Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара с масло М10Д.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Витара с масло М10Д.

    А лидълското, за непретенциозен двигател дали става? Веднъж се зачетох отзад и покриваше някои стандарти на VW и MB. Не говорим за помпа-дюза или някои друг нов изчервен двигател.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Витара с масло М10Д.

      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
      А лидълското, за непретенциозен двигател дали става? Веднъж се зачетох отзад и покриваше някои стандарти на VW и MB. Не говорим за помпа-дюза или някои друг нов изчервен двигател.
      От моите впечатления - става.

      Коментар


      • Чета темата защото се замислих дали не съм направил някоя беля с моите експерименти. Налях М10Д от някакъв варел наливно понеже беше след ремонт двигатела а майстора каза че бил много мръсен запушени писти на маслото по блока и т.н. като си правя сметката да го покарам и да видя дали е станала добре главата след шлайф и да го източа по набързо като отмие боклуците във филтъра. Общо взето забелязах че падна наляхането на манометъра, колата е Мерцедес 124 бензин, но в крайна сметка не можа да блокира. накрая ме достраша и го източих на 1500 км. Всякаш не е много ок да се кара то стява рядко на вода като няма вискозитет и няма мощност май май.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от gospod_pleven Преглед на мнение
          Чета темата защото се замислих дали не съм направил някоя беля с моите експерименти. Налях М10Д от някакъв варел наливно понеже беше след ремонт двигатела а майстора каза че бил много мръсен запушени писти на маслото по блока и т.н. като си правя сметката да го покарам и да видя дали е станала добре главата след шлайф и да го източа по набързо като отмие боклуците във филтъра. Общо взето забелязах че падна наляхането на манометъра, колата е Мерцедес 124 бензин, но в крайна сметка не можа да блокира. накрая ме достраша и го източих на 1500 км. Всякаш не е много ок да се кара то стява рядко на вода като няма вискозитет и няма мощност май май.
          М10Д едва ли ще сбърка тоя дрът двигател. Налягането може да е паднало и от отпушени канали. Как е с новото масло и какво наля? Колко показва стрелката, не че е вярна де.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • Налях сега 10W40 Vexxol почна да показва по добри стойности към 2 бара като загрее двигагеля на празен ход иначе с м10д показва към 1.3 бара

            Коментар


            • Сравняваш масло с вискозитет 30 с друго такова с вискозитет 40 - разбира се, че ще налягането ще се мени по различен начин. Безмислено съпоставяне.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от gospod_pleven Преглед на мнение
                Налях сега 10W40 Vexxol почна да показва по добри стойности към 2 бара като загрее двигагеля на празен ход иначе с м10д показва към 1.3 бара
                2 бара е добре, но за двигател след ремонт е ниско. Иначе долната граница беше 0,5 по спомен. Но не се знае и датчика колко е верен, с манометър е най-точно. Иначе карай смело, нищо му няма.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  От: Витара с масло М10Д.

                  Тоя соц боклук още ли не са го забранили?
                  Тоя соц боклук, НО произведен в Плама Плевен, бе в списъка на маслата в гаранционната книжка, за които важеше гаранцията на двигателите на камионите произвеждани от Мерцедес бенц. Наистина голям "боклук" беше - наливното.
                  То затова съсипаха завода в Плевен - за да има пазар за русенските "висококачествени масла" и прескъпите вносни.

                  На други производители, обаче, качеството на това масло е далеч от истината.
                  Последно редактирано от vanko57; 13-07-20, 15:54.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Което ми напомня една истинска история от зората на "прехода" - един приятел си купува "Мерцедес" от някакъв цигански бос и онзи му обяснява: "И запомни от мен, мой човек - на тая кола масло - само "М 10 Д" ! Купувачът - , а циганският барон пояснява: "Ами да ! Защото от другите марки и аз бутилирам !"
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • Качеството на това масло винаги е далеч от истината, просто защото стандартите, по които се прави, са такива.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • Смених го сега с м16 уж за промивка. Карах го 2000 км и като го източих чисто бистро ама мазно като боя като се пипа личи си, че има вискозитет. Ама май точно от това се появяват лаковите запушвания по магистралите. Няма да правя експерименти повече мисля....

                        Коментар


                        • Е как няма да е бистро като не мие грам. Сложи например Mannol пълна сиснтетика и я смени след 1000км, да видиш дали ще е бистра.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • Функциите на маслото са : да маже, да мие, да охлажда.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • Имах еднин Форд Фиеста, 1986 г. - карах си я 4 години с М10Д - никакви забележки!
                              Замина си, понеже изгни пода, и ми пръскаше вода в краката, гнилоч навсякъде, но двигателя пореше до последно.
                              Публикувайте отговор

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X