
          От: Някой да е виждал такива накрайници в БГ ? Не мога да си сглобя бъгито без тях

          В Хубата съм си купувал 12 мм размера на отвора и на резбата е един и същ

          Коментар


          • #6
            От: Някой да е виждал такива накрайници в БГ ? Не мога да си сглобя бъгито без тях

            Първоначално публикуван от dane78 Преглед на мнение
            Прибрах се и проверих , външната резба е лява както се вижда , вътрешната е дясна .Колкото до стъпката на резбата тя е 1.5 . Диаметъра както съм писал е 12мм. Трябват ми по 2 бр от модел .Останалите които са по щангите ги рециклираха в един сервиз в софия до окръжна болница , но тези казаха че са много зле и отказаха да ги рециклират.
            Благодаря и на колегата petroffbg за линка от него намерих че се продават в софия в магазин хубата , но май пак са до 10мм отвор , утре имам път към центъра и ще го потърся да видя на място. Ако колегата kabak има такива ще се радвам да даде цени .
            Виж тук: http://tuningpro-bg.com/index.php?pa...hk=1&Itemid=91
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Някой да е виждал такива накрайници в БГ ? Не мога да си сглобя бъгито без тях

              Днес минах през магазинчето на хубата и останах невероятно доволен имаха от 6 до 14мм и с десни и с леви резби .Взех си 4 броя по 7.60лв бр.Направо смешна цена . Продавачката ме предупреди че са китайски и не са толкова здрави , но все пак цялото ми бъги е китайско .Доколкото разбрах от продавачката може да се поръчат японски такива и то цената не е кой знае колко по висока около 20 лв бр. Така че мисля да си поръчам по нататък .
              Мерси за помоща , и се надявам да се видим на феста в суходол .

              Коментар


              • #8
                От: Някой да е виждал такива накрайници в БГ ? Не мога да си сглобя бъгито без тях

                При "Хубата" в Пловдив преди година за пръв път заредиха ябълковидни съединения (на английски език се наричат "rod end"; "uni-ball" е без стебло с резба в края и в България погрешно ги наричат с този английски термин), точно от китайските. Сребристо тяло от лят метал и жълтеникави вложки от двете страни на ябълката, вкарани там с преса. После се нароиха същите и при "Тунинг.бг" и разни други магазини. Евтини са, но са опасни за употреба в кола! Препоръчам ти да не караш с такива, защото си е чисто самоубийство. Едно, че материалът, от който са изработени, е съмнително лек и съответно трошлив (на тази нищожна цена никой няма да ти предложи свръх-лека и здрава стомана от NASA), и второ - хлабината между основното тяло и ябълката е предпоставка за ускорено похабяване заради механичното действие тип "чук и наковалня", плюс влизащите там дребни песъчинки, които ще издерат всичко за отрицателно време. По-добре си поръчай такива от каталога на www.summitracing.com на фирмата QA1, 3/4 инча (19.05 мм) от по 26 долара парчето, изработени са от хромна сплав и по характеристики са до 4 пъти по-издръжливи от стандартните ябълковидни съединения. Търсиш нещо със здравина не по-малка от "Rod End Static Load Capacity: 31,680 lbs.". За препоръчване да си вземеш мъжки, защото при тях самото място за закрепване с носача е по-здраво от варианта с женски ябълковидни съединения. Вярно, че не са евтини като китайските боклучета, а с доставката ще легнат още повече на портфейла, но животът ти и този на хората около колата ти не струват няколко каси бира по-малко.
                Формотворец на коли

                Коментар


                • #9
                  От: Някой да е виждал такива накрайници в БГ ? Не мога да си сглобя бъгито без тях

                  Мерси за инфото аз моите ги карах само няколко излизания с бъгито след което видях че единия унибал се е спукал леко и ги подмених с читави шарнири .С тях го карам вече 300км и не са мръднали , даже след злополучното обръщане миналия месец .
                  Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някой да е виждал такива накрайници в БГ ? Не мога да си сглобя бъгито без тях

                    Хубаво е, че си се отървал навреме от тези китайски ябълковидни съединения и не се е стигнало до някоя голяма беля! Аз не бих ги използвал за нещо друго, различно от... примерно някой сгъваем сенник за терасата.
                    Формотворец на коли

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X