Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Протяжка, нишка или ... отново за шлиците.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Протяжка, нишка или ... отново за шлиците.

    Човек каквото сам си направи, никой не може да му направи.

    С две думи прецаках си шлиците на лоста за задната спирачка на стария мотор.

    Нов такъв лост-няма.

    Вариантите ми са:

    1. Добавям материал и правя нови шлици

    2. Купувам лост от нов мотор със същите шлици. Режа участъка с шлиците и го заварявам на моя лост.
    - не съм убеден, че ще е достатъчно здраво за крачна спирачка
    - цена на лоста - 20 лв.
    + ще стане бързо

    3. Разпробивам по-голям отвор. Изработвам втулка. Заварявам я и нарязвам шлици.
    - втулката ще деформира при заварката
    - необходимо е да се направи място на притягащия болт М6 перпендикулярно на втулката
    + въобразявам си, че ще е по-здраво

    Лоста е изработен от ламарина 2мм. Вала е R6mm. Зъбите са 30бр.

    И главния въпрос:
    1.Как (къде) могат да направят вътрешни шлици?
    2.Някой има ли такава протяжка?

    Мога ли да използвам вала от снимките (не ми трябва) за инструмент за правене на шлици или просто ще прецакам и вала и лоста.

    П.П.
    Още не мога да повярвам, че сам си го причиних ...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5610.jpg
Прегледи:1
Размер:324.5 КБ
ID:6006275

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5612.jpg
Прегледи:1
Размер:310.3 КБ
ID:6006276

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5614.jpg
Прегледи:1
Размер:301.4 КБ
ID:6006277
    ______2
    Е = MZ

  • #2
    От: Протяжка, нижка или ... отново за шлиците.

    Без да съм специалист, правил съм вътрешен шлиц - 11 зъби общо на брой преди 15-16 години. На машината и викаха "Щок".

    Коментар


    • #3
      От: Протяжка, нижка или ... отново за шлиците.

      За тези малки зъбчета щоса няма да стане. Казва се щоС.
      Иначе правилния метод е с протяжка, ама надали ще се намери точно такава.
      За един детайл за спирачката на лебедката с вътрешни шлици(хем са по-едри от тези) ми искаха 80 лева за изработка с нишкова ерозия.

      Ако беше при мен-щях да реша въпроса със заварка. С малко усилване би трябвало да работи без проблем.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Протяжка, нижка или ... отново за шлиците.

        Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
        2. Купувам лост от нов мотор със същите шлици. Режа участъка с шлиците и го заварявам на моя лост.
        - не съм убеден, че ще е достатъчно здраво за крачна спирачка
        Да се допълня-усилието което се прави с крака не е никак голямо от гледна точка на съпромата. Даже мултиплицирано няколко пъти(че най-вероятно има лостова система от крака до лоста с шлиците)-пак не е никаква трудност за товароносимостта на заварено съединение. В заводите не заваряват защото заваряването не е много технологичен метод, оттам се оскъпява изделието и т.н.
        Разбира се, най-добре е да се намери оригинална част, или да се изработи наново, но и заваряването ще свърши работата без грижи.

        Аз ползвам заварен вал в раздатката, и не е мръднал, хем е подложен на много по-сериозни въртящи моменти, и досега не е мръднал. Какво остава за този малко натоварен детайл.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Протяжка, нижка или ... отново за шлиците.

          Даваш това желязо на Джорджо и чакаш.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Протяжка, нижка или ... отново за шлиците.

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Даваш това желязо на Джорджо и чакаш.
            До края на седмицата ... не го търси. Днес беше при мен и .... го отървах ....
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              От: Протяжка, нижка или ... отново за шлиците.

              Прати ми тези неща без запалката,може и със нея ако работи!

              По еконт във гр.Силистра,офис Аврора,до поискване до Пламен Петров тел.0888859068,ще се опитам да те вместя до края на седмицата,че си имам и други ангажименти,ако се видим ще дадеш едно квадратче със допелпорта...

              P.S.Ще се дялка на щос,ако има въобще някакво значение.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Протяжка, нижка или ... отново за шлиците.

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Прати ми тези неща ... ще се опитам да те вместя до края на седмицата
                Сърдечно благодаря за предложението

                Вчера ме пратиха при един мноого възрастен дядо, който обеща за днес 14:00 да е готов с втулка, заварки и шлици.

                Ако не се справи - пращам в Силистра. За квадратчето ще преговаряме. Допо е голям дзвер


                Не знаех, че Джорджо прави такива работи ...
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #9
                  От: Протяжка, нижка или ... отново за шлиците.

                  Май е като твоя лост. Оригинална част. Шлиците били ОК. Нямам идея странично дали е огънат като на Допелпорта.

                  http://ersatzteileshop.mz-es.de/hint...ES-175-250/0-1
                  Gnome Rhone AX2 800 1938
                  Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                  Husqvarna Te 510 1989
                  Argvmentvm ad novitatem

                  Коментар


                  • #10
                    От: Протяжка, нижка или ... отново за шлиците.

                    Да същия е, обаче "zur zeit nicht lieferbar "

                    Иначе едва ли би могъл да намериш по-скъпо място за пазаруване, но пък вече имат дискове за съединител "alte form"
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Протяжка, нижка или ... отново за шлиците.

                      Стана работата

                      Бай Лозан от Сухата река. Шлиците на щос. Направил си е малък инстумент(нож) и бавно и полека в заварената преди това втулка.

                      Изглежда здраво и надеждно, леко некрасиво. Заварките трябва да се пилнат челно още. Ще снимам и ще кача.

                      Още веднъж благодаря за съветите и готовността за подкрепа.
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Протяжка, нижка или ... отново за шлиците.

                        Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                        Стана работата

                        Бай Лозан от Сухата река. Шлиците на щос. Направил си е малък инстумент(нож) и бавно и полека в заварената преди това втулка.

                        Изглежда здраво и надеждно, леко некрасиво. Заварките трябва да се пилнат челно още. Ще снимам и ще кача.

                        Още веднъж благодаря за съветите и готовността за подкрепа.
                        Заварките умно и полека със ламелна шайба на флекса,аз си мислех да направя почти същото,но без да поставям втулка,само наварка със последващото обработване и нарязване,дано да върши работа.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Протяжка, нишка или ... отново за шлиците.

                          За заварките - ясно, ще внимавам. По-разумно е било отвътре(отдолу) да се капне, а не на челата. Остава за другия път.

                          Ама що никой не каза, че ниЖката се пишела с "Ш". Аз к'во съм си мислел, че ще нижа не знам
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Протяжка, нишка или ... отново за шлиците.

                            Със Ш-е,нишкова ерозия.Може да коригираш заварката,като поставиш ексцентрика със шлиците на место и леко да обереш болта.Със телоподаващо със 0,6-0,8 тел да го прихванеш и от вътре доколкото е възможно и след това да наблегнеш на външният дизаин на рамото.Недей да пробваш без дорника,най-вероятно втулката ще "дръпне" нанякъде и ще се разкриви,добре е предварително шлиците да са намазани със масло,успех.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X