Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се "отвъжда" смокиня?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се "отвъжда" смокиня?

    Имам един такъв вредител в двора и от години се опитвам да го премахна, но засега при нулева успеваемост.
    Опитвал съм рязане, изкореняване (за това по-подробно след малко), поливане със сол, нафта, горяло масло, киселина, палене и пръскане с някакъв препарат, мисля, че беше Раундуп, макар и да не съм 100% сигурен.
    Както казах - ефект абсолютно никакъв.
    За изкореняването - всъщност не става. На практика целия участък от източна страна на къщата (да речем 10х5 метра и 3 метра дълбочина) е едно адски оплетено кълбо от камъни и корени. Първо, че ми прави проблем - например доста успешно събаря подзида от към съседите, второ е див храсталак, трето - плдовете са гадни. Абе откъдето и да го погледнеш - вредител

    Ако някой има РАБОТЕЩА идея как мога да премахна тая гадост, да подсказва, че в чудо съм се видял! А пак идва пролет и всичките малки гадни изродчета поникват отново ....
    Само да уточня - мястото не е подходящо за сериозно разкопаване, но пък е отлично за прилагане на почти всякакви препарати, няма на кого да навреди или попречи.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    От: Как се "отвъжда" смокиня?

    Нямам думи!!!Даже не ми се пише.В някои държави тая вандалщина се санкционира!
    Впрочем няма нищо вярно от това дето си го написал за смокинята.
    Още един впрочем-Аз 7 години се мъча да я опазя от измръзване,а сега се сетих-може да я упляскаш с течен азот
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Как се "отвъжда" смокиня?

      Кое е вандалщина не разбрах? Това е все едно да имаш тумор и да е вандалщина да си го оперираш, то вярно в някой страни е вандалщина...
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Как се "отвъжда" смокиня?

        А смокинята верно е гадна , отрежеш едно пет се появат. Мислех си като пусне листа да я опърлиш с газова горелка , да ли няма да исъхне тогава.
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #5
          От: Как се "отвъжда" смокиня?

          взрив,,,голям багер,,,малък багер
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #6
            От: Как се "отвъжда" смокиня?

            Моята смокиня си седи като храст - всяка година всичко над земята измръзва. Бързо порастват напролет двуметрови издънки. В определена ситуация е напълно възможно да се превърне в проблем.

            Смокиновото дърво спада към широколистните дървета. Плодовете му са морави на цвят с крушовидна форма. Смокиновото дърво обикновено достига до височина от 3 м. до 9 м., но има и такива, които минават завидните 15 м. Характерно за тези дървета са нагъсто разположените листа и плодове, което осигурява дебела сянка и прохлада през лятото. Друга особеност е нуждата от много пространство около дървото, заради огромните размери, до които достига. Силно развита коренова система е присъща за смокинята - в някои случаи дори се разпростира отвъд короната.
            Интересен факт е, че именно смокиново дърво държи рекорда за най-дълбоко разположени корени - цели 12 м.
            Да не говорим, че именно растения от семейството на смокините са най-големите и най-агресивни паразити в тропиците.

            Та с тези 12 м. коренова система ще трябва много голям багер...
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: Как се "отвъжда" смокиня?

              Аз знам, обаче няма да кажа.

              Коментар


              • #8
                От: Как се "отвъжда" смокиня?

                Е така се правят пари... :-)
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Как се "отвъжда" смокиня?

                  сега като се запролети и тръгне сокодвижението пробвай да я "отровиш" следното.

                  Режеш новите издънки някъде след третото листо примерно / да има от къде да продължава да се храни и дА продължава да вегитира/ взимаш раундъп или глифозат и както е концентрат мажеш отрязаното място през няколко дни. Като изсъхнат тези пръчки продължаваш със други. Въпроса е самото растение да вкара препарата до корените.

                  Не си мисли че само смокинята е такава напаст пробвай да отрежеш здрава ябълка да видиш другата година какво ще стане в периметъра около нея
                  Последно редактирано от Jivko; 06-03-13, 19:56.
                  088455338две
                  "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                  Джамбазов 2010г..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се "отвъжда" смокиня?

                    10%-ов разтвор на Раундъп (глифозат), пръскат се всички зелени надземни части. Хубаво е добре да се покрият с разтвор, без да се оливат. Правиш три пръскания през 2-3 дни.
                    ТЛК 80 4,2ТД-95г

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се "отвъжда" смокиня?

                      Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                      взрив,,,голям багер,,,малък багер

                      Взрив нямам да помогна на колегата но багери имам и малък и голям, но мястото не отговаря.
                      ПС. На мен също ми се наложи да кореня такова дръвце, като му пуснах една деветдесет см. кофа разбрах колко са му дълги корените.
                      ТЛК-120 Николай Колев
                      0898521295

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се "отвъжда" смокиня?

                        Сладкото от смокини за мен е едно от най вкусните.. не си заслужава дръвчето да бъде изкоренено..

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се "отвъжда" смокиня?

                          Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                          Сладкото от смокини за мен е едно от най вкусните.. не си заслужава дръвчето да бъде изкоренено..
                          Така е Десо но,когато пречи трябва да има начин за премахване.Аз също имам проблем със смокиня,която изсъхна преди няколко години и от тогава корените и избуяват всяка пролет и образуват огромен храсталак.Точно на оградата с комшията е и даже вече не можем да махнем мрежата от корените на смокиновият храст.Пробвахме с раундъп безуспешно беше,дано някой каже нещо ефикасно.
                          Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                          На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                          Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се "отвъжда" смокиня?

                            А със сода каустик? Това яде всичко органично. Даже може да се закопае на плитко, както е неразтворена, на люспи.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се "отвъжда" смокиня?

                              Ефикасното ви е казано, но нали всички сте разбирачи и казвате не става с Раундъп, не става с 5 грама, ама и аз не мога да се напия с 5 грама ракия, значи ли, че и тя не става?
                              ТЛК 80 4,2ТД-95г

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X