Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся си колело, за извън градски пътешествия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся си колело, за извън градски пътешествия?

    Здравейте! Не знам дали е тук мястото на моята тема, но не знам къде другаде да я публикувам. Ако не и е тук мястото, нека модераторът я премести и приеми - извиненията ми.
    ______________________________________________________________________

    Значи наумил съм си да си купя колело и през почивните дни да си обикалям с компания.
    Търся си колело, мисля, че ги наричат - пистови. (но не съм много сигурен)
    Бюджета който мога да отделя е 200 лв. Може чисто ново да е колелото, може и втора употреба.
    Не съм на ясно с марки и модели, пиша Ви, за да се сдобия с някакво полезно мнение и добър съвет.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:колело.jpg
Прегледи:1
Размер:96.7 КБ
ID:6005825

  • #2
    От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

    За съжаление посочената сума по никакъв начин не е достатъчна за годен за нещо нов велосипед.
    Въпроса е коментиран многократно дори и тук в този форум. Използваемите от възрастен човек велосипеди струват едни пари. Тия, които не струват толкова, само приличат на велосипеди. И не стават за нищо. Или ако опиташ да ги модифицираш, то цената ще стане повече, от колкото директно да си купиш истински.

    Единствения ти вариант е нещо на старо. Обаче гаранция в последствие ще трябва още значителна сума да се добави за стягане и привеждане във вид годен за експлоатация.
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

      "Пистови" не ги наричат, гледам и шосейка не ти трябва, а т.нар. хибрид(подобен е на снимката, с 28" гуми).
      За малко повече пари можеш да намериш на старо,вариант е и някакъв елементарен "Драг" със сликови (безграйферни) 26" гуми. Важното е да ти хареса, после ще купиш друго, велосипедите са консуматив.

      Коментар


      • #4
        От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

        Почети и тук:
        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=154661
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #5
          От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

          Само на старо можеш да намериш нещо що годе прилично за толкова пари...

          Коментар


          • #6
            От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

            Здравей колега. При така поставените условия и бюджет имаш избор само между тези три велосипеда. На фирма Sprint модел Leopard за 215 лв , на Lider модел Wild cat за 195 лв и на Balkan модел Reactor Runner за 222 лв. Имат 26 цолови гуми , 18 скорости , v-образни спирачки и Shimano Tоurney монтаж който е предостатъчен за разходки (80 - 100 км.) и градско каране ( ходене на работа , до супермаркета и т.н. ) С подобен модел имам 7,000 км за година и два месеца с четири спуквания , изтрита и сменена задна гума (предната също стана за смяна) , сменени калодки 2 бр. и по веднъж настройка на жилата на спирачките и на скоростите.

            Коментар


            • #7
              От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

              Аз имам Sprint Safary,малко диво колело, но сега си го оправих и си карам него... Много обичам да карам по - разни пътечки в гората и често пуках гуми, но реших проблема. Когато монтирах гумата, преди вътрешната сложих (изрязах) малко парче балатум и го пухнах вътре, след това вътрешната гума. До сега не ми се е пукнала гумата, карам си го, смених му разни неща по - него. Амортисьори, обтегач, педали, спирачки, но тия превключватели на скоростите ги смених с някакви долнопробни, за 8 лв. и пак ми се счупиха. Тази година ще си карам това колело, а вече догодина ще мисля, да си взема нещо добро.
              Само едно ще знам, вече колело с амортисьори не ми трябва... не искам и да чуя...!
              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                Аз имам Sprint Safary,малко диво колело, но сега си го оправих и си карам него... Много обичам да карам по - разни пътечки в гората и често пуках гуми, но реших проблема. Когато монтирах гумата, преди вътрешната сложих (изрязах) малко парче балатум и го пухнах вътре, след това вътрешната гума. До сега не ми се е пукнала гумата, карам си го, смених му разни неща по - него. Амортисьори, обтегач, педали, спирачки, но тия превключватели на скоростите ги смених с някакви долнопробни, за 8 лв. и пак ми се счупиха. Тази година ще си карам това колело, а вече догодина ще мисля, да си взема нещо добро.
                Само едно ще знам, вече колело с амортисьори не ми трябва... не искам и да чуя...!
                Поздрави!
                Защо без амортисьори ? За планинското колоездене, е много хубаво да имаш амортисьори. И мен ме влече този спорт, но не намирам време, а и колелото, което искам си е ''цена''.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_283.jpg
Прегледи:1
Размер:220.8 КБ
ID:5485145
                RAM AM (All Mountain)
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #9
                  От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                  Аз въпроса с пукането на гумите го бях решил по следния начин.Износена гума и изрязвам бордовете и я вкарвам във външната и после слагам вътрешната,после никакви проблеми с пукане на гумите.
                  DAIHATSU ФЕРОЗА 1.6 16V 0897968887

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                    Много по лесно, ефективно и леко се решава проблема с пукането на гуми с качествени(външни и вътрешни) гуми.
                    За можещите да карат в планината, истината е твърда рамка и евентуално амортисьор на предната вилка. Другото са изгъзици.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                      Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                      За съжаление посочената сума по никакъв начин не е достатъчна за годен за нещо нов велосипед.
                      Въпроса е коментиран многократно дори и тук в този форум. Използваемите от възрастен човек велосипеди струват едни пари. Тия, които не струват толкова, само приличат на велосипеди. И не стават за нищо. Или ако опиташ да ги модифицираш, то цената ще стане повече, от колкото директно да си купиш истински.

                      Единствения ти вариант е нещо на старо. Обаче гаранция в последствие ще трябва още значителна сума да се добави за стягане и привеждане във вид годен за експлоатация.
                      Отдавна не бях чел толкова смислено мнение написано с няколко прости думи,така че да е разбираемо за всички.И това е самата истина.Останалите предложения по-долу ,са сериозен риск за здравето.Хубаво и евтино НЯМА!!!
                      Същото вжи за закупуването на евтин джип за горска експолатация без бюджет за серозна преработка.
                      Някои хора порастват ,други - не.
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                        В България сме, не забравяйте!
                        Радко, това колело е хубаво, но не е по джоба ми и по чантичката.
                        На мен ми трябва колело, аз асФалт, е аз съм си чалнат в главата може и от време на време да го карам по - черен път.
                        Като събера пари ще му мисля, сега ще си карам моята таратайка. Поне нямам жал, за нея.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                          Така е, и на мен не ми е, но дано един ден да бъде. Всеки се протяга, според чергата си.
                          Сега и аз, понякога карам един таралясник, но поне върши работа.
                          Ето го:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:velosiped-cross-nomad-2db.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5485901
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                            Майстора продава читави колела... ако са останали де. Има по-скъпо и по-ефтино...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                              Колега Димитров, за Вашите цели подходящи са:
                              Драг Гранд Каньон
                              Драг Маратон 28
                              Спринт Синтеро 28
                              Спринт Уиспър
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X