Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Демонтаж на задните колони HR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Демонтаж на задните колони HR-V

    Здравейте отново Тонколоните в харвито са заминали и искам да ги сменя. Предните са ми ясни, но със задните ми се струва голямо приключение, трябва ли да свалям страничните кори в багажника, които стигат чак до праговете или има и по лесен начин? Благодаря1

  • #2
    От: Демонтаж на задните колони HR-V

    махаш само капаците над самите колони като надигаш с отверка леко в средата нагоре, тъй като има щипки. После дърпаш напред, към предницата на колата и капака излиза, след което виждаш колоната. Диаметъра им е 12 см, 13 не се събира, пробвано.
    Honda HR-V 4WD D16W1

    Коментар


    • #3
      От: Демонтаж на задните колони HR-V

      А е вероятно и да нямаш На моята също са заминали или по-скоро няма.
      Не съм правил процедурата със свалянето, но в хонда форума бяха писали. Капаците над колоните се дърпат, като се почва от тази страна към коланите.

      Успех
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        От: Демонтаж на задните колони HR-V

        Хм там са си колоните, но бръждят, а онзи ден го свалих единият капак, но не видях как се демонтира говорителят Вижда се само мембраната от горе и никакви видии, както е на предните. Останах с впечатление, че трябва да се свалят страничните кори, днес ще повторя процедурата и ще огледам по внимателно.

        Коментар


        • #5
          От: Демонтаж на задните колони HR-V

          Два дена се занимавам с тези колони и резултатът е следният: както каза колегата по горе по големи от 12см. не взлизат, но с малко ъпдейт работата заспа(засега само за предните) Имаше едни пластмасови кутии, те направо отпаднаха от играта, а към колоните, които взех имаше едни подложки, които свършиха идеална работа, понеже без тях говорителят влизаше доста на вътре във вратата и прозорецът опираше в магнита, като се свали.
          Задните говорители при мене бяха пуснати просто в гнездото и по ръба на колоната беше залято с нещо, като смола, няма видии, няма нищо. Смолата се маха и говорителят излиза на горе, но назад по кабелите има нещо, като кутийка (най-вероятно филтър), ще има и малко жичкаджийска работа, понеже в колоната сега влизат 4 кабела. Ще влезнат и малко по големи колони, вече съм го измислил По късно ще опитам да кача и снимки

          Коментар


          • #6
            От: Демонтаж на задните колони HR-V

            Ето и снимките от днес: Такива монтирах от пред, а това от страни е подложката
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0084.jpg
Прегледи:1
Размер:126.0 КБ
ID:5462177
            Тази пластамаса изчезва
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0087.jpg
Прегледи:1
Размер:54.6 КБ
ID:5462180
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0088.jpg
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5462182
            и след, няколко допълнителни дупки имаме вече това
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0092.jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5462189
            Сега вече има приличен звук
            При задните положението е следното:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0093.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5462190
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0094.jpg
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:5462191
            Маха се това, което е като смола и колонката излиза
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0099.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5462192
            Ще трябва да се консултирам само за това какво е по точно
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0096000.jpg
Прегледи:1
Размер:68.5 КБ
ID:5462193
            и ще следва атака Мисля, че е някакъв филтър, от него излизат 4 кабел, обаче в него влизат 2. Ако е филтърче дали да не го резна?

            Коментар


            • #7
              От: Демонтаж на задните колони HR-V

              аз смених моите предни като ползвах тази бялата подложка, но я изрязах доста и подложих за новите колони. При мен кабелите са само два и букса, която се разглобява и остават кабелите с обувките. Задните си бяха монтирани с фабричните болтове, но едната беше изгоряла
              Honda HR-V 4WD D16W1

              Коментар


              • #8
                От: Демонтаж на задните колони HR-V

                Най вероятно нискочестотен филтър.За тоя диаметър би трябвало да се резнат ниските.Това от първа мисъл...
                Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                Disco 1 бекъп
                Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                Коментар


                • #9
                  От: Демонтаж на задните колони HR-V

                  Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
                  Най вероятно нискочестотен филтър.За тоя диаметър би трябвало да се резнат ниските.Това от първа мисъл...
                  Точно това ми казаха и на мене днес. Идеята ми беше да сложа и от зад такива говорители, като от пред. Проблем с монтажа, няма да има, но било малко пространството от долу под говорителя и нямало да свирят добре, както на предните врати. И сега малко, като че ли избързах, защото от пред големи пък от зад ако ги оставя малки (като оргиналните) и нещо не ми се връзва, малко се обезмислят нещата Нямам идея как ще звучи и за това, мисля да се допитам до по компетентни хора, естествено вашите мнения също са важни за мене, защото хората са казали - Не питай старило, а питай патило!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Демонтаж на задните колони HR-V

                    ако искаш добър звук отзад си сложи кора и монтирай на нея колони каквито искаш. Отделен е въпроса, че кората пречи да си товариш разни боклуци. Аз се замислям за щора от някакво комби, тъй като се сгъва като се наложи.
                    Honda HR-V 4WD D16W1

                    Коментар


                    • #11
                      От: Демонтаж на задните колони HR-V

                      Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                      Отделен е въпроса, че кората пречи да си товариш разни боклуци.
                      Точно това ме спира, рибар човек съм , иначе имам кора с някаква мрежа за нея. Исках просто да заменя, колоните с нови, защото тези бръждят и малко по големи де , ама не ми стана номера. Ако тия дни не измисля, някоя цигания слагам от зад оригиналният размер, както и да свири ще е по добре от старите колони

                      Коментар


                      • #12
                        От: Демонтаж на задните колони HR-V

                        Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                        ... Аз се замислям за щора от някакво комби, тъй като се сгъва като се наложи.
                        Tочно преди CRV-то имах Volvo V40.
                        Tа неговата щора е идеална за този проект.
                        Има около 20-ина сантиметра твърда плоскост, и от нея излиза щора. На твърдата част си бях монтирал едни елипси, с букси, за лесно махане на цялата кора.
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • #13
                          От: Демонтаж на задните колони HR-V

                          За това как ще свирят доста може да се поспори.Не съм се заглеждал подробно,но към обема влиза цялата страница,така че 20см бас би звучал чудесно.Имам са какво да пробвам ,но нямам време за съжаление и наче проекта за обезшумяване и озвучаване на Харви предстои....
                          Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                          Disco 1 бекъп
                          Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                          Коментар


                          • #14
                            От: Демонтаж на задните колони HR-V

                            Е тези, които искам да сложа са мисля 13см.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Демонтаж на задните колони HR-V

                              Дупките не бяха ли оригинално за 10 см или се лъжа.Тия говорителченца са проектирани да работят при всяакви условия и няма да имаш никакъв проблем предполагам.Ако си говорим за по-висок или high-end клас озвучаване,нещата малко загрубяват.
                              Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                              Disco 1 бекъп
                              Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X