Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся си колело, за извън градски пътешествия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

    Превключвателите (само скорости може да им викаш - другото са венци) не са точно проблемът ти, намери си читав вело сервиз, че си ми далече, настройват се първо. Жилото не винаги помага само да го натягаш, има и други пинизи.
    Декланшора ( задния обтегач) също се настройва не само от жилото.
    Дискови за шосе не ти трябват, а истинските хидравлични ще са по-скъпи от колелото, V-брейк си върши работата перфектно, само пак настройка и нови накладки. Има и такива с АБС ефект.
    Капли мога да ти намеря на тънка лайсна, утре ще се опитам да ги снимам. Чисто нови, истински, просто един познат има 100 бр. и ги е пуснал тънко.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #47
      От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

      Я как бързо си дойдохте на приказката . Той майстора освен да ти помогне... може да си мълчи . Сполай и мисля ще стане колелото.

      Коментар


      • #48
        От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

        Насов, извинявам се, малко тъпо реагирах от моя страна. Извинявам Ви се и на двамата, тъй като искам да направя нещо с много малко...Доста ми е трудно, но искам да направя или да закупя нещо, което наистина ще ми върши работа и няма да имам проблеми, както ги имах в момента с моето колело.
        ----------------------------------------------------------------------------
        Става дума, за тези команди, за скорости.
        Моите са ето такива ---> Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shimano.JPG
Прегледи:1
Размер:33.9 КБ
ID:5486176
        Искам да му взема, ето от тези ---> Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shimano1.jpg
Прегледи:1
Размер:34.2 КБ
ID:5486177
        Обтегачат ми е ---> Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Шиманоо.jpg
Прегледи:1
Размер:4.9 КБ
ID:5486178Мисля, да го сменя с някакъв по - добър и надежден, че този само проблеми ми правише, регулирах жилото от командите, после от тази врътка на обтегача. След известно време ми направи проблем, регулирах и тези 2 болченца карах си го, нямах проблем. До като един ден братовчед ми не го взе и не ми го върна с чупен обтегач. Карал си нашия на 2 скорост, решил да премина на 1 скорост и обтегача изял шпиците.
        Искам да оправя що годе колелото, че септември ще съм във Варна - студент и ще ми е нужно колелото, за превоз. Ще се опитам да го стегна, колкото се може, по - добре.

        Коментар


        • #49
          От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

          Тея с врътката са много гадни. Палците са ок. Оптегачите, както каза майстора се настройват не само от жилото, като то самото се нстройва от 2 места, или поне от 1. Ако не му разбираш си ти трябва читав майстор да ги настрои, щото инак никога няма да стане. По-лесно и ефтино е да търсиш от стария модел палци, които са без фиксатори и ти опъвайки намираш правилната позиция за всяка скорост. Аз лично ги предпочитам, защото ми дават свободата да си ги настройвам адекватно дори в движение.

          Коментар


          • #50
            От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

            Майсторе, като стана въпрос за спирачки, могат да се намерят хидравлични втора употреба, но си прав, много са скъпи.
            Ви-брейковете, са добри, но често трябва да се сменят накладките. Вършат работа.
            За мен, най-добрата хидравлична спирачка е Juicy 5, но е на много голяма цена.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:avid-juicy-5-disc-brake-08.jpg
Прегледи:1
Размер:11.4 КБ
ID:5486180
            А спомена нещо за спирачки с АБС, можеш ли да дадеш повече информация за тях, че ми стана интересно ?
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #51
              От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

              "Сокчето" отдавна, ама много отдавна не е най-добра спирачка. За шосейка е безсмислено да се ползва диск. В-брейк с хубави накладки е правилният избор. Ако ще се взимат шимански скорости да не се гледа нищо под Ацера, даже най-добре Деоре. Ако пише Търни или СИС бегай далеч. Нищо, че са Шимано. Има специализиран форум, в който се продават често добри неща втора употреба. Да се има предвид, че дори шимански не всички скорости (шифтъри) стават на всички дерайльори и зъбчатки.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #52
                От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                За каране на дълги разстояния е най-важно колелото да ти е удобно и да имаш правилна стойка при каране. Преди да си избереш колело виж какъв вид колело искаш, кой е твоя размер рамка, после другите неща... Бюджета ти е ограничен, но това не трябва да те отказва!

                Коментар


                • #53
                  От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  По-лесно и ефтино е да търсиш от стария модел палци, които са без фиксатори и ти опъвайки намираш правилната позиция за всяка скорост. Аз лично ги предпочитам, защото ми дават свободата да си ги настройвам адекватно дори в движение.
                  Точно такива команди (палци) си търся, но в магазините има само от тези новите модели, ще се опитъм да намеря от едно старо колело. Чувам, че много ги хвалят, изглежда са доста здравички.

                  Първоначално публикуван от scaramouche Преглед на мнение
                  За каране на дълги разстояния е най-важно колелото да ти е удобно и да имаш правилна стойка при каране. Преди да си избереш колело виж какъв вид колело искаш, кой е твоя размер рамка, после другите неща... Бюджета ти е ограничен, но това не трябва да те отказва!
                  Не ме отказва, за сега. Ще се опитам, да подобря моето си колело. В момента е само по - рамка и едни капли с гуми, друго нищо няма, сега започвам подобряването му.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    Тея с врътката са много гадни. Палците са ок.
                    Аз пък юркам колело точно с такива гадни врътки из камънаци, ровини и коловозите по горите и нямам проблеми. Много са ми удобни, не ми се налага да се разконцентрирам при смяна на скорости, да си отварям ръцете за да бутам или дърпам палци. Скоростите сменям по усет според натоварването, без да ги мисля и гледам. В противен случай ще си строша главата някъде.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                      "Врътките" не са подходящи за маунтин байк. Случват се случайни превключвания.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                        "Врътките" не са подходящи за маунтин байк. Случват се случайни превключвания.
                        Именно, като на мен ми се е случвало във всевъзможни ситуации. Дръпна нагоре за скок и кацам на друга скорост, слизам от нещо и пак същото, много гадно.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                          На ЛС ти пращам линк към сайт за нови неща, има и скъпи , и що годе евтини. Командите ти не са от най-добрите, но за градско стават.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #58
                            От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                            Благодаря, за сайта. Има доста интересни неща, който ще са ми от полза. Ще ги поразгледам.

                            Само да попитам как се казва, ето тази част или елемент от велосипеда?
                            Искам да си я сменя, тъй като ми е изкривена.Рамата ми на велосипеда ми е със заден амортисьор и дали ще има някакво значение, кое как е хванато и т.н.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sprint element.jpg
Прегледи:1
Размер:62.0 КБ
ID:5486400

                            Коментар


                            • #59
                              От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                              Това, не знам дали може да се сменя, мисля, че не. Къде е изкривена и не може ли да се изправи ?
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • #60
                                От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                                Тази част не съм виждал да се продава отделно. Купува се цяла рамка.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X