Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Катапультное кресло КМ-1 обеспечивает спасение летчика с нулевой высоты при скоростях от 130 км/ч на разбеге и пробеге и 1200 км/ч в горизонтальном полете. Снаряжение летчика для высотных полетов состояло из высотно-компенсирующего костюма ВКК-6, парашютного кислородного прибора КП-27М, гермошлема ГШ-6, защитного шлема ЗШ-3 с кислородной маской КМ-32 и вентилируемого костюма ВК-3. В состав кислородного оборудования ККО-3 (на самолетах с креслом СК-1) входит высотно-компенсирующий костюм ВКК-4П, ВКК-3М, герметический шлем ГШ-4МС, парашютный кислородный прибор КП-27М, противоперегрузочный костюм ППК-1.

    http://www.airwar.ru/enc/fighter/mig21pfs.html

    С малките каски се ползва ППК /противопретоварващите "гащи"/
    С големите каски ГШ-6А се ползва ВКК /височинно компенсиращ костюм/. И проволките на Юри Гагаринската каска да са закопчани за костюма! И не ги ли закопчаеш, жална ти майка!

    Ей, върна ме 20 години назад!
    Извинявам се на навалицата за лиричното отклонение!


    Последно редактирано от NIKSD; 08-08-15, 15:35.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • Защо ли ми се струва , че сме написали едно и също?
      Апропо при МиГ-21 "полет на тавана" и "полет в стратосферата" е едно и също(то кажи-речи при всички е така , като изключим селскостопанската авиация).

      В интерес на истината ми стана любопитно и разчесах мрежата при което се оказа , че в ония времена американците са били облечени по същия левашки начин.Снимка на Пауърс за който стана дума по-горе:



      ПП.Не мога да си редактирам горния пост.Ако модератора прецени нека да обедини последните два.
      Последно редактирано от derhunter; 08-08-15, 23:39.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...


        Твърди се, че това са МТЛБ наше производство на въоръжение в USMC, някой знае ли нещо повече?
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение

          Твърди се, че това са МТЛБ наше производство на въоръжение в USMC, някой знае ли нещо повече?
          Казва ли ти някой. Тези снимки (датирани от 1997) се срещат с различен текст и МТ-ЛБ-тата се обявяват ту за съветски, ту за ГДР-ски

          An Opposition Force (OPFOR) Marine from 3d Battalion, 5th Marines, 1st Marine Division, lays cammie netting over a Soviet MT-LB Multipurpose Armored Vehicle in the Las Pulgas lake region of Camp Pendleton, California, during Exercise KERNEL BLITZ '97.
          Ex-East German MT-LB used by US Marines in the OPFOR role
          И в двата случая обаче не става въпрос, че са на въоръжение в морската пехота, а че се използват при учения от тези, които играят противник. На снимката се вижда, че машината е обезоръжена - липсва ПКТ-то.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            За това и питам, а снимката е от тук https://en.wikipedia.org/wiki/Defens...ry_of_Bulgaria
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
              За това и питам, а снимката е от тук https://en.wikipedia.org/wiki/Defens...ry_of_Bulgaria
              Във Вики-то всеки си пише, каквото знае, като не е задължително то да е вярно. Снимки на тези машини ги има на още поне 2 места, като на едното пише "Ex-East German MT-LB" ...

              П.П. Тук има снимки от американски учения, при които се използва съветска техника.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Поне аз не знам да са произвеждани в БЕТА машини с квадратни люкове . Възможно е и да са произведени по заявка на клиента или в последствие да са модифицирани на място .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  На всички МТЛБ-тата, с които ме е срещал живота люковете са били квардатни . Изключение правият тези, който имаха люк и за механик водача - овал. В случая това на снимката е с един люк в средата и през него влизат и двамата отпред - такова е изпълнението на "сапьорските" машини.

                  Апропо - много добър "invention" с тая дръжка пред командира - намалили са шанса да го търсят из прахоляка някъде напред значително .

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...



                    Въпрос с повишена трудност - на колко водки е "водитель" ?

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Е това са стандартните предни люкове. Има някои машини с един цял заден два квадратни задни или е въобще без задни люкове отгоре.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Нитро, обещавам ти че при следващата лешоядска публикация ще те банна поне за година. Достатъчни са ми разправиите с болни русофили та да се разправям и с подобни с обратен знак. Това си го пиши с вчерашната статия за арматата и го брой за последен компромис. Купона свърши. До тук беше. Като не можеш поне от време на време да пишеш нещо конструктивно - няма проблем да не пишеш въобще.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Не се изискват някакви умения за да си направиш тази дъска След дъската или танурчето за мезета това трябва да е следващата дъска

                          http://www.magpacker.com/
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Не вярвам даже и съвременната танкова броня да удържи 152 мм бронебоен гаубичен снаряд .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Не вярвам даже и съвременната танкова броня да удържи 152 мм бронебоен гаубичен снаряд .
                                Тези които мислят, че ще удържи, да видят 152 мм снаряд на живо и ще се разколебаят
                                П.П. и да се опитат да го повдигнат /около 40 кг. по спомен/.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X