Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътят на острието, историята на един самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пътят на острието, историята на един самурай

    Не бре, ГОИ не е смазка, а абразивна паста. И идва от Государствений Оптичний Институт... Първоначално е използвана за полиране на оптики, постепенно много хора са открили, че върши отлична работа за полиране на метали и т.н. В картонени кутии, вътре на зелен калъп, мисля беше по 500 грама... Само гледай да не е менте, че в днешно време в нищо да нямаш доверие... И да пише СССР... Днешните не струват...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      От: Пътят на острието, историята на един самурай

      В единия завод в който работех(произвежда тенджери и тигани) ползваха някаква такава паста(то всъщност повече прилича на сапун) за полиране на съдовете от алпака. Даже си направих огледало за балканчето от парче неръждавейка лъсната на кечето с такава паста.
      Ще питам дали не може да ми дадат мъничко.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Пътят на острието, историята на един самурай

        Венци, мерси!
        Коле, аз до колкото вдянах, номерът е да почнеш с четенето от ден седми. После пак от начало.

        П.П. "стъкленият си хусю"
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #19
          От: Пътят на острието, историята на един самурай

          Спечелихте ме и мен с тия теми за бръсначите и бръсненето като цяло.
          Както каза Насов да събера парички и аз ще скачам в отбора.
          Е след консултация с вас какво да избера де.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #20
            От: Пътят на острието, историята на един самурай

            Не е никак скъпо бръсненето с бръснач. Намират се прилични бръсначи за по 20-30лв. Една четка която става като за начало, е пак там, най-добрият сапун за бръснене е 14 лв. има и по два лева. Дотук не виждам нищо невъзможно... И като се има предвид, че това са общо взето еднократни разходи, всъщност е доста по-евтино... Друг е въпросът, че "апетитът идва с яденето" и с течение на времето се натрупват повече бръсначи четки и прочие, при това доста по-скъпи. Но да не бъркаме удоволствието с практиката. Пък и все пак това са инвестиции в сравнително вечни неща, които по-евтини няма да станат, а ако се пазят и съхраняват остават за поколенията...
            VPetrov.photography

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X