Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся си колело, за извън градски пътешествия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

    Велосипеди с 28 цолови капли са идеални за извънградски пътувания на дълги разстояния. Но си имат и държат "цена". Освен финансовия аспект си отговори на въпроса: ще ти се доходили някъде "на далеко", при което да ползваш транспорт на велосипеда и багажа до началната и от крайната точка? В този случай 28-цоловите велосипеди идват леко тежки и неудобни за товарене/разтоварване.
    Като "минимум марка", която се продава в България може да се оглеждаш за някой Драг. За съжаление най-евтиния, нов е близо 300 лв, но при всички случаи може да намериш употребяван в рамките на бюджета. Външният вид не е важен. Убеди се, че му работи всичко, няма счупвания на превключвателите за скоростите (най-често там), и можеш да бъдеш сигурен, че ще имаш велосипед.

    Относно пукането на гуми.
    Най-често се случва от края на лятото, независимо къде караш. Основен виновник и е едно бодлива растение, наричано "бабини зъби". Начините на борба за 2: или постоянно държиш резерв от поне 5-6 лепенки (може да се наложи да лвпиш гуми няколко пъти на ден) или "модваш" гумите. Скъпото "модване" е някаква карбонова лента, която се лепела от вътрешната страна на бъншната гума. Не съм виждал... Евтино модване в общи линии е разказано по-горе. Аз ползвам срязан на половина пожарникарски шланг за допълнителна подложка.
    Последно редактирано от p-pleven; 27-05-13, 08:32.
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #17
      От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      Велосипеди с 28 цолови капли са идеални за извънградски пътувания на дълги разстояния. Но си имат и държат "цена". Освен финансовия аспект си отговори на въпроса: ще ти се доходили някъде "на далеко", при което да ползваш транспорт на велосипеда и багажа до началната и от крайната точка? В този случай 28-цоловите велосипеди идват леко тежки и неудобни за товарене/разтоварване.
      Като "минимум марка", която се продава в България може да се оглеждаш за някой Драг. За съжаление най-евтиния, нов е близо 300 лв, но при всички случаи може да намериш употребяван в рамките на бюджета. Външният вид не е важен. Убеди се, че му работи всичко, няма счупвания на превключвателите за скоростите (най-често там), и можеш да бъдеш сигурен, че ще имаш велосипед.

      Относно пукането на гуми.
      Най-често се случва от края на лятото, независимо къде караш. Основен виновник и е едно бодлива растение, наричано "бабини зъби". Начините на борба за 2: или постоянно държиш резерв от поне 5-6 лепенки (може да се наложи да лвпиш гуми няколко пъти на ден) или "модваш" гумите. Скъпото "модване" е някаква карбонова лента, която се лепела от вътрешната страна на бъншната гума. Не съм виждал... Евтино модване в общи линии е разказано по-горе. Аз ползвам срязан на половина пожарникарски шланг за допълнителна подложка.
      Винаги, когато съм си бил на село, точно тези "бабини зъби" ми пукаха гумите на колелото. Когато отида до лозето, а то е на 2-3 км. по - черен път и там е пълно с тези трънчета. Постоянно пуках гумите на колелото, дори и на скутерчето... Ядосах се, видях, че имам един много твърд балатум, резнах си едно парче, сложих го вътре. До сега не съм имал проблеми, вече 2 години си карам с тези моите обикновенни гуми и нямам проблеми, гума не съм пукал.
      А, относно пътешествията.
      Всеки ден тренирам, тичам, вече започнах да карам колело в моя град. Колелото по - принцип винаги ми е било на село,защото в града няма къде да го съхранявам, тъй като живея в апартамент. Сега с едни приятели искаме да си правим, разни пътешествия... Тъй като вече времето е доста приятно.Искаме предимно да караме по - асФалт. Първата дистинация която ми идва на ум е Хасково - Казанлък. Искам хубаво, нормално колело, както разни колоездачи казват, да има хубаво педаловъртене или там как е таз дума. Когато тръгниш на разходка, да нямам проблеми с скоростите, когато ги превключвам, тъй като тия привключватели - много много не ги тача.Които се навъртат със ръката, харесват ми тези който се бутат с пръста. (уж те били, по - здрави) Спирачките, да са си спирачки, а не разни китайски боклуци.
      Ето това колело ми хареса ---> Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sprint sintero man 28.jpg
Прегледи:1
Размер:83.1 КБ
ID:5486095
      С моята таратайка Sprint Safary ( не знам дали изобщо ще излезне в интернет) на ден съм правил 82 км... От Хасково до гр. Маджарово съм си ходил с колелото. Въртях като ненормален, стигнах, за 4 часа и половина. Тръгнах в 8 и в 12:30 бях в Маджарово. Легнах и заспах като, заклано куче.
      Ще си помисля още и вече ще видя, дали ще си карам моя изрод или ще събера повечко пари, за нещо хубаво....

      Коментар


      • #18
        От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

        Продоват се гуми с гел. Аз съмч ползвал такав и нямах проблем с пукане. Но са тежички. Все пак се по-добри от всякави подложки...
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #19
          От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

          Митко, като взимаш колело, гледай челото му да е ''over size'', защото може да му смениш вилката с по-добра.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #20
            От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

            Здравей, не знам дали е правилно да ти го пусна тук, но виж дали това представлява интерес за теб.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2787.jpg
Прегледи:1
Размер:121.2 КБ
ID:5486155

            Коментар


            • #21
              От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

              Радко, това "over size" нищо не ми говори....

              Здравей, krumal. Сега ще си карам моето колело, Спринта. Това колело което си публикувал, не ми харесва. Моето е подобно, само, че със заден амортисьор. Аз ако ще си взимам колело, то ще е по - горе публикуваната снимка от мен- нещо подобно.

              Коментар


              • #22
                От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                Диаметърът на челото бива ''small-size'', ''normal-size'' и ''over-size''. Повечето добри вилки са за чело ''over-size'', другите трябва специално да си ги поръчаш. За това говорех.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #23
                  От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                  Добре Радко! Ще знам вече...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                    Или нормални, големи и по-големи. Овърсайз са средните, 1 1/8 инча.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                      Няма за 200 шосейка в движение, виж линка в подписа ми - бясна шосейка с неспукваеми гуми е, даже го карам все още почти всеки ден.
                      Ама за 200 ще го дам чак сллед 5 години.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        Няма за 200 шосейка в движение, виж линка в подписа ми - бясна шосейка с неспукваеми гуми е, даже го карам все още почти всеки ден.
                        Ама за 200 ще го дам чак сллед 5 години.
                        Успех.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                          С малко късмет, може да се намери хубаво колело, на ниска цена, не мисля, че е невъзможно.

                          П.С.-Майсторе, за шосейката да, но другите велосипеди, не отговарят на цените си. Лично мнение !
                          Поздрави !
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                            Кои други, Меридата ли, щото Лидерите си заминаха, явно отговаряли са.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                              По - принцип, може да се намери колело, за 200 лв. Било то втора или трета употреба, а може и ново.... (от някой закъсал, който е фалирал с магазина си). Пък ако не съм намерил, след 5 години ще ти пиша!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся си колело, за извън градски пътешествия?

                                Закъсал, фалирал - от 2000 на 200 трудно, по-добре подарък и някой лев отгоре, та да ме споменават с добро.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X