Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бус 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бус 4х4

    Здравейте колеги!
    От известно време ме ухапа петела и съм си навил на пръста да си купя бус 4х4. Идеята е стабилност зимно време и на мокро, да побира много багаж две деца и съпугата , да е комфортен,относително икономичен, надежден и т.н.Говорим за преходи по около 3000 км, е не наведнъж ама за няколко дена. Е по някой пикник ще има , но само софт барбекю изпълнения. Дайте някакви идеи. За сега оглеждам vw trensporter-T 4 последните или T5. Даже се бях засилил да гледам една Т3 дока с двойна кабина, ама жената настръхна...та работата се разсъхна. Тя Т 3 ,не че става за идеята ама из града бих могъл да си я джиткам и малко по малко да я понаджипя, ама ... това е друга тема, за чиято реализация не съм подготвен все още, а и волво валп е значително по добра база от Т 3.
    Та проблема е, че нещо не попадам на особено голям избор. Буханката отпада за жалост директно като възможност. Мицубиши Л/400 , или брат му хюндай, също като да е не лош избор , проблема е, че ми се виждат малки. Същия проблем имат фамилията алхамбра, галакси, шаран, а са ми и ниски като клирънс.
    И като че ли до тези се свежда целия наличен избор.
    Та ще съм благодарен за идеи относно некоя друга алтернатива извън изброените по горе плюсове минуси.
    Поздрави!

  • #2
    От: Бус 4х4

    Mercedes Sprinter, Viano или Vito 4x4. Препоръчвам Sprinter като най-разпространен, пък и с най-голям клиренс.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Бус 4х4

      Благодаря за отговора, ама нещо комфорта ми се губи..А и като го гледам май ще трябва Ц категория за да го карам..
      Нищо друго ли няма ? Да е малко по - голямо от Л 400 и все пак да не е огромно.
      Гледам разни GMC safari, shevrolet astro, то не ,че не е едно и също де..
      Май накрая ще се примиря и ще си търся субару аутбак...

      Коментар


      • #4
        От: Бус 4х4

        От дотук изброените съм карал на дълго Т4,Т5 на WV , Sprinter i Vito на MB и L300 и L400 на Митсубиши. Всичките 4х4 и няма как да сравня комфорта и стабилноста на Т5 с другите.Вярно е , че Т5-цата беше на 7800 км още миришешта на магазина но пък и пътувах с нея началото на декенври в не много приятни пътни условия .Машинката се представи повече от чудесно и при положение , че бяхме 5 човека не усетих дискомфорт от пътуването.Спринтера си е доста голямо говедо според мен ограничава раходките извън пътя заради габаритите си а и удобството е на друго ниво.Л400 е по схлупен и тесничък а и му куцат екстрите , но пък и цената е друга .С всички модели съм минавал релацията Русе - София - Сърбия-Унгария-Австрия-Германия - Дания като най-добре съм се чувствал в Т5 .Разхода на гориво при 3200 км 9.1/100 дизел при 1.9 ТДИ двигател ,автоматик.За другите няма как да кажа точно тъй като не ги помня.Просто това го запомних защото ми направи силно впечатление а и ми хареса
        Uaz 469 2.4 D MB
        KTM 600 ROTAX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

        Коментар


        • #5
          От: Бус 4х4

          Има Делика (Л400) дълга база, място има много, като комфорт има всички екстри + реално двузонов климатроник. Проблема е че са за Япония с десен волан, суперселект, автомат, 2.8 ТД, 10/100 дизел. Проходимост за хубаво или лошо - като на дълго паджеро двойка.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.JPG
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5458292
          Biagini Passo Powered By VW Syncro

          Коментар


          • #6
            От: Бус 4х4

            С този въпрос съм се измъчвал доста години и реших, че не си струват парите... по-добре голям "джип"...

            Коментар


            • #7
              От: Бус 4х4

              От Спринтера извън асфалта съм силно не-впечатлен. Мазда 121 с голо предно и дявол знае колко годишни гуми минава и заминава, това чудо - половин час молитви, че и малко побутване ... Дъртите бусове 4х4 на Мерцедес са друга бира, но там пък хептен комфорта е липсващ
              Аутбака е отличен лек автомобил, но чак като за бус ... де да знам.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                От: Бус 4х4

                Да де , ама като нема..., примиряваш се и караш комби .
                Наистина съм безкрайно учуден от огромната дупка в този сегмент.
                Доколкото разбирам единсвените въможности са Т 4-5 , или Л - 400, т.е върнахме се в началото на темата.

                Коментар


                • #9
                  От: Бус 4х4

                  Има Спринтер с раздатка и блокажи, като на Г-класа. Само предното не е с цял диф а с полуоски. Един познат има кемпер на тази база. Комфорта е ..като в S-класа. Даже огледалото е кристално. Може да се окаже по-проходим от някои съфорумски жипки. Ъъъъ с 2 лебедки, кафе машина и хладилник.


                  ПП пропуснах да кажа, че комфорта е като S-класа но цената не е.
                  Последно редактирано от drukman; 04-03-13, 20:48.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бус 4х4

                    Според мен изобщо идея си нямаш какво искаш. Едните ти малки, другите некомфортни, клиренс пък искаш и накрая Outback...
                    Дупка няма никаква. Има малки и практични, има големи и не чак толкова практични, има и луксозни, ама като всяко нещо скъпи. Ако очакваш да намериш голям, с клиренс, да става за комби... е няма да стане.
                    За пикник и Лада ще стане, така че всякакви приказки за проходимост отпадат, за семейство с багаж голям джип също става, както и малък бус... и голямо комби.
                    Я кажи какъв ти е бюджета малко да се ориентираме, че от Т3 до Т5 има известна разлика... като гледам обаче Т5 ти го хвалиха точно преди да минеш на комби.

                    ПС: А, да - и за Спринтера не ти трябва С категория, освен ако не успееш да намериш такъв над 3.5т общо тегло.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бус 4х4

                      Бюджета е около 10 к евро, смятам , че чат пат се вписвам за Т-5. Е ако ми хареса нещо дето наистина си струва парите мога да се понапъна още малко. Защо да не стане - голям с клирънс и комби? Както казах по горе , идеята е комфортни и сигурни дълги преходи , а в Бг да мога да си ходя с него примерно до Родопите на почивка. Т -3 ката е за хоби и не се вписва в горепосочената схема.
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бус 4х4

                        Комбито и аз не разбирам, какво общо има с бусовете? Иначе голямо комби с много "клирънс" е Ланд Ровър Дискавари. Комфортен и сигурен, става за почивки и разходки.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бус 4х4

                          Nissan Elgrand,Mazda Bongo с палатка на покрива и Ford аналогичен имаше някакъв...
                          [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                          Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бус 4х4

                            Peterbg1, наистина много добри предложения, особено нисана, ама малко не ги откривам на европейския пазар. Не, не нисана наистина кефи...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бус 4х4

                              Ако не те бърка десния волан в Англия ги има много.В Европа не съм проверявал дали ги има.В Русия също ги тачат и карат много.
                              [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                              Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X