Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да се направи Freelander с твърдо зацепване на моста

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли да се направи Freelander с твърдо зацепване на моста

    Мисля да си вземам такова джипче- основно за по асфалта и лек офроуд по полянки.
    Четох за проблемите с виско муфата и как хората махали задния кардан.
    Чудя се аджеба не може ли да се елиминира тая виско муфа и да се направи твърдо зацепване на задния мост, с уговорката да се ползва само при хлъзгаво или когато има опасност за забоксува, иначе само на предно?
    Нещо като на старата панда или ситроен АХ 4х4?
    Ники

  • #2
    От: Може ли да се направи Freelander с твърдо зацепване на моста

    Принципно може. За колко пари ще стане е обратно пропорционално на това колко добър инженер си и на колко голямо машиностроително предприятие си управител. Но ако е вече повредено първо нова раздатка и после започваш с другото, защото драмата с тая талига е в пиньона в раздатката който подава момента назад и после във блокиралата виско муфа. На някой от рибарските машинки е по здрав червяка вероятно....
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Може ли да се направи Freelander с твърдо зацепване на моста

      Значи казваш да забравя за тоя вариант.
      Мен мисълта ми беше да приспособя фабрична муфа за зацепване от АХ4х4 или субару, ако има вариант, а не да конструирам самия възел.
      Ники

      Коментар


      • #4
        От: Може ли да се направи Freelander с твърдо зацепване на моста

        И аз,съм чел доста за негативите на Фрелендъра,но пък визията му винаги ме е привличала.Та да използвам темата за моя въпрос:
        Възможно ли е да се насади купето на Фрелендър,върху шаси и ходовата част на друга джипка?Примерно витара дълга база?
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар


        • #5
          От: Може ли да се направи Freelander с твърдо зацепване на моста

          Всичко може, само $ трябва да има... но дали си струва за едната визия /аз пък само едно му харесвам, джамът на задната 5-та врата, се отваря, като на останалите/... Веднъж се возих в такова на задната седалка, от х. Вада към Самоков и от Вада до главния път ми изпопадаа пломбите, ужасна возия...

          Коментар


          • #6
            От: Може ли да се направи Freelander с твърдо зацепване на моста

            Възможно е, накрая ще ти излезе колкото стотица но с повече проблеми от на Фри и Витара взети заедно...
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Може ли да се направи Freelander с твърдо зацепване на моста

              Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
              И аз,съм чел доста за негативите на Фрелендъра,но пък визията му винаги ме е привличала.Та да използвам темата за моя въпрос:
              Възможно ли е да се насади купето на Фрелендър,върху шаси и ходовата част на друга джипка?Примерно витара дълга база?
              Пиши в Гугъл D-lander и зяпай.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X