Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бус 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бус 4х4

    Дааа, англичаните си ги внасяме втора употреба от Япония.
    Фордът с палатка е FREDA.
    Иначе може и Toyota - Previa или Estima/Lucida. Само че и те са япончета.

    Малка сбирка на паркинга ни







    Тва от дясно май беше неква Мазда, ма не помня.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #17
      От: Бус 4х4

      Превия има и с двата волана, доста е готина, малко по-трудно се намира 4х4, но има.

      Коментар


      • #18
        От: Бус 4х4

        Аз бих се замислил преди да взема нещо, което не се намира в България, че после може да се сдобиеш с паметник пред блока/в двора, докато не му намериш някоя част... но пък ще е гъзария и само да си седи
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #19
          От: Бус 4х4

          Що, 4-5-7 дни доставка през ebay.uk много ли са?!
          Айде, да кажем 10 дни, ако частта идва от Китай, например. Не си тропам ченето, правил съм го
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #20
            От: Бус 4х4

            Да не изпадаме в лирични отклонения, но само ще кажа, че за мен да речем биха били много, ако имам само един автомобил. Три-четири пъти в годината да ти се наложи да смениш нещо и ето ти един месец. Освен това не веднъж съм поръчвал и се оказва, че частта не пасва. В България лесно - връщане и вземане на нова. Всичко за максимум 1-2 дни. През ebay, ако изобщо е възможно връщане...
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #21
              От: Бус 4х4

              Извинявам се за лиричното отклонение, но ...
              ако 3-4 пъти в годината ти се наложи да сменяваш ПО нещо ... значи си избрал грешната кола. За тия последните, за които си говорим, по-скоро ще е обратното - веднъж на 3-4 години. Поне при мен е така. За 3 г. ми се наложи веднъж да поръчам част през ebay, от Япония, и ми се върза 10 пъти по-евтино, отколкото ако я бях купил от Англия (с чакане на доставка от Япония).

              Сещам се за още едно, почти екзотично., предложение - Нисан Серена.

              Тези последните, освен в Англия и Русия, са на почит дори и в щатите. В Кипър също са фенове на евтините Японки втора употреба.

              Още един път - съжалявам за оф-а.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #22
                От: Бус 4х4

                Що не разгледаш VW Caddy 4motion? Само че са по-скъпи от бюджета ти...
                http://www.autoscout24.de/Details.as...000&asrc=st|as

                Коментар


                • #23
                  От: Бус 4х4

                  Пичове всичко това е много вярно дето го пишете, ама важи за Бг. От година не живея в Бг. Снабдяването с части тук , колкото и да е учудващо , може и да стане голямо приключение, дори за масови автомобили по нашите разбирания. Снабдяване през сайтове тук си остава основната алтернатива , на съществуващите магазини за авточасти , които продават с невероятна надценка-понякога над 60 и повече %. А и първата им дума е няма...може да се достави... . Следващата подробност са данъците. Ако каталяската е дизел , данъка е над 1200 евро. Съществуват варианти да се регистрира като товарна, но стават за ограничен брой модели, като примерно Т4-5 , които са 9 местни, а се регистрират като 5 местни. Тогава данъка е по - поносим , около 450 е. Аз нямам никакво желание да плащам 1200 е за нищо. Не че примерно данък телевизия тук , е задължителен ако имаш телевизор и е около 220 е годишно...
                  За цените на услугите няма да говоря въобще...
                  Но, на който не му харесва , да си хваща пътя..
                  Кефя се на екзотики като нисана-елголямков, мога да си го позволя, но няма да си го купя, защото тук , немога да го поддържам. На един колега му се скапа СМАРТ-та, и се наложи да го транспортират до Стокхолм, щото само там имали софтуер.....Транспорта е около 2к евро..., смарта струва малко повече...Все пак говорим за нещо обичайно в европейските страни. Ами ако е нещо като въпросния нисан...сигурно ще трябва да го транспортирам до Япония.
                  Благодарен съм на всички които споделят впечатленията си. Ако не бяхте вие, нямаше и да знам , че съществува въпросното превозно средство. Те нещо такова имах в предвид като пуснах въпросната тема.
                  Малко странно , но тоя нисан няма ли го с волан от нормалната (поне за мен) страна. Нямат ли пазар в щатите?
                  Ако има , сякаш си заслужава. И без това смятам да се прибирам всяка година до БГ. Там поне проблеми няма , ако предварително поръчаш каквото ти е нужно. Профилактична смяна на всичко което го дават по книжка да се сменя и смятам , че няма да е проблем.
                  Поздрави!
                  П.П -Калине, малко ми е кадито, не става за дълги преходи, липсва му комфорта. Нямам никакво желание да тормозя децата си с нещо подобно.
                  И без това самолетните билети са почити на същата сума като горивото за въпросната отсечка. Много по - лесно и бързо е със самолет. Ама на мен ми се обикаля...
                  Последно редактирано от kikimora; 06-03-13, 21:55.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бус 4х4

                    Hyundai H1 Starex 4x4?
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бус 4х4

                      Здравей,

                      мога да споделя за бус 4х4 мерцедес Viano/Vito 4matic след 2003
                      + много място за до 6 пътника + багаж
                      + ПЕРФЕКТНО поведение на мокро/заснежено няма недозавиване/презавиване просто е супер дори без електронните ангели да се намесват
                      + добра климатизация печка/климатик
                      + относително добри седалки за дълго пътувание 1000+ км изпълнение Амбиент/Тренд
                      + лесно се демонтират отделните кресла става за товар и пътници
                      - високи разходи при ремонт подменят се цели възли/агрегати а не отделни елементи - просто не се предлагат като отделни позиции, всичко по окачването е с поръчка + 5 дена чакане
                      - леко колебливо подържане на прав курс, окачването е повдигнато с 6 см спрямо стандартното на това го отдавам щото го сравнявям със стандартно като поведение
                      = висока позиция/поглед на пътя и в същото време много лош обзор отпред/отзад
                      = в града не е лесно, в подземен паркинг също височината е 195, ако сложиш багажник - лошо
                      = 4Х4 перманентно, но добрия клиренс извън пътя се обезмисля от супердългата колесна база
                      = 2200 см3 двигател дизел ръчна кутия е муден но все пак возиш още 5 живота
                      в заключение много предимства/висока цена за перманентно 4х4 задвижване в огромно пространство - събира 3 евро-палета, но не ти се вмества в бюджета - само със задно може, като бонус получаваш по-евтина подръжка и литър гориво по-малко.
                      А и също 4х4 бус е рядка птица в нашите ширини, така че в бундесрепублик и гледай да не е само за ЕКСПОРТ и да има пълна сервизна история.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бус 4х4

                        Да де , то това е L 400, с опит за по-съвременен дизаин, според мен неуспешен. Малък ми е! Иначе луксозните версии, които са за жалост само с десни волани на мицубиши , са супер...ама са им объркали разположението на волана. Страхотно ограничен избор от към модели и марки! Отново Транспортер или Л 400.
                        Никой нищо не каза за шевролет astro и брат му gmc safary, толкова ли е кофти?
                        Последно редактирано от kikimora; 06-03-13, 23:34.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бус 4х4

                          Да... има и дълга база 8+1.
                          ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                          Е250 1998-продаден
                          Субару Пустош

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бус 4х4

                            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                            Да де , то това е L 400, с опит за по-съвременен дизаин, според мен неуспешен. Малък ми е!
                            Ами тогава освен екзотики остава наистина само Транспортера!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бус 4х4

                              Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                              П.П -Калине, малко ми е кадито, не става за дълги преходи, липсва му комфорта. Нямам никакво желание да тормозя децата си с нещо подобно.
                              Няма такова нещо, аз карам Кади от 4 години, имам 3ма сина, и редовно правим дълги преходи, всяка година по около 1000-2000 км извън България. Комфорта му не е като на френските лодки, но е поносим, а вътре е доста просторно, и като сложим и факта, че е доста икономично...много добра машина е.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бус 4х4

                                Погледни наистина Hyndai Starex H1 4x4, на мен много ми харесват, а аз съм със същия товар, като теб (жена и две деца), но имам вила в балкана и ми трябва висока проходимост + голямо купе, а от време на време и на палатки ходя, което мисля, че с буса ще ми е много по-удобно
                                Поздрави!
                                Колокото по-як е джипа - толкова по-търсен е трактора... :twisted:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X