Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

    От 2008г. зимната ми кола е Лада Нива 21214. Има много силно парно, но на дълъг път краката ми са все студени. Направо ще се удуша от жега, а краката ми студени. На това отгоре джобчето на таблото (мястото за радиото), направо ще се разтопи от топлия въздух. А аз искам радио да слагам..., че то ще му се разпоят жиците!
    Всичко ми стана ясно като се наведох да погледна отдолу - ми парното духа направо в таблото вместо в краката.
    За първи път имам Лада, но не за първи път се боря с руския конструктор. Вие, колеги, как се справяте с проблема? Обувате по-дебели чорапи?

  • #2
    От: Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

    Има си една клапа която духа точно в краката. Мен и краката ми се стапят Погледни в краката на шофьора в дясно.

    Едит: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27-2121-25-01-02.jpg
Прегледи:1
Размер:63.9 КБ
ID:5462282 тук се вижда принципа
    Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

    Коментар


    • #3
      От: Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

      Да не би да не си отворил долния капак на кутията,щото и на прекрасната графика в пост 2 е неотворен.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

        Нивата духа огън в краката,освен ако не е затворена долната клапа.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #5
          От: Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

          Именно за тая клапа говоря и аз в поста си
          Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

          Коментар


          • #6
            От: Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

            Долната клапа я затварям само когато искам да изсуша по-бързо потното предно стъкло. Когато клапата е отворена, купето се затопля по-бързо, равномерно и се вентилира по-добре.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

              Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
              От 2008г. зимната ми кола е Лада Нива 21214. Има много силно парно, но на дълъг път краката ми са все студени. Направо ще се удуша от жега, а краката ми студени.

              Направо ме вкара във размисъл,на тоя автомобил "парното"му е единствената екстра,ако всичко е нормално,краката ти парят и джама е смъкнат на 8-10см,независимо от студа на вън.Явно не си открил ръчката за долната клапа,намира се между барчето и педала за газта,не се командва от таблото.Най-добре спри някой колега да ти покаже,не,че няма да я намериш де.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

                Да, съгласен съм с вас. Клапата е отворена, духа огън, ама в таблото... Краката при педалите (имам предвид ходилата) остават по-долу, в дупка, а клапата остава по-горе и както е известно - топлият въздух се издига нагоре! Трябва вентилаторът на парното да работи непрекъснато, та да стигне и до краката, а през това време главата ми се сварява. Общо казано краката - студени, главата – сварена!
                Карам и Москвич 2140. Парното му е далеч от ладовата слава, но при дълъг път комфортът е много по голям, защото аналогичната клапа духа от ниско, почти в краката.

                Коментар


                • #9
                  От: Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:190320131649.jpg
Прегледи:1
Размер:132.3 КБ
ID:5463871Натиснете снимката за да я уголемите

Име:190320131650.jpg
Прегледи:1
Размер:147.2 КБ
ID:5463872Натиснете снимката за да я уголемите

Име:190320131651.jpg
Прегледи:1
Размер:157.3 КБ
ID:5463873Натиснете снимката за да я уголемите

Име:190320131652.jpg
Прегледи:1
Размер:121.2 КБ
ID:5463874

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

                    Колега ladamosc предполагам, че бъркаш клапата. За отопление на краката клапата е до десния ти крак на 2-3 см. в дясно. Виж снимките на колегата. Тази клапа трябва да е отворена - свалена плътно до долу. Има вариант кранчето на парното ти да не отваря напълно - аз имах подобен проблем, плъзгача горе докрай вдясно, а реално кранчето не се е отваряло. Резултат - слабо парно. Смених кранчето с ново и сега дори при външна температура -20 вътре е ЖЕГА!!!
                    Последно редактирано от ubp; 19-03-13, 16:10.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

                      Разковничето май е в "на дълъг път".Да не би това да значи, че градско си е ок?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

                        Нещо не помня да ми е било студено на краката, виж в рено си е друго, ама ти не пишеш за рено.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

                          Колегата сигурно има дупка и от там му е студено при краката,Най хубавото нещо на Нивата е парното.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

                            Въобще няма да се учудя ако е такава работата...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мръзнат ли ви краката зимата в Нивата?

                              Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
                              Да, съгласен съм с вас. Клапата е отворена, духа огън, ама в таблото...
                              Я бръкни с ръка в отвора на клапата и провери дали няма да намериш нещо, което да пречи на въздуха.
                              Вчера на паркинга на Била запуши едно Клио и се оказа, че се е запалил парцал, заврян в мотора.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X