Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Ето това е българската радио управляема мишена
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03300.jpg
Прегледи:1
Размер:1.69 МБ
ID:5766028

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        С такава имаше и клип как я думкат със ЗРК

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Тук е цялото семейство РУМ Р 01(реактивен модел 01) РУМ Р СК(реактивен със колесник) и версията с бутален двигател Терес 01
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nz3gk5.jpg
Прегледи:1
Размер:129.6 КБ
ID:5766030
          А това е модернизираната версия РУМ Р 01М
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BwTw6k6CcAApPSY.jpg
Прегледи:1
Размер:31.8 КБ
ID:5766031

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
            Пушката на снимката е Спрингфилд 1855/61 последната американска предно пълнеща се пушка,калибър 0.58(някъде към 14 мм).Поради голямата дължина на ствола(цялата пушка е била дълга 140 см),нарезния ствол и куршумите тип Минье,тази пушка е била изключително точна до 350-400 м,а тежкият куршум направо е откъсвал крайници.
            Комусо, при туй положение каква бойна скорострелност са докарвали кашиците с таз винтовка? То зависи от много неща явно, но два на минута, да речем? Отделно че неопитните често са я задънвали с по няколко куршума, ако не съумеят да я пръснат още с втория де, четох го някъде...
            Иначе да, логичното е да е Спрингфилд, основната пушка при северняците, но аз лично по снимката не мога да ги различа с Енфилда, може би само по прикладите малко. Не ги познавам в детайли.

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Разликата между Спрингфилд и Енфилд е в мерникът-при Енфилд той е по-голям,по масивен.По време на Наполеоновите войни,френската линейна пехота е правела по 2 изстрела за минута,особена гордост е била сред частите(батальони) от Старата Гвардия да стрелят три пъти в минута.
              За Американската Гражданска Война силно препоръчвам два филма(трябвало е да бъде трилогия но третия филм така и не е започнат)- "Богове и Генерали"-за началният етап на войната,и "Гетисбърг".
              Последно редактирано от komuso; 12-09-17, 15:11.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Да, благодаря!

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  Комусо, при туй положение каква бойна скорострелност са докарвали кашиците с таз винтовка? То зависи от много неща явно, но два на минута, да речем? Отделно че неопитните често са я задънвали с по няколко куршума, ако не съумеят да я пръснат още с втория де, четох го някъде...
                  Иначе да, логичното е да е Спрингфилд, основната пушка при северняците, но аз лично по снимката не мога да ги различа с Енфилда, може би само по прикладите малко. Не ги познавам в детайли.
                  Два до три изстрела в минута ама не всяка минута На десетина изстрела от отлаганията от барута ; хартията и оловото цевта се е задръствала и се е налагало да се чисти с шомпола . Като се уцели скапан или овлажнен барут и по често .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Е да де. Па и масуря загрява, пусто. То затова бойната скорострелност се гледа за минута. Ако беше иначе, щеше да се дава за час. Или па направо за денонощие.

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Това е част от еволюцията на огнестрелните оръжия и съответно тактиката за водене на бойни действия . Представи си примерно 1000 човека от едната и още толкова от другата страна застават един срещу друг на 200 - 300 метра в строй на 2-3 нива и започват да стрелят . След 3 -4 изстрела нищо не се вижда от пушека на димния барут и просто стрелят на посоки . След десетина изстрела тръгват напред срещат се някъде по средата и боя се решава с байонети и приклади както е било хиляди години преди това . В ръкопашния бой имаш повече шансове да оцелееш отколкото ако те удари куршум от такава пушка . Всичките са били калибър около 15 мм бавни чисто оловни куршуми . В повечето случаи направо са късали крайници а при нивото на медицината от онова време малцина са оцелявали след раняване .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Напълно и абсолютно си го представям. Ами при Бородино, например - близо 300000 войска и над 1000 оръдия? Не случайно за ония времена Суворов е казвал "куршумът е глупак а щикът - юнак", т.е. бързина и решителност. В Гражданската тактиката е неадекватна на възможностите на оръжията, ръкопашния бой май не са го прилагали, седят на гъсти редици един срещу друг и се гърмят, затова и толкова жертви. А иначе аз, както на много места вече съм го споменавал съм служил мотострелкови и съм го играл и в отбрана и в атака, само на занятия разбира се най-много до ТУБС, и за щастие. Та знам какво са 200-300 метра, но да не излизаме от темата, все пак.

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Уестланд Апачи, бил е на служба 2007-2011. Британската версия е с двигател ролс-ройс и сгъваеми крила за да се побира на кораби.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:heli (1).JPG
Прегледи:1
Размер:300.8 КБ
ID:5766902

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:heli (2).JPG
Прегледи:1
Размер:340.0 КБ
ID:5766903

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:heli (3).JPG
Прегледи:1
Размер:430.2 КБ
ID:5766904

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                            Напълно и абсолютно си го представям. Ами при Бородино, например - близо 300000 войска и над 1000 оръдия? Не случайно за ония времена Суворов е казвал "куршумът е глупак а щикът - юнак", т.е. бързина и решителност. В Гражданската тактиката е неадекватна на възможностите на оръжията, ръкопашния бой май не са го прилагали, седят на гъсти редици един срещу друг и се гърмят, затова и толкова жертви. А иначе аз, както на много места вече съм го споменавал съм служил мотострелкови и съм го играл и в отбрана и в атака, само на занятия разбира се най-много до ТУБС, и за щастие. Та знам какво са 200-300 метра, но да не излизаме от темата, все пак.
                            От там върви еволюцията на оръжията и тактиката . Първата световна с масовото използване на картечниците се стига до патова ситуация с месеци никой не може да мръдне напред а между телените мрежи падат милиони убити . Та се налага да изобретят танка . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изтеглен файл.jpg
Прегледи:1
Размер:11.0 КБ
ID:5767004
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Току що, четях тук https://www.vesti.bg/sviat/kak-putin...zapada-6074019, че е старо и думнали празен камион на паркинг.Явно рублите още вървят тук там ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X