Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Няма значение, кадъра е добър

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Кадъра е добър, ама да си зад компа и да гледаш.Тия дето са на място на бас че са на друго мнение ...
      По соц време знам че са допускали някакъв процент загуби по време на учение.Обаче тия са журналисти и едва ли са мислили по тоя въпрос.

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
        Кадъра е добър, ама да си зад компа и да гледаш.Тия дето са на място на бас че са на друго мнение ...
        По соц време знам че са допускали някакъв процент загуби по време на учение.Обаче тия са журналисти и едва ли са мислили по тоя въпрос.
        Shit happens! Едно време нашите Ми-24 по време на учение на 1-а армия бяха изтресли залп с НУР в бойния ред на настъпващите собствени сили. Слава Богу, нямаше пострадали!
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Те затова не летят сега.Големи клетви са били.

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
            ...
            По соц време знам че са допускали някакъв процент загуби по време на учение.Обаче тия са журналисти и едва ли са мислили по тоя въпрос.
            Какъв процент загуби са допускали? Благодаря.

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Според слухове от 1 до 3%.Но нормативен документ нийде не е показван.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...



                и от обратната страна

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                  Според слухове от 1 до 3%.Но нормативен документ нийде не е показван.
                  Войнишки фолклор и аз съм го чувал.
                  Но не знам /поне аз/ някога да се е изпълнявал този процент и да са го отчитали като "планирани загуби"
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                    ... Но не знам /поне аз/ някога да се е изпълнявал този процент и да са го отчитали като "планирани загуби"
                    Никой не е отчитал "планирани загуби". Напротив, всяко ЧП с пострали или загинали, независимо дали на учение или в казармата, си се разследваше и после имаше последствия ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                      Според слухове от 1 до 3%.Но нормативен документ нийде не е показван.
                      Аа щом викаш слухове, ясна й работата.
                      Даваш ли си сметка, че при десет на хилядата в мирно време, и то соц време дет викаш, ще фърчат глави на лампазлии, ама буквално. Иначе няма как - има ли натрупване на хора и техника, стават инциденти. Основно заради неспазване на правилата и много по-малко по технически причини.

                      П.п. Аве те всякакви срокове минаха, ако имаше нещо, се някое Окръжно щеше да изтече по медиите, хаха.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Никой не е отчитал "планирани загуби". Напротив, всяко ЧП с пострали или загинали, независимо дали на учение или в казармата, си се разследваше и после имаше последствия ...
                        Точно това ми беше мисълта, че никой не се оправдавал с процента, а "спеца" /ВКР/ си е карал по общиа ред.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          То при самоубийство на военнослужещ имаше такова разследване и хвърчаха пагони пък камо ли за смъртен случай на учение.През 91-92-ра в 24 ТБр Айтос имаше един старши лейтенант дето го бяха разжалвали от майор и се беше полежал в "36 000 усмивки".

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Комусо, я кажи що панталоните на морските се закопчават отстрани
                            всъщност не знам ваште сега какви са?

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              Точно това ми беше мисълта, че никой не се оправдавал с процента, а "спеца" /ВКР/ си е карал по общиа ред.
                              Тежки инциденти се разследваха директно от Инспектората на министерството.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Оригиналните моряшки са още такива.На старшинския и офицерски състава са нормални панталони.Камуфлажните(колко може да е камуфлаж нещо в черно) са стандартни.
                                Защо са такива .. има пак легенди, че някой клекнал(или някакво такова изпълнение) пред някаква високопоставена особа от женски пол и при нормални гащи му излезли принадлежностите.При после въведения начин на закопчаване трудно ще се получи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X