Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с радиатор на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с радиатор на Фероза

    Христос воскресе !
    Колеги, почивните дни си намерих месингов ладов радиатор и сега мисля да го приспособя за ферозата. За съжаление е с гърловина на обратната страна. Имам обаче няколко питания.
    1. Гърловината и капачката са различни от на ферозата. Принципно не е проблем, но знае ли някой какво е налягането на системата в ладата. Ако е различно от това на ферозата, ще отрежа гърловината и ще запоя от стария радиатор. Тъкмо и ще обърна тръбичката към разширителния съд. Ако е същото , само ще сложа една огъната тръбичка с по-малък диаметър към разширителния съд.
    2. Ладовия е с 5 см по-малка пита. Достатъчно ли ще е за охлаждане?
    3. В долния край на радиатора мундщука е под ъгъл и пречи на пластмасата която е за перката. Не знам как се казва тази пластмаса. Това което е като насочване на струята и предпазител за перката. Мога да отрежа закривеното и да сложа една права тръба и да поодялам единия ъгъл на пласмасата. Другия вариант е да монтирам малко по-надолу радиатора - примерно 3 см. Тогава обаче дали няма да има проблем с нивото на течността. Най-горната точка ще е по-ниско и... знам ли.
    4. В горния край мундщука е много в края и доста плътно се опира в тръбопровода от въздушния филтър. Дали от вибрациите няма да направи някоя беля?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0275.jpg
Прегледи:1
Размер:168.4 КБ
ID:5480175

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с радиатор на Фероза

      Споделяй всичко, че и аз мисля да го играя тоя филм.
      Мисля че долния мундщук, със сигурност ще трябва да се преработи. Моята е с малко боди лифт. Почти толкова, с колкото е по-къс радиатора. И въпреки че го свалих една идейка (не помня точно колко см). по-надолу, маркуча прави малко кофти извивка. Почти се прегъва. Пластмасата е дифузьора. Моя перката го строши, когато скъсах тампон на двигателя. От почти три години съм без дифузьор. Не съм усетил някаква разлика.
      Ако ти се занимава, пригаждай го. Ако не, можеш и да го махнеш.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с радиатор на Фероза

        Колега не съм влизал отдавна в темата радиатора го продадох на едно приятелче съжалявам много но не мога да помогна

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с радиатор на Фероза

          Здраве да е, колега!
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с радиатор на Фероза

            Да напиша какво съм направил.
            Намерих радиатор от лада, май от 1600. Има два модела. На единия страниците са с външен фалц (моя радиатор). На другия са завити навътре. Взех си с външния, за да заварям по лесно. Занесох го на един майстор и той ми смени гърловината с оригиналната, сложи горната тръбичка и промени долния щуцер. Дали го домързя или друго, обаче не ми залепи страниците. Днес с един друг майстор си пограхме с ЦО-то и ги заварихме. Предварително изрязахме предния ръб(фалц) на оригиналните страници. Оставих на вътрешния гайките на които се закрепя оригиналния вентилатор с идеята ако ми замине виското да го използвам и това се оказа грешка. Долната лява гаика опира в секторната кутия и три пъти вадих и слагах радиатора, докато накрая я отрязах с флекса. Ако се каложи - ще заварявам пак. Поодялах дифузьора за да пасне. Мислех да го изхвърля, ама майстора каза, че вдигал КПД-то на охлаждането с доста проценти и си поиграх да го режа. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0280.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5481474
            Трябва да се смени обаче и горния маркуч, този който е от горния щучер, защото е на различно място и трябва прав маркуч. Не можах обаче да я пробвам, защото купих някакви гадни скоби, които като ги стегна и се късат. Следващата седмица ще я пробвам.
            Ето и снимка.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с радиатор на Фероза

              Вчера пробвах творението. Оказаха се няколко проблема.
              1. Като съм заварявал страниците към радиатора съм го поставил с 2 см може би по-надолу. Оттам се получи, че капачката не може да се затвори. Реших проблема като отрязах с флекса едното рогче на капачката и сега се затваря. Не знам обаче дали като е по-ниско няма да има някакъв проблем с обезвъздушаването. Не загрява иначе де. Така че ако някой има някакви размисли да пише. Варианта да се повдигне е да се пробият нови дупки за болтовете които го държат (има място) на ламарината на купето отпред. Другия начин е с демонтаж на радиатора, рязане от страниците , заваряване и е много дълго. Ако обаче не пречи на обезвъздушаването мисля да го оставя така.
              2. Въздуховода опира в тръбата от горния щуцер на радиатора. Ако се вдигне радиатора нагоре ще опира даже повече. За сега съм го закрепил, но ще си потърся от някоя морга един гъвкав въздуховод и ще го сменя изцяло.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с радиатор на Фероза

                на мен ми трябва ако искаш да се чуеме да го погледна и може да го взема ако няма течове

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X