Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бус 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Бус 4х4

    Двойната гума е за теглене-лодки, каравани...Опитват се да изкарат газката от сегмента на работните коне и да я вкарат при SUV. Не се наемам да предполагам колко успешно ще е щото все пак руска разработка, ама...мотора е на Cummins, 4x4 е с чаркалаци на Dana, блокаж на раздатката и отделно блокаж Eaton на задния мост...На книга си е съвсем истинско 4х4, събрано с някои доказано качествени части.
    Предубеждения...не е да нямам...пипала го е руска лапа, всичко де що е made in Russia вътре вероятно ще се троши, скърца, къса, гние и т.н. Но е евтина машина, попадаща в доста специфичен клас, в който няма кой знае какъв избор.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #62
      Здравейте. Какво мислите за Citroen Jumper 1999 4x4 2,5 дизел ? Не намерих информация за този бус.
      Дали има бавни предавки ?

      Коментар


      • #63
        Няма бавни. И няма да стигнеш с него по-далече, отколкото с който и да е обикновен паркетник.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          Санта не си прав! Може да дойдеш, срещу мен полето е потънало в кал и вода, на "гробищарката" кардана се сваля бързо и разликата се усеща моментално (ти ще се калящ да е вадиш само на предно)

        • santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          Не споря, че има разлика. Ясно е, че има.

      • #64
        Има у нас такива линейки, и от по-новите. Двойно предаване от Данжел.
        Може и да не стигне по-далеч от паркетник, но ще закара повече и по-тежко. Това му е предназначението.

        https://m.youtube.com/watch?v=VrzFojJz5vQ
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #65
          С бавни и като истински джип е само Хюндай Старекс. Дали би те устроил за твоите задачи е отделен въпрос.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #66
            Първоначално публикуван от skurtov Преглед на мнение
            Здравейте. Какво мислите за Citroen Jumper 1999 4x4 2,5 дизел ? Не намерих информация за този бус.
            Дали има бавни предавки ?
            Нямат живи съученици, гният яко. Части вече трудно се намират. Ако е 107 или нещо подобно коня, ангренажа струва половината на буса, има една планка с оптяжна ролка дето е голям кютук и оскъпява много. Бонус трудно се намира. Имам си ги два служебни на отглеждане, само на предно са. 4х4 не знам как е, но ще е още по-екзотика с частите. Не ми се вярваше, че на 20 годишен бус, произведен в стотин хиляди бройки, под три марки, ще виждам такъв зор за части.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #67
              Благодаря ви за съветите.
              Явно ще търся бордово бусче 4х4.
              Мерцедес, или нещо подобно.
              Наскоро видях Форд Транзит бордови 4х4 от 90-те години.
              Нещо такова, но не знам дали ще намеря въобще.
              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:commercial-vehicle-flatbed-truck-3-5tMERCEDES-BENZ-310-D---1572450874084466052_big--19103017282518274300.jpg Прегледи:0 Размер:101.1 КБ ID:6697662

              Коментар


              • Самодържец
                Самодържец коментира
                Редактиране на коментар
                Мисля че има и ивеко, което не е лошо

            • #68
              Първоначално публикуван от skurtov Преглед на мнение
              Благодаря ви за съветите.
              Явно ще търся бордово бусче 4х4.
              Мерцедес, или нещо подобно.
              Наскоро видях Форд Транзит бордови 4х4 от 90-те години.
              Нещо такова, но не знам дали ще намеря въобще.
              Натиснете снимката за да я уголемите Име:commercial-vehicle-flatbed-truck-3-5tMERCEDES-BENZ-310-D---1572450874084466052_big--19103017282518274300.jpg Прегледи:0 Размер:101.1 КБ ID:6697662

              Ако намериш такъв Мерц от снимката в свястно състояние съм много любопитен колко кинти му искат....
              1998 тия бусове бяха на изчерпване а камо ли пък сега ...тия Мерцове ако им се сложи допълнителен катализатор та чак тогава стават ЕВРО 2... та просто ми е интересно от къде ще се намери такъв екземпляр в прилично състояние .....

              Коментар


              • #69
                Евро категорията не ме притеснява, но наистина намирането е доста трудно и цената е висока.
                Абе колкото и да ми се иска, истината е, че бус 4х4 на г/д добра цена просто няма.
                Много са редки и съответно скъпи.

                Коментар


                • cecoa1
                  cecoa1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Жертваш малко комфорта, и взимаш УАЗ за малко пари.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X