Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам съвет каква кола да избера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Искам съвет каква кола да избера

    Между Маверик-1 и Маверик-2,сходствата като задвижване и ходова част,май се изчерпват само с името.
    Маверик-2,за който е темата на колегата Тони33(пост 66 от настоящата тема) не мисля,че е на рама и "парт тайм". Във въпросната тема особеностите на модела са описани достатъчно изчерпателно.Като пътно поведение не би трябвало да има съществени разлики от това на ЦРВ,Туксон и Спортидж(модела след този на колегата Пенчо),например.

    Коментар


    • #77
      От: Искам съвет каква кола да избера

      Искам да е по-висока кола.


      ...HR-V..Кара се като лека кола,справя се добре и в сняг...Не знам какви са завоите на Буново, минавала съм през Беклемето- ми...голям кеф...Събира неочаквано и за мен доста багаж...Но не е семеен автомобил...поне според мен...И е ХОНДА...И има достатъчно хора, които познават тези коли...И се побира спокойно в клетките пред моловете...И можеш да минеш по всяка еднопосочна улица без притеснения...Пр: :"Хр.Белчев"...преди няколко години...коли,паркирани от двете страни, а аз с Дискавърито на мъжа ми...що ли ми трябваше ...със сигурност от този ден няколко бели косъма в повече... Но..нямат дизелови двигатели...само бензин и само 1600 куб....И май не съм виждала бордо...Произвеждат се до 2006 и със сигурност се побираш в 10000лв. дори и с 4x4...Пробвай...Изглежда особено, в някои форуми е номинирана за най-уродлива кола...Дори и мойто първо впечатление беше:"...егати Латвията..."... Но вече трета година я имам и няма нито един момент ,в който да съм съжалявала за това...Като жена на жена- джипове от класа на Дискавъри са страхотни, но...не са за нас...Огледай сегмента на HR-V, RAV-4,Terios...говоря най-вече за габарити...премери, подкарай, ако ти дадат... и да се похвалиш...

      Мжеш да си я направиш "нещо като бордо"..

      .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-9-1231766610.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:5461225

      Коментар


      • #78
        От: Искам съвет каква кола да избера

        Още не съм се спряла на модел.
        Гледам, гледам и още не съм намерила "моята".
        От гледна точка на това, че в момента карам кола 1998 година, май ми се иска следващата да е по-млада.
        Вдигнах търсенето на "след 2005 г." и естествено скочиха парите.
        Но за мен 10 000 лв. е пределен таван.
        Загледах се в Хюндай туксон.
        Добър размер.
        Но ... данък годишен, каско, гражданска - около 1500 лв.

        Коментар


        • #79
          От: Искам съвет каква кола да избера

          Тези 1500 ще са ти най-малкия разход при подобно МПС....
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #80
            От: Искам съвет каква кола да избера

            тусон е надеждна машинка, но трябва внимателно да се избира при покупка... Разните "горублянки" може да имат доста трески за дялане...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #81
              От: Искам съвет каква кола да избера

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              тусон е надеждна машинка, но трябва внимателно да се избира при покупка... Разните "горублянки" може да имат доста трески за дялане...
              Аз не съм се отказала от по-нов автомобил :-)
              Пътувам, оглеждам се.
              Но реших, че е по-добре да си взема автомобил поне 2005 г.
              Загледах се в Рено Сценик RX4. Идеална ми е на външен вид. Но е старичка...
              Накратко - продължавам :-)

              Коментар


              • #82
                От: Искам съвет каква кола да избера

                От реното се откажи, доста проблемни автомобилчета са. Аз съм в подобна дилема , за сега заглеждам аутбак , форестер и рав4. Основния проблем е , че са надеждни , старите им собственици трудно се разделят с тях , цените им са неприятно високи и на екземпляр в добро състояние на малко километри за въпросната сума , трудно се попада. Виж цените примерно в Германия и ако ти предлагат кола на същите км и години в Бг , която е на по-ниска цена от аналога си в германистания замисли се защо е така...Имам приятел , който на скоро си купи рав4 фейслифта от последните първо поколение къса база от ГДР за 5 к евро , но на 50 хил реални км.Не слушай какво пее радиото , дет колата една баба я карала.. това сме го чували. Преди да дадеш паричките закарай колата за оглед, в сервиз където разбират от въпросния модел . След оценка на моментното състояние , ако смяташ , че все още я искаш - плащай.
                За автомобил след 2005г , си приготви двойно повече финанси, имам в предвид около 10 000 е и още поне 1000е за първоначално обслужване след покупката.
                Късмет!

                Коментар


                • #83
                  От: Искам съвет каква кола да избера

                  стига сте плашили хората с това "първоначално обслужване" - аз преди 2 седмици купих кола, която имаше нужда единствено от смяна на маслото... В понеделник ще купувам още една, дето даже и маслото не й е за смяна скоро, имат си и двете по 2 комплекта гуми с джанти и т.н.
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #84
                    От: Искам съвет каква кола да избера

                    Ами Тедо, на субаруто 2.5 мотора му е там някъде обслужването, ама май само на мотора. Другото е допълнение.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Искам съвет каква кола да избера

                      Имам легаси с точно този мотор,2005-година,това за 1000е може да е само ако сменяш и съединител (освен масла,филтри и ангренажен ремък,който се сменя пък на 100к км).
                      o888 37 63 69

                      Коментар


                      • #86
                        От: Искам съвет каква кола да избера

                        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                        От реното се откажи, доста проблемни автомобилчета са. Аз съм в подобна дилема , за сега заглеждам аутбак , форестер и рав4. Основния проблем е , че са надеждни , старите им собственици трудно се разделят с тях , цените им са неприятно високи и на екземпляр в добро състояние на малко километри за въпросната сума , трудно се попада. Виж цените примерно в Германия и ако ти предлагат кола на същите км и години в Бг , която е на по-ниска цена от аналога си в германистания замисли се защо е така...Имам приятел , който на скоро си купи рав4 фейслифта от последните първо поколение къса база от ГДР за 5 к евро , но на 50 хил реални км.Не слушай какво пее радиото , дет колата една баба я карала.. това сме го чували. Преди да дадеш паричките закарай колата за оглед, в сервиз където разбират от въпросния модел . След оценка на моментното състояние , ако смяташ , че все още я искаш - плащай.
                        За автомобил след 2005г , си приготви двойно повече финанси, имам в предвид около 10 000 е и още поне 1000е за първоначално обслужване след покупката.
                        Късмет!
                        РАВ-4 надеждна кола...?Освен първата модификация-следващите са пълен т...к!И колко по-нови, толкова по-калпави!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Искам съвет каква кола да избера

                          [QUOTE=mbenz;2174457]РАВ-4 надеждна кола...?Освен първата модификация-следващите са пълен т...к
                          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                          Враца

                          Коментар


                          • #88
                            От: Искам съвет каква кола да избера

                            Само суха статистика от TUV reports: http://www.anusedcar.com/index.php/t...el/toyota-rav4
                            Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Искам съвет каква кола да избера

                              Май и междинната серия минава за надеждна на равката и поне няма ангренажен ремък . Смяната на ангренажа на 2.5 на субару май - май излиза около минимум 1000 лв, само за части...всички знаем , че 3.0 е с верига , ама малко трудно се намира на под 150 х.км , за що годе поносима сума.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Искам съвет каква кола да избера

                                1000 лв е на на 2,5 суби, ама със маслото и филтъра на автоматика, диференциалите, антифриза, всички филтри, масло в двигателя ремъци, ролки, труд и т.н.- не плаши хората.
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X