Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грешни обороти и температура на Subaru Outback '99

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грешни обороти и температура на Subaru Outback '99

    От няколко месеца съм с въпросната каручка. 2500куб.см., автоматик. С газов инжекцион е. Направи ми впечатление големия разход - около 20 градско и 12 извън. Газаджията пробва различни настройки, но промяна нямаше. Миналата седмица, в друг сервиз, я закачиха за диагностика. Излезе, че компютъра за управление дава грешни обороти на двигателя - около 3200 при реални около 700 и нещо. При подаване на газ леко се променят нагоре. Данните за оборотите, взети от скоростната кутия са верни. Другият проблем, пак в компютъра на двигателя, е грешната температура - включва перката на 78 градуса. Парно си има бол. На таблото и оборотите, и температурата са си с нормалните стойности. Провериха и замериха датчиците, но казаха, че са идеални. Буксите също.
    Проблеми с колата, освен завишения разход, няма никакви. Върви си като пушка.
    Крайната диагноза беше заминал компютър за управление на двигателя.
    Знае ли някой откъде може да се намери такъв? Цена? Възможна ли е друга причина за описаните проблеми?
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Грешни обороти и температура на Subaru Outback '99

    Възможно е някой да е 'лъгал' компютъра да го е 'мапнал'. За София е добре да я диагностицират в специализиран сервиз за Субару, не при дилъра, но за това на лични, да не стане реклама. Компютър поне за проба ще се намери, за смяна при нужда - също.
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

    Коментар


    • #3
      От: Грешни обороти и температура на Subaru Outback '99

      Ами аз не виждам и проблем с разхода.
      Постигал ли си някога по-нисък или само би ти се искало да е така?
      Е, може би градското може да е с 1-2 л. надолу. Или извънградското да падне ако не караш с над 100-110 ама по ГПС. Но като се има предвид, че засичаме газ, то това може да си мине и за статистическа грешка или разлика в трафика и стила на шофиране между отделните засичания...
      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
      Seat Leon 2007 1.9 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Грешни обороти и температура на Subaru Outback '99

        Честно казано очаквах 17-18 максимум в градски условия. Чета и какво пишат за разхода други собственици на модела. Това ме накара да се усъмня, че има нещо нередно. И се оказа вярно. Не съм бил с илюзии, че ще харчи като малолитражка.

        Коментар


        • #5
          От: Грешни обороти и температура на Subaru Outback '99

          Разхода определено е завишен. Ето някакъв опит за сравнение, нека има и 10% отгоре БГ 'комисионни'.....
          Според мен за София над 15 е много, а извън над 8- 9 пак е много, за магистрала над 10.
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • #6
            От: Грешни обороти и температура на Subaru Outback '99

            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
            Разхода определено е завишен. Ето някакъв опит за сравнение, нека има и 10% отгоре БГ 'комисионни'.....
            Според мен за София над 15 е много, а извън над 8- 9 пак е много, за магистрала над 10.
            Уточнявам, че говоря за разход на газ. И въпреки, че е газов инжекциона, разлика с разхода на бензин винаги има.
            15 в София ще направиш, ако караш само в неделя или казваш градско на маршрути основно по околовръстното.
            Мини с мен сутрин и вечер баш с трафика по Цариградско и после по канала и пак ще говорим
            Извън пък, с невероятно изнервящо флегматично каране съм постигал малко под 10. Ама малко...
            А относно тия разкази и легенди от субару форума...тя дъщеря ми вярва пък в Дядо Коледа...
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Грешни обороти и температура на Subaru Outback '99

              Дайте да не се фокусираме върху разхода.
              Агогов прати на лично къде могат да ми закачат друг компютър за проба. Благодаря!

              Коментар


              • #8
                От: Грешни обороти и температура на Subaru Outback '99

                Аз бих ти препоръчал да отидеш или при Дани-0888146602,или Митака- 088 854 4999.Не са само те спецове по Subaru,но при този не съвсем ясен проблем бих избрал тях.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X