Обява

Свий
Няма добавени обяви.

светлините на Ферозата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • светлините на Ферозата

    Колеги, светлините (къси.дълги и габарити), с (-) или с (+) се управляват? Ако някой знае знае да казва. Това ми е важно защота искам да си инсталирам модул за "дневни светлини".
    Последно редактирано от sparkybg; 23-03-13, 00:30.

  • #2
    От: светлините на Ферозата

    С маса (-) се управляват до колкото си спомням

    Коментар


    • #3
      От: светлините на Ферозата

      Какво става, никой ли не знае ?
      Последно редактирано от sparkybg; 23-03-13, 00:31.

      Коментар


      • #4
        От: светлините на Ферозата

        1. Пиши на български.
        2. За 2 минути с прост мултицет от кварталната бакалия и сам ще намериш отговора, а има и сервизно ръководство на разположение, където да прочетеш.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: светлините на Ферозата

          При витарата къси и дълги с - , а габарити с + и е криво за изпълнение , при ферозата вероятно е същото .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #6
            От: светлините на Ферозата

            За дневни светлини габарити не трябват. Единствено фарове.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: светлините на Ферозата

              sparkybg,_аз пиша на кирилица и въпросът ми е,_ако някой знае с какъв полюс(плюс или минус) се управляват светлините на Daihatsu Feroza 1.6i 16V произ. 1995г. да ми каже,_стига да има желание._Габаритите също трябва да са включени,_такива са разпорежданията._Ако трябва сам да си търся плюс или минус,_няма да задавам въпроси и форума е излишен.
              Последно редактирано от sparkybg; 23-03-13, 00:33.

              Коментар


              • #8
                От: светлините на Ферозата

                Първоначално публикуван от petko51 Преглед на мнение
                Габаритите също трябва да са включени,такива са разпорежданията.
                Къде ги чете тия разпореждания?

                Относно другото - освен на кирилица, тук се пише и на български. Прочети си първия пост и виж колко е разбираем. Ако искаш си преброй и правописните грешки. Никой не иска от теб да пишеш граматически идеално, а само разбираемо.

                Относно проверката - щом ти е по-лесно 5 дена да чакаш някой да ти отговори, вместо за две минути сам да провериш - твоя работа. Аз не знам, и затова не ти казвам. Само ти казах как най-бързо ще разбереш, без да им нужда някой да ти казва. Не са космически технологии все пак. 2 жици са.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: светлините на Ферозата

                  "сащота" да това е грешна дума.Благодарство за забележката,но понеже не знам " българските" букви,пиша на кирилица, а и клавиатурата ми е такава. Колкото до "двете жици",не е толкова просто,ел.схемата на автомобила е доста сложна за мен.Ако някой не знае че тази схема работи с DC-"+\- " анод\катод ( прав ток),няма да разбере какво питам.Благдарим и за това ,че габаритите не са необходими по закона.

                  Коментар


                  • #10
                    От: светлините на Ферозата

                    Първоначално публикуван от petko51 Преглед на мнение
                    "сащота" да това е грешна дума.Благодарство за забележката,но понеже не знам " българските" букви,пиша на кирилица, а и клавиатурата ми е такава. Колкото до "двете жици",не е толкова просто,ел.схемата на автомобила е доста сложна за мен.Ако някой не знае че тази схема работи с DC-"+\- " анод\катод ( прав ток),няма да разбере какво питам.Благдарим и за това ,че габаритите не са необходими по закона.
                    Колкото и да е сложна инсталацията, до фара отиват 3 жици, по които има или няма 12 волта, и има или няма маса. Въпрос на точно 2 мерения. Даже и мултицет не ти трябва. И пробна лампа е достатъчна.

                    ПП: Считай това за последно, съвсем добронамерено подканване да не пишеш с краката си. Оригиналниченето за "българските" букви, ще го подмина, но ако продължижш в същия дух, постовете ти просто ще започнат да изчезват.

                    Със здраве...
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: светлините на Ферозата

                      колега светлините са малко по сложни на феро.от другите коли,има две релета за къси и дълги,едното се управлява с +,а другото прехвърля -,и са свързани по между си.ама не помня + коя светлина управлява,и - коя.дано да ти е от помощ.

                      Коментар


                      • #12
                        От: светлините на Ферозата

                        Фаровете се управляват и по плюс и по минус, което прави монтажа на въпросната автоматика доста сложен. В един сервиз се трудиха точно 2:30 часа с монтажга на "реле за дневни светлини" преди да се предадат и откажат. Не искаха да гледат схемата и да слушат моите предупреждения. Те си знаели.
                        По-рано бях пуснал една тема по този въпрос - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=151815
                        Служи ми вярно цяла зима. Интересна идея е да се ползва сигнал от датчика за налягане на маслото (т.е. "двигателя работи"). Мисля да опитам като се постопли.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X