Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

    Пускам тази тема тъй като в писаното до тук по въпроса срещнах две мнения по въпроса които си противоречат.Едни казват, че виско муфата е изправна когато се върти лесно на ръка (при загрял до работна температура мотор), други твърдят, че трябва да се върти трудно при горното условие и човек се запитва кое в краина сметка е вярното.
    Моята история е следната: Вчера ходих до Пловдив и обратно.На отиване всичко О.К. през целия път никакви проблеми със загряване.Качих баира към "Траянови врати" със средна скорост 110 км/ч.После въртях целия ден из Пловдив, също никакви проблеми.На връщане също качих големия баир до тунела без никакви ядове и някъде към Ихтиман колата почна да загрява.Отбих в аварийната и температурата веднага се смъкна и така на няколко пъти до София.
    Става дума за Кия Спортидж 2001г.ТДИ.Тъй като миналото лято имах сходни проблеми когато пусна климатика, смених термостата и капачката на радиатора а също така промих много основно водната система.Още от тогава ме съмнява виско муфата на вентилатора, но по финансови причини се въздържам до сега да я купя.Водната система се надува в допустимите граници и няма мехурчета в антифриза.Колата се кара всекидневно в София по задръстванията и не загрява.
    Когато запаля сутрин, перката се чува 2-3 минути как фучи и след това утихва.Направило ми е впечатление, че когато колата почне да загрява перката се върти, но категорично не се чува.
    Ще се радвам ако някой обясни как със сигурност да разбера работи ли тази перка коректно или не?Или поне да ме прати някъде за да мога да изясня този въпрос веднъж за винаги.
    Предполагам, че няма проблем с главата и гарнитурата защото ако бяха те щеше да загрява постоянно и всекидневно, а тя го прави само от време на време.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
    ... Моята история е следната: Вчера ходих до Пловдив и обратно.На отиване всичко О.К. през целия път никакви проблеми със загряване.Качих баира към "Траянови врати" със средна скорост 110 км/ч.После въртях целия ден из Пловдив, също никакви проблеми.На връщане също качих големия баир до тунела без никакви ядове и някъде към Ихтиман колата почна да загрява.Отбих в аварийната и температурата веднага се смъкна и така на няколко пъти до София. ....
    Не мисля, че проблемът е във виско муфата щом загрява при движение на магистрала. При такива скорости насрещният въздушен поток е достатъчно силен, за да не играе перката.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

      пробвай я на първа в баир да видиш как ще загрее...

      Коментар


      • #4
        От: Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

        Що не си сипеш антифриз до горе. Почти съм сигурен, че някъде има теч.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          От: Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

          Антифриз има до горе.На пролет ще измия питата на радиатора, но не вярвам да помогне много.Наистина вече се чудя от къде идва този проблем!Миналото лято загряваше като пусна климатика (само тогава)
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #6
            От: Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

            Първоначално публикуван от mojojojof Преглед на мнение
            пробвай я на първа в баир да видиш как ще загрее...
            На първа в баир няма да разбере нищо. Най много да се пукне мотора от обороти. Пробва се на 5а в баира. Тогава мотора се товари истински.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

              Вчера карах на баир на 5а скорост м/у 100-120 км/ч.и 2800-3200 об/мин.Баирите са два от София към тунела на а.м.Тракия и от Пловдив към тунела.Достатъчно сериозни стръмни и дълги.В резултат там не загрява. Загрява 10-15 км.по нататък без голям баир.
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #8
                От: Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

                А скоростта каква беше?
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

                  имам предвид за черен път не за асфалт !!! да няма въздушно обдухване на радиатора !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

                    Разгледай тая тема на Злати

                    Загряване на 300 ТДИ при странни обстоятелства - нужда от съвет.

                    Не си спомням какво се оказа, май бяха промили цялата система.


                    Последно редактирано от mohera; 08-03-13, 10:07. Причина: оправено
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

                      Сега закарах детето на училище и съответно загрях двигателя до работна температура.Взех навит вестник (както прочетох в една тема)и на работещ на празен ход мотор спрях перката доста лесно.Дори вестника не се скъса.После изгасих двигателя и завъртях перката на ръка.Върти се със затруднение.
                      Водната система е промивана.На пролет пак.
                      П.П. Благодаря за линка ще чета темата подробно...
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

                        Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                        и съответно загрях двигателя до работна температура.Взех навит вестник (както прочетох в една тема)и на работещ на празен ход мотор спрях перката доста лесно.Дори вестника не се скъса.После изгасих двигателя и завъртях перката на ръка.Върти се със затруднение....
                        Такааааааааа...и аз в една моя темичка питах същото ама никой не си направи труда да напише два реда. Вече имам и резервно виско. Това че мотора ми е бензинов няма значение. Отначало перката както и на колегата фучи после утихва. Но какви са разликите. Моята и при студен и при загрят мотор прави вестника на конфетки ...не мога да я спра, което е по малкото зло май. А пък колегата на загрят мотор я спира с вестника ....това не ми се струва правилно. Моля някой дето наистина разбира, кое как е, да драсне тука няколко реда
                        Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                        O8867З7I78

                        Коментар


                        • #13
                          От: Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

                          Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                          ... Отначало перката както и на колегата фучи после утихва.
                          Това е абсолютно нормално.

                          Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                          ... А пък колегата на загрят мотор я спира с вестника ....това не ми се струва правилно....
                          Зависи колко е загрят. Примерно, на Патрула виското зацепва, когато температурата стигне някъде около 90 и малко отгоре. Най-добре е да пробва, когато види, че започва да загрява повече от нормалното.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

                            Когато е неподвижна, виско-муфата прави каквото си иска и никакъв тест не е меродавен. За да работи това устройство, му трябва И леко приплъзване между двата вала, И центробежна сила. И да е наред. Затова е и пробата с вестник.

                            Другото важно нещо е, че виско-муфата сработва по температура на въздуха зад радиатора, а не по температура на двигателя. Двигателят може да е прегрял, виско-муфата може да е съвсем изправна, но един запушен радиатор просто не би загрял въздушния поток достатъчно, за да я включи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Виско муфа на перката-как да разберем дали е изправна?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Когато е неподвижна, виско-муфата прави каквото си иска и никакъв тест не е меродавен.
                              Ясене, да те чуе братко, даскалката ми по физика...муфата като е неподвижна правела каквото си иска...муфата като е неподвижна си стои неподвижна и никакви тестове не правя с неподвижни муфи....освен че се върти на ръка....не много трудно но няма инерция!

                              Ще си сменя новата муфа и старата ще я резна с флекса да видя кво има вътре. Чудно ми е, какъв е тоя гел, дето студен е течен, пък загрят се втърдява. По принцип веществата при загряване се втечняват и изпаряват тук обратното. То и аз не съм силен по физика ама чак пък толкова...
                              Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                              O8867З7I78

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X