Страница 218 от 220 ПървиПърви ... 118168208214215216217218219220 ПоследенПоследен
Резултати 4,341 до 4,360 от 4381

Тема: Оръжията през обектива...

Публикации
    463
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Оръжията през обектива...

Разликата между Спрингфилд и Енфилд е в мерникът-при Енфилд той е по-голям,по масивен.По време на Наполеоновите войни,френската линейна пехота е правела по 2 изстрела за минута,особена гордост е била сред частите(батальони) от Старата Гвардия да стрелят три пъти в минута.
    За Американската Гражданска Война силно препоръчвам два филма(трябвало е да бъде трилогия но третия филм така и не е започнат)- "Богове и Генерали"-за началният етап на войната,и "Гетисбърг".
    Последно редактиран от komuso ; 12-09-17 в 15:11

Публикации
    915
    Точки (при гласуване)
    5

Да, благодаря!

Място
    София
    Публикации
    13,946
    Точки (при гласуване)
    31

Цитат Мнение на jordanov sv Преглед на публикациите
    Комусо, при туй положение каква бойна скорострелност са докарвали кашиците с таз винтовка? То зависи от много неща явно, но два на минута, да речем? Отделно че неопитните често са я задънвали с по няколко куршума, ако не съумеят да я пръснат още с втория де, четох го някъде...
    Иначе да, логичното е да е Спрингфилд, основната пушка при северняците, но аз лично по снимката не мога да ги различа с Енфилда, може би само по прикладите малко. Не ги познавам в детайли.
    Два до три изстрела в минута ама не всяка минута На десетина изстрела от отлаганията от барута ; хартията и оловото цевта се е задръствала и се е налагало да се чисти с шомпола . Като се уцели скапан или овлажнен барут и по често .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Публикации
    915
    Точки (при гласуване)
    5

Е да де. Па и масуря загрява, пусто. То затова бойната скорострелност се гледа за минута. Ако беше иначе, щеше да се дава за час. Или па направо за денонощие.

Място
    София
    Публикации
    13,946
    Точки (при гласуване)
    31

Това е част от еволюцията на огнестрелните оръжия и съответно тактиката за водене на бойни действия . Представи си примерно 1000 човека от едната и още толкова от другата страна застават един срещу друг на 200 - 300 метра в строй на 2-3 нива и започват да стрелят . След 3 -4 изстрела нищо не се вижда от пушека на димния барут и просто стрелят на посоки . След десетина изстрела тръгват напред срещат се някъде по средата и боя се решава с байонети и приклади както е било хиляди години преди това . В ръкопашния бой имаш повече шансове да оцелееш отколкото ако те удари куршум от такава пушка . Всичките са били калибър около 15 мм бавни чисто оловни куршуми . В повечето случаи направо са късали крайници а при нивото на медицината от онова време малцина са оцелявали след раняване .

Публикации
    915
    Точки (при гласуване)
    5

Напълно и абсолютно си го представям. Ами при Бородино, например - близо 300000 войска и над 1000 оръдия? Не случайно за ония времена Суворов е казвал "куршумът е глупак а щикът - юнак", т.е. бързина и решителност. В Гражданската тактиката е неадекватна на възможностите на оръжията, ръкопашния бой май не са го прилагали, седят на гъсти редици един срещу друг и се гърмят, затова и толкова жертви. А иначе аз, както на много места вече съм го споменавал съм служил мотострелкови и съм го играл и в отбрана и в атака, само на занятия разбира се най-много до ТУБС, и за щастие. Та знам какво са 200-300 метра, но да не излизаме от темата, все пак.

Място
    София/UK
    Публикации
    1,170
    Точки (при гласуване)
    13

Уестланд Апачи, бил е на служба 2007-2011. Британската версия е с двигател ролс-ройс и сгъваеми крила за да се побира на кораби.
    Натиснете върху изображението за да го видите в голям размер

Име:	heli (1).JPG 
Прегледи: 279 
Размер: 300.8 Кб 
ID: 929926

Име:	heli (2).JPG 
Прегледи: 281 
Размер: 340.0 Кб 
ID: 929927

Име:	heli (3).JPG 
Прегледи: 285 
Размер: 430.2 Кб 
ID: 929928

Място
    София
    Публикации
    13,946
    Точки (при гласуване)
    31

Цитат Мнение на jordanov sv Преглед на публикациите
    Напълно и абсолютно си го представям. Ами при Бородино, например - близо 300000 войска и над 1000 оръдия? Не случайно за ония времена Суворов е казвал "куршумът е глупак а щикът - юнак", т.е. бързина и решителност. В Гражданската тактиката е неадекватна на възможностите на оръжията, ръкопашния бой май не са го прилагали, седят на гъсти редици един срещу друг и се гърмят, затова и толкова жертви. А иначе аз, както на много места вече съм го споменавал съм служил мотострелкови и съм го играл и в отбрана и в атака, само на занятия разбира се най-много до ТУБС, и за щастие. Та знам какво са 200-300 метра, но да не излизаме от темата, все пак.
    От там върви еволюцията на оръжията и тактиката . Първата световна с масовото използване на картечниците се стига до патова ситуация с месеци никой не може да мръдне напред а между телените мрежи падат милиони убити . Та се налага да изобретят танка .
    Име:  изтеглен файл.jpg
Прегледи: 222
Размер:  11.0 Кб

Публикации
    1,022
    Точки (при гласуване)
    9

Място
    Бургас
    Публикации
    552
    Точки (при гласуване)
    5

Току що, четях тук https://www.vesti.bg/sviat/kak-putin...zapada-6074019, че е старо и думнали празен камион на паркинг.Явно рублите още вървят тук там ...

Публикации
    516
    Точки (при гласуване)
    7

Няма значение, кадъра е добър

Място
    Бургас
    Публикации
    552
    Точки (при гласуване)
    5

Кадъра е добър, ама да си зад компа и да гледаш.Тия дето са на място на бас че са на друго мнение ...
    По соц време знам че са допускали някакъв процент загуби по време на учение.Обаче тия са журналисти и едва ли са мислили по тоя въпрос.

Място
    София
    Публикации
    21,353
    Точки (при гласуване)
    78

Цитат Мнение на Stoian Ivanov Преглед на публикациите
    Кадъра е добър, ама да си зад компа и да гледаш.Тия дето са на място на бас че са на друго мнение ...
    По соц време знам че са допускали някакъв процент загуби по време на учение.Обаче тия са журналисти и едва ли са мислили по тоя въпрос.
    Shit happens! Едно време нашите Ми-24 по време на учение на 1-а армия бяха изтресли залп с НУР в бойния ред на настъпващите собствени сили. Слава Богу, нямаше пострадали!

Място
    Бургас
    Публикации
    552
    Точки (при гласуване)
    5

Те затова не летят сега.Големи клетви са били.

Публикации
    915
    Точки (при гласуване)
    5

...
    Какъв процент загуби са допускали? Благодаря.

Място
    Бургас
    Публикации
    552
    Точки (при гласуване)
    5

Според слухове от 1 до 3%.Но нормативен документ нийде не е показван.

Публикации
    1,022
    Точки (при гласуване)
    9

и от обратната страна

Публикации
    2,155
    Точки (при гласуване)
    12

Войнишки фолклор и аз съм го чувал.
    Но не знам /поне аз/ някога да се е изпълнявал този процент и да са го отчитали като "планирани загуби"
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

Място
    София
    Публикации
    21,353
    Точки (при гласуване)
    78

Цитат Мнение на Чичо Преглед на публикациите
    ... Но не знам /поне аз/ някога да се е изпълнявал този процент и да са го отчитали като "планирани загуби"
    Никой не е отчитал "планирани загуби". Напротив, всяко ЧП с пострали или загинали, независимо дали на учение или в казармата, си се разследваше и после имаше последствия ...

Публикации
    915
    Точки (при гласуване)
    5

Аа щом викаш слухове, ясна й работата.
    Даваш ли си сметка, че при десет на хилядата в мирно време, и то соц време дет викаш, ще фърчат глави на лампазлии, ама буквално. Иначе няма как - има ли натрупване на хора и техника, стават инциденти. Основно заради неспазване на правилата и много по-малко по технически причини.

П.п. Аве те всякакви срокове минаха, ако имаше нещо, се някое Окръжно щеше да изтече по медиите, хаха.

Страница 218 от 220 ПървиПърви ... 118168208214215216217218219220 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. България през обектива...
    От Валери Недялков във форум Преоткрий България
    Отговори: 30
    Последно мнение: 24-08-16, 20:45
  2. Оръжията на известните българи
    От sk67 във форум Оръжие, бойни действия, тактика и стратегия
    Отговори: 56
    Последно мнение: 07-09-14, 15:12
  3. Оръжията на французи в Сомали.
    От Sibirski във форум Дългоцевно бойно оръжие
    Отговори: 1