Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с КАТ относно преден рег.номер встрани (не по средата) ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с КАТ относно преден рег.номер встрани (не по средата) ?

    здр.Колеги
    днес ме спряха "органите" на реда и ми направиха забележка че :
    -Съм без пластмасова обвивка на предната броня и номера ми е бил в страни(не в средата)

    въпроса ми е ?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:номер.jpg
Прегледи:1
Размер:89.4 КБ
ID:6006303-някой наясно ли е точно с закона дали могат да ме спрат от движение,и изобщо какво могат да ми пишат или направят?

  • #2
    От: проблем с кат относно преден рег.номер в страни (не по средата) ?

    Има тема по въпроса, я пусни търсачката.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: проблем с кат относно преден рег.номер в страни (не по средата) ?

      Могат, поне го сложи от правилната страна като няма да е по средата
      и освен тва баш на тая колица за чий ти е да е отстрани?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: проблем с кат относно преден рег.номер в страни (не по средата) ?

        Първоначално публикуван от DINIO_D Преглед на мнение
        здр.Колеги
        днес ме спряха "органите" на реда и ми направиха забележка че :
        -Съм без пластмасова обвивка на предната броня и номера ми е бил в страни(не в средата)

        въпроса ми е ?
        -някой наясно ли е точно с закона дали могат да ме спрат от движение,и изобщо какво могат да ми пишат или направят?
        В закона пише: Предния номер трябва да бъде поставен на определеното от производителя място. И не трябва да го закриваш с нищо.
        Понеже на киата имам булбар който леко закрива номера, та редовно спориме с господа полицаите
        Те ми викат "номера ти е закрит сега ще те спра от движение"
        Аз им казвам "номера ми е поставен на определеното от производителя за целта място, така е регистрирана гледайте си работата" и така
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: проблем с кат относно преден рег.номер в страни (не по средата) ?

          Разбира се, че могат да те спрат.

          Наистина имаше някъде една тема по въпроса, ама и аз не я намерих та направо наредбата:

          НАРЕДБА № I-45 на МВР
          Чл.10
          (4) Табелите с регистрационен номер се монтират на местата, определени от
          производителя.
          (5) Табелите с регистрационен номер се закрепват отпред и отзад (или само отзад)
          перпендикулярно на средното надлъжно сечение на превозното средство, а когато това е
          невъзможно - в лявата част, така че да се осигури тяхната видимост и осветеност нощно
          време. При закрепването не трябва да се нарушава формата на табелата, целостта на
          графиката и символите на номера.


          То и за липсата на броня могат да те спрат, ама защо наистина номера си го сложил в дясно. Както turtey ти е казал поне го сложи от правилната страна.
          ... to be continued

          Коментар


          • #6
            От: проблем с кат относно преден рег.номер в страни (не по средата) ?

            И понеже чл.10, ал.5 е написан силно грамотно, излиза, че предният номер всъщност въобще не е задължителен: "(или само отзад)". Съвсем трети въпрос е кой точно ще вижда по-добре закаченият "в лявата част" преден номер, но това едва ли ще е полицай, застанал на банкета, в дясно от идващо към него МПС.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #7
              От: проблем с кат относно преден рег.номер в страни (не по средата) ?

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              И понеже чл.10, ал.5 е написан силно грамотно, излиза, че предният номер всъщност въобще не е задължителен: "(или само отзад)". Съвсем трети въпрос е кой точно ще вижда по-добре закаченият "в лявата част" преден номер, но това едва ли ще е полицай, застанал на банкета, в дясно от идващо към него МПС.
              Но пък според ППЗДП е задължително автомобилите да имат 2 номера - преден и заден:
              Чл. 20. (1) На регистрираните моторни превозни средства, с изключение на мотоциклетите и мотопедите, отпред и отзад се поставят табели с регистрационни номера.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #8
                От: проблем с кат относно преден рег.номер в страни (не по средата) ?

                За закриването пък имам един въпрос: какво означават дуиате "върху" и "видимост". Защото излиза, че ако закрепя една дъска на 40 см ЗАД задния номер, без контакт с него, това хич не е "върху" номера, пък и е не е нарушена видимостта към него. Изобщо ми е интересно как се нормират измерими величини, без технически параметри.

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с кат относно преден рег.номер в страни (не по средата) ?

                  Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                  За закриването пък имам един въпрос: какво означават дуиате "върху" и "видимост". Защото излиза, че ако закрепя една дъска на 40 см ЗАД задния номер, без контакт с него, това хич не е "върху" номера, пък и е не е нарушена видимостта към него. Изобщо ми е интересно как се нормират измерими величини, без технически параметри.
                  На око от катаджията и според това има ли шанс да го почерпиш или няма....
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с кат относно преден рег.номер в страни (не по средата) ?

                    Аре бе.
                    Не че катажийте са нещо супер стока, ама баш за номера не се заяждат безпричинно.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем с кат относно преден рег.номер в страни (не по средата) ?

                      благодаря Колеги за инфото
                      Ще го местя за сега в средата за да нямам проблеми,а като си сложа мечтаната ми желязна броня с лебедка в средата ->НАРЕДБА № I-45 на МВР
                      Чл.10 (5)

                      ",а когато това е
                      невъзможно - в лявата част
                      "
                      поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с КАТ относно преден рег.номер встрани (не по средата) ?

                        Аз бях срещал някъде че трябва да имаш предна броня поради причината - ако ти излезе човек на пътя и го блъснеш, като си без броня може да се закачи някъде и ще се влачи ако се диви автомобила по бързо (дано не се случва на никого това).
                        Нещо от тоя род беше, но ако ме питате къде съм го чел никаква идея...
                        Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с КАТ относно преден рег.номер встрани (не по средата) ?

                          При преобладаващата правоъгълна форма на джиповете и тази височина с или без броня пешеходеца е пътник (да не дава господ).
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с КАТ относно преден рег.номер встрани (не по средата) ?

                            Ако номера е пробит някъде между буквите и е завит с болтове... проблем ли е? Естествено, където е нужно, главите на болтовете са оцветени частично черно/бяло (да не се променя силуета на букви/цифри от номера)...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с КАТ относно преден рег.номер встрани (не по средата) ?

                              При мен и на двете коли /Jeep-а и Peugeot 206 на жена ми/ е точно така - пробит преден номер на две места и завит болт с шайба и гайка отвътре. Болтовете са просто хромирани, без да са боядисвани или каквото и да е друго. До сега проблеми не съм имал и с двете коли. Единствено съм гледал отворите да не са през черната част от някоя от буквите и цифрите. Предпочитам да е така, дори и да споря при нужда, отколкото да дам пак почти 70 лв. за смяна на номера и талон. Преди година и половина жена ми загуби предния си номер в един проливен дъжд и образували се дълбоки локви, заради кекавата пластмасова рамка. Затова сега - болт с гайка за да е сигурно.
                              Поздрави!
                              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                              First impression is not always true. Get inspired.
                              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                              Reading is sooo boring, unlike writing!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X