Обява

Свий
Няма добавени обяви.

САЛАТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: САЛАТИ

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    За да не е толкова убийствена горната салата, първо - приготви повече ракия - никога не е излишна, и второ - ако е много люта ряпата - малко ябълчица я омекотява.
    За следващия ден си подберете подходяща компания - или от хремави и глухи хора, или по-добре - никой да няма наоколо..По-безопасна е липсата на всякакви околни люде - може да загинат от отравяне, от ударната вълна, или от звуковите ефекти.

    Вчера хапнах такава салатка, и още ми е тъжно - в смисъл - с насълзени очи съм още...
    Други жертви няма!
    Салатата е супер ама трябва едно уточнение. След като се настърга чернатя ряпа, я изстискваш яко. Аз хващам в шепи и стискам над мивката докато стане почти суха. Целта е да изцедиш сока. След това вече смесваш с морковите и овкусяваш богато с олио (зехтин) и оцен (лимон). Ако смееш пробвай, аз редовно си я хапвам зимата и нищо ми няма на другия ден а стомаха ми не е от най-непретенциозните.

    Па и аз 1 рецепта да кажа:
    Айсберг накъсан на дъното на голяма купа и след това овкусен,
    отгоре една консерва риба тон се разстила на цял ред
    отгоре консерва царевица се разстила над рибата тон
    отгоре се разстила 1 кутия майонеза
    Салатата става на етажи и е доста питателна понякога след нея не стигам до вечеря.
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

    Коментар


    • #32
      От: САЛАТИ

      Айсберг, рукола, радичио, настърган морков, настъргана червена ряпа, чери доматчета, маслинки. Поръсва се със сол, сух магданоз, много малко босилек. После оцет и олио на вкус.
      Разликата между това, което си и това, което искаш да бъдеш, е това , какво ще направиш!

      Коментар


      • #33
        От: САЛАТИ

        РадиКио.
        На прясна салата сух магданоз е ...
        Не мога да намеря точната дума.

        Босилека също е добре да е пресен, но той върви с домати, а не на зелена салата.

        Оцета съветвам да се замени с лимон, олиото със зехтин.

        Явно ни е в манталитета на българите, да смесваме няколко аромата, които си противоречат.
        Акцентът трябва да е един.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #34
          От: САЛАТИ

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          РадиКио.
          На прясна салата сух магданоз е ...
          Не мога да намеря точната дума.
          Лайно насред поляна от маргаритки?

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Явно ни е в манталитета на българите, да смесваме няколко аромата, които си противоречат.
          Акцентът трябва да е един.
          Е не, просто 50 години тука ни босилек, ни радикио, ни глухарчета (рукола)
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: САЛАТИ

            Руколата не е точно глухарче. От кръстоцветни е .
            Глухарчето е по спомен радика.
            Ругетата е млада дребна рукола.
            Освен това има и сонгино, инвидия, валерианела и още, за които не се сещам.
            Рукола си гледам на полето.
            Хубава е, докато е млада и най-свежите листчета.
            После става висока почти метър, рядка и започва да цъфти.
            Сама си хвърля семе и се кучи.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: САЛАТИ

              Не е глухарче да. Ама прилича и така му викам
              То и то става за салата де
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: САЛАТИ

                О, аз си го ям и глухарчето.
                Екстра е.
                Стават много и панирани листчета от салвия и паниран тиквен цвят.
                За едно растение много ме е яд, че не успях да си донеса. па и не знам дали ще вирее тука.
                Казват му чедрино.
                Много свеж дъх има на лимонада (чедрата, както и казват там).
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #38
                  От: САЛАТИ

                  Не го знам тва
                  Как изглежда?

                  ПП Като каза лимони, вместо сок може да се сложи нарязан лимон на малки кубчета съсе кората
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: САЛАТИ

                    Като дребно храстче е, по спомен с тънки листчета като аспарагуса.
                    Вероятно има връзка с рода на кедъра.
                    Листчетата му миришат много приятно и сладникаво.
                    Както мирише индришето.
                    Единствено съм го виждал в двора на вилата на едно възрастно семейство, на които помагах из двора и градината с дребни работи в събота и неделя през лятото.
                    Не им вземах пари, но госпожата готвеше много вкусно.
                    Обядвах и си отивах.

                    А иначе чедро е вид лимон, по-скоро от рода на цитрусите.
                    Много едър, с много дебела и набръчкана кора, малко и по-сухо месо, приятен аромат и по-малко кисел вкус от лимона.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #40
                      От: САЛАТИ

                      Като казахте глухарче, та са сетиф - в Гърция правят една салата с разни дето в Бългярия са си в категория "бурени" - мисля имаше и глухарчета - Викаше се Салата Хорта. (бурените бяха леко попарени по спомен). Беше си доста вкусна.

                      Коментар


                      • #41
                        От: САЛАТИ

                        Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
                        В Словения в едно селско хотелче ни сервираха такава храна (нямаше репички обаче) за закуска.
                        Малии!

                        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                        А ние простите ... от де да си намерум туй "Левурд"
                        в Кауфланд и други вериги, зарежда една Варненска фирма, която го добива в района на с.Стара река, Сливенско.
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #42
                          От: САЛАТИ

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          в Кауфланд и други вериги, зарежда една Варненска фирма, която го добива в района на с.Стара река, Сливенско.
                          Благодаря , ама избягвам точно тези магазини , май ще трябва да ги посетя , ако си сигурен , че е българско производстовто
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #43
                            От: САЛАТИ

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Благодаря , ама избягвам точно тези магазини , май ще трябва да ги посетя , ако си сигурен , че е българско производстовто
                            Да
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #44
                              От: САЛАТИ

                              Едро нарязано китайско зеле или от подобните/ някои го чупят /, бейби спанак, рукола, чери домати, див лук и див чесън. В купата всичко, обезкостена маслина, нарязана. Сол много малко и зехтин, леко объркване, пармезан настърган отгоре, много дърпа концентрати Може да го сервирате и без подправите, а всеки гост да си сложи зехтин, балсамов оцет / за предпочитане бял /или лимонов сок, както и количеството пармезан. Пробвал съм и с добавянето на различни зелени подправки-босилек, мента, мащерка или чубрица въпрос на вкус и избор. Наздраве.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар


                              • #45
                                От: САЛАТИ

                                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                                Благодаря , ама избягвам точно тези магазини , май ще трябва да ги посетя , ако си сигурен , че е българско производстовто
                                Абе отиваш в гората, сега му е сезона. Пиши в гугъл "леворда" или "див чесън", и ще ти излезе. Едни листа по половин педя големи, и си мирише точно като зелен чесън.

                                Ама никой не спомена дотук салата "слънце". Всеизвестна е, ама ако някой не я е чувал-от едно голямо кюфте се прави самото слънце, а лъчите са от кебапчета.

                                Има и "разкъсана облачност"-същата тази салата(слънце) се покрива с пържоли, които го играят облаците.

                                Да ви е сладко.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X