Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едно ново начало на една стара машина! :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Едно ново начало на една стара машина! :)

    След около 20 годишен престой реших да събудя звяра Тогава беше едно от най-модерните по състезанията Но сега предстои цялостна реконструкция.За начало ще започна със предницата и направата на ново окачване.Ето малко снимки :







    Последно редактирано от Димо; 04-03-13, 22:16.

  • #2
    От: Едно ново начало на една стара машина!

    Тия дни поработих поразглобих малко и започнах да преправям задните спирачки До сега повечето неща на бъгито бяха от ЗАЗ предния мост и спирачките също -беше някакъв ад за каране . Та сега преправих задните носачи .За сега главини дискове и спирачки ше са от голф2 ГТИ с 256мм диск .За предницата още не съм решил но мисля да е с А-образни носачи .Искам да попитам разбиращите какво е съотношението на широчина на предницата спрямо задницата и евентуално дължина на предните носачи ?? Ето малко снимки :






    Последно редактирано от Hristo Iskiliev; 25-03-13, 15:49.

    Коментар


    • #3
      От: Едно ново начало на една стара машина!

      Предните носачи ги направи колкото се може по дълги-демек да започват колкото позволява конструкцията по от средадата на бъгито.На моето бъги ширината от външната страна на гумите на предният мост е 174см.Това е размера ,който се събира на платформата ми.Задния мост ми е широк 165см.Така позволяваха полуоските,които ползвам от БМВ.Гледам,че ще ползваш кутия от Ауди.Какви полуоски ще сложиш?На снимките не може точно да се прецени,но ми се струва че е тясно.Дано да съм ти бил полезен.Ако имаш въпроси питай.Ние сме насреща

      Коментар


      • #4
        От: Едно ново начало на една стара машина!

        Благодаря ти колега! Искам само да уточня ,че бъгито няма да ходи на състезания ,но просто искам да спазя някои размери до колкото е възможно! да скоростната кутия е от Ауди полуоските мисля да са 2 дълги от голф и ще ги скъся колкото трябва.Не знам със точност колко е задницата но тия дни ще я премеря и ще пиша може би наистина е тясно .

        Коментар


        • #5
          От: Едно ново начало на една стара машина!

          Това от аватара,предница широка 1,76м,задни колела 1,80м,междуосево,2,54м.Съвет,междуосовото разстояние,не трябва да е по-малко от 2,50м и да не надвишава 2,65м.При къса база има склонност да се завърта неконтрилируемо,при голяма дължина става по-трудно хлъзгането във завой.Мотора какъв е,KR,9A PL или ABF?Ако искаш разгледай тук,ще намериш доста полезни неща: http://www.offroad-bulgaria.com/show...=113600&page=3
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: Едно ново начало на една стара машина!

            Много благодаря за инфото .Ще ги имам предвид размерите. Двигателя е PL но все още не съм решил дали ще е с турбо или не.Тези дни започвам да творя по окачването та да видим какво ще се получи

            Коментар


            • #7
              От: Едно ново начало на една стара машина!

              PL-а е достатъчен и без преработки,подкарай го,като ти умалее ще го мислиш.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Едно ново начало на една стара машина!

                Като стигна до двигателя ще му мисля.Я кажете какви тръби използвате за предните носачи като диаметър ?Върти ми се по главата около Ф30 и да ги направя от наръждавейка ама...

                Коментар


                • #9
                  От: Едно ново начало на една стара машина!

                  3/4 черна тръба,ф-25-27мм,стандартно е дебела 3мм,ако се разтърсиш я има на 2мм.За предниците обяснявам подробно тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...40#post2144940
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Едно ново начало на една стара машина!

                    Тези дни поработих малко Междуосовото разстояние беше адски късо ,така че се наложи цялата предна част да се прави наново .Носачите от едната страна са почти готови Приемам всякакви критики все пак не е късно да се преправи нещо ако не е както трябва.ето малко снимки:


                    Коментар


                    • #11
                      От: Едно ново начало на една стара машина!

                      Аз искам да попитам с какво заваряваш?
                      GSM 0877 08 99 19
                      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                      Коментар


                      • #12
                        От: Едно ново начало на една стара машина!

                        Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                        Аз искам да попитам с какво заваряваш?
                        Като гледам снимките,сигурно със ВИГ,в краен случай със оксижен.

                        Добре се получава,давай нататък!
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Едно ново начало на една стара машина!

                          Да с ВИГ ги заварявам. Чудя се реика от Трабант дали ще устиска ???Че на размери ми пасва перфектно

                          Коментар


                          • #14
                            От: Едно ново начало на една стара машина!

                            Един въпрос.Как изграждаш предница,като не си наясно каква рейка ще използваш!?Ширината и се определя от рейката,не,че не можеш да "вкараш "някаква.Главините от какво са?Гледам напредваш,във края на месеца ще бъде първото за сезона състезание по автокрос,което организирам аз във с.Златоклас.Ако си готов,можеш да участваш,напиши във полето от дясно от къде си.Имам преработена бърза(целият ход от ляво надясно и обратно е 1,5 оборота)подпряна рейка на база трабант,ако те интересува,на лични,успех!

                            P.S. Снимай предните амортисьори във близък план,въздух-масло ли са?
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Едно ново начало на една стара машина!

                              По принцип ширината отпред я определях спрямо задницата ,защото там не мога да мърдам много .А рейката ще е преправям вече спрямо тази ширина.Благодаря за предложението ,но нямам никакъв шанс да се оправя за това време ,понеже работя само през уикенда.От Смолян съм и ми идва малко далече Златоклас,но най-вероятно ще дойда да гледам състезанието .Като реша какво ще правя с рейката ще пиша.
                              За амотртисьорите: те са Bilstein B6 От голф са ,но ще се преработят малко.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X