Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на допълнителни халогени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свързване на допълнителни халогени

    Намерих си бутони като тези за халогените и светлината за мъгла с идеята да ги използвам за допълнителните халогени, които са в проект.
    Не мога да разбера на какъв принцип действат тези бутони... Виждам, че имат и подсветка. При изключване от контакт автоматично се изгасят.
    Какъв тип допълнително реле ми трябва?
    Оригиналните бутони след натискане светват и с повторно натискане угасват....
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

  • #2
    От: Свързване на допълнителни халогени

    Какви точно бутони си намерил? Ако са същите като оригиналните трудно ще ги подкараш. Бутонът за светлините за мъгла работи през BCU-то. Бутонът за допълнителните дълги (този с цифрата 2 на него) работи на същия принцип, но през допълнителен управляващ блок, който взима управляващ + и от веригата на дългите, т.е. вторите дълги работят само ако са включени и основните. Самият блок има склонност да прави доста проблеми. Изпитаната схема за управление на допълнителни светлини е с обикновено реле и задържащ бутон (обикновено се ползва този за круз контрола, за да има и индикация че е включен). Капачките със символите на бутоните са взаимозаменяеми - т.е. махаш капачката с магистралата и на нейно място слагаш примерно тази от бутона с допълнителните дълги.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: Свързване на допълнителни халогени

      Бутоните са оригиналните.
      Мдааа, това за бутона от круиз контрола не се бях сетил, сега остана да намеря и такъв...
      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
      LZ2РSD

      Коментар


      • #4
        От: Свързване на допълнителни халогени

        Понеже и аз съм в същия филм в момента, ще свързвам light bar с четири халогена, има писано много тук в www.discovery2.co.uk . Ако ще свързваш само два халогена на булбара ти трябва този кит STC50039. Повече инфо пак там http://www.discovery2.co.uk/spots.html . А аз сега умувам дали не мога да използвам връзките и релето за подгрев на челния прозорец за захранване на моите четири халогена на покрива. Ако някой колега го е правил моля за съвет.
        LR Disco II 99 - TD5
        www.lre-bulgaria.org

        Коментар


        • #5
          От: Свързване на допълнителни халогени

          Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
          Ако ще свързваш само два халогена на булбара ти трябва този кит STC50039.
          Това е "нещото" за което писах по-горе. Таралеж в гащите е. Имам го на мойто Диско, фабрично монтирано. Като купих колата не работеше. В кутията има една платка с реле и интегрална схема, цялата залята (капсулована в кутията) с нещо като гума (същото като запечатката на модулатора на ABS-a). С много зор успях да извадя и изчистя платката, дадох я на един приятел да я оправи - имаше два изгорели диода. Сега работи, но пак не включва винаги от първия път. В един прекрасен ден просто ще го изхвърля и ще си свържа ламбите с обикновено реле и ключ от КК.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: Свързване на допълнителни халогени

            Изчетох материала но нещо много сложно ми се видя.
            А да дам 65 паунда за кит с реле и кабели и малко пресилено.
            Ще се прави по старомодния начин явно, само да намеря ключ от круиз контрол...
            Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
            LZ2РSD

            Коментар


            • #7
              От: Свързване на допълнителни халогени

              Сега като се замисля, след като идеята е да светят заедно с дългите светлини, не може ли просто да взема управляващия сигнал от крушката/кабела за дългите светлини и тогава никакви бутони не ми трябват, освен ако не искам да имам избор дали винаги да светят с дългите...
              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
              LZ2РSD

              Коментар


              • #8
                От: Свързване на допълнителни халогени

                Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                Сега като се замисля, след като идеята е да светят заедно с дългите светлини, не може ли просто да взема управляващия сигнал от крушката/кабела за дългите светлини и тогава никакви бутони не ми трябват, освен ако не искам да имам избор дали винаги да светят с дългите...
                Няма никакъв проблем, само дето няма да можеш да ги пускаш когато си на "къси" . Въпрос на предпочитания, но като съвет - свържи ги напълно автономно, дори и да не минават пред контактния ключ. Така можеш да ги ползваш по всяко време. Дори и ако искаш да си осветиш нещо пред теб, докато джипа не работи (за кратко инче ще бутате )

                Поздрави !

                Коментар


                • #9
                  От: Свързване на допълнителни халогени

                  Да продължа темата, понеже ми е щукнала една идея. В момента имам едни мъгливки, вградени в бронята и едни "дълги" халогени над нея, които могат да работят само с основните дълги (по-горе съм писал за това). Искам да си направя един ксенонов light-bar пригоден за много бърз монтаж-демонтаж, когато има/няма нужда от него, като евентуално премахна "дългите" халогени отпред. За целта смятам да изпозвам комплект фарове от БМВ, които да преоборудвам с 55W-ови ксенони, като ще се ползват едновременно и късите, и дългите, за да се постигне максимална видимост.
                  Въпросното устройство ще се ползва само извън пътя. Държа да отбележа, че основните ми фарове са си с обикновени H4 крушки и светят повече от отлично като за НА пътя, след като им направих една сериозна профилактика и почистване на куплунгите, които бяха доволно нагорели (преди да ги изчистя светеха наистина много слабо). Та по тази причина, не виждам смисъл да има постоянно закачените допълнителни "дълги". Тук започват въпросите:
                  1. Смятам демонтируемата част от инсталацията да е между баластите и крушките. Това може ли да е проблем? (нямам никакъв опит с ксенони).
                  2. Идеята е да има възможност за много бърз монтаж. Доколкото знам, ако инсталацията е прекъсната там (вж. т.1) ксенонът не може да работи с "обща маса", т.е. ще ми трябва подходящ влагозащитен 8-контактен куплунг - някой може ли да препоръча нещо, щото аз не се сещам да съм виждал повече от 5-канален. Другия вариант е баластите да се вграждат в демонтируемата част, но не съм убеден в липсата на недостатъци на такъв подход.
                  3. Позиция. На мен ми се струва, че подходящото място е върху предния капак - най-лесен достъп и най-безпроблемен монтаж на приемащото гнездо. Куплунгът може да се изведе някъде при чистачките. За и Против, с оглед на загуби на осветеност от тази позиция?

                  Засега не се сещам за други въпроси. Утре ще взема самите фарове, които смятам да ползвам за проекта и ако изникне нещо друго пак ще питам.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Свързване на допълнителни халогени

                    Днес реших да закача халогените и след един час чудене нищо не свърших..
                    Причините:
                    - оказа че съм се изсилил и съм взел 70 ампера реле на което две от крачетата са толкова широки, че няма подходящи кабелни обувки ( установено след обикаляна не специализираните магазини във варна също днес следобед).
                    - не мога да измисля как да вкарам кабелите в купето и да отидат до таблото - някой да сподели идеи или да каже как се маха частта с километража която е за да не счупя нещо докато се уча сам как става...
                    - не мога да реша какъв кабел да използвам - 1,5 м2 или 4 м2 - в магазина човека каза, че за 110 вата мощност и 15, м2 стигат...
                    Единственото което свърших, е че от един ключ за чистачки и един за халогени сглобих един, който да има задържана положение и да свети диодчето като ги включа.

                    Въобще, размисли и страсти.....
                    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                    LZ2РSD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Свързване на допълнителни халогени

                      Днес ми отне 2 часа, но всичко мина гладко и тръгна от първия път.
                      Свързах управлението на релето към плюс след контактния ключ за да елиминирам възможността да забравя фаровете след напускане на автомобила.
                      При първа възможност ще пусна снимки.
                      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                      LZ2РSD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Свързване на допълнителни халогени

                        Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                        Свързах управлението на релето към плюс след контактния ключ за да елиминирам възможността да забравя фаровете след напускане на автомобила.
                        Я кажи откъде точно го взе тоя плюс, че на мен ми трябва също, но за други цели. И ако може да е в моторния отсек
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Свързване на допълнителни халогени

                          Не е в моторния отсек.
                          Отдолу под волана на таблото с бушони има една букса в която влиза голям червен плюсов кабел. Но до него има бял с червена лента, който дава плюс само на контакт.
                          Голям зор видях и практически не успях да развия клемите за плюса в кутията с бушоните в товарния отсек. Затова взех направо от акумулатора.
                          Можеш с мултицет на която на една човка е прикрепена игла да пробваш кабел по кабел от снопа който идва до кутията с бушони.
                          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                          LZ2РSD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Свързване на допълнителни халогени

                            Някой няма ли схема за монтажа на халогени за диско 1.
                            Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                            Коментар


                            • #15
                              От: Свързване на допълнителни халогени

                              Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
                              Някой няма ли схема за монтажа на халогени за диско 1.
                              Здравейте и аз искам да сложа отпред 2 фара на диско 300D 1998 което няма фабрични халогени в бронята и се чудех дали има някаква оригинална инсталация дето да ползвам или трябва се мисли някакво побългаряване? Зад двата фара имам по една висяща букса мислех че ще дойде в нея + като включа допълнителния заден фар за мъгла но уви събирам идеи
                              Landrover Discovery 300TDI 1998

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X