Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струг за дърво - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Струг за дърво - мнения

    Байцвани са с тъмен байц и още са мокри, а от "качеството" на снимката кафявото е станало сивкаво. Иначе в този http://www.offroad-bulgaria.com/show...53#post2867053 пост можеш да видиш вече сухи и леко лакирани (с безцветен лак) крайния резултат. Само свещника от втория пост е червен не от байц, а защото е правен от червен американски махагон. А този свещник от снимката която си цитирал е правен от гаден мокър иглолистен материал, та не стана добре...
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #17
      От: Струг за дърво - мнения

      Като бивш дървостругар мога да кажа ,че това червеното единственото което ще може да разбереш ,ако го купиш ,е чее за нищо не става.Обещавам ти ,че зарибявката е такава,ще след като се понаучиш ще искаш 300 мм универсал .а тези 350 вата ше дялаш само прах.Зяабрави ,че може да изкара макарон с холкера или правото длето

      Коментар


      • #18
        От: Струг за дърво - мнения

        Не ако го купя - аз го ползвам вече втора седмица. В техникума съм работил и на сериозен струг и знам за какво говориш. Но и това червеното ми върши работа за целта за която го взех. А за "макарона" има си значение и как са заточени длетата, не е като да стържа само прах. За универсала си прав , вече си търся, но не ми е нужен чак 300мм, и 80-100мм ще ми върши работа.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #19
          От: Струг за дърво - мнения

          Разходи се към битака в събота (неделя) и ще си намериш на прилична цена универсалче . Иначе в магазините е доста по солено.
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • #20
            От: Струг за дърво - мнения

            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
            За универсала ................и 80-100мм ще ми върши работа.
            Има монтирано такова универсалче тук

            Прикачени файлове
            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

            Коментар


            • #21
              От: Струг за дърво - мнения

              Аз точно там видях, че може да понесе такова универсалче.
              Сега остава да намеря на прилична цена, но има време, аз не бързам
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #22
                От: Струг за дърво - мнения

                На моето му намалих дължината, че ми идва дълго и няма къде да го сложа. После може да се съедини ако се наложи. Видях една снимка в нета и го приложих по същия начин. Монтирах го върху кутията на стара акумулираща печка, която ще бъде преустроена и боядисана в шкаф за другите дърводелски инструменти.
                Прикачени файлове
                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                Коментар


                • #23
                  От: Струг за дърво - мнения

                  То по принцип кефа поне при мен беше да въртя купи и чинии от слепени различни материали и се получават невероятни форми,после шлайфане и пасти докато заприлича на стъклена,ех по тези неща ме гони една носталгия ,но вече нито време нито място.
                  а за длетата заточване до като почне да реже мек косъм си прав.
                  Има една зелена швабел паста ,ако си намериш е страхотна.Навремето си бях направил и доста шаглони за крака,и дорници за купи и чинии.Стигал съм до дебелина на чиния от 6 мм ,чак звъни)) .Успех с хобито ,уникално приятно е,само не се хващай махагон да стържеш,че така люти на гърлото ,че после една седмица заето)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Струг за дърво - мнения

                    Това за лютенето от махагона го усетих , но си взех маска и няма проблем. А паста хубава и кече си взех от rumbata и съм много доволен.
                    Остава ми една белгиика да си намеря и да си направя няколко още няколко длета, но и това скоро ще стане.
                    Някой ден и с купа ще се похваля, а до тогава ще въртя свещници и дръжки за печати
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #25
                      От: Струг за дърво - мнения

                      за еднотипни си направи шаблон ,доста по бързо се работи,а и една ръчна бусула на определен диаметър също спестява време,но за нея вече малко повече ваданлък трябва.За длетата ,понеже ми се мерна снимка на доста любителски ...поне 300 мм с дръжката ,по малко вибрации ,по гладко рязане и по стабилна работа,абе иначе казано по професионални ,някъде бях мернал хубави ,ама помня ли ,не беше скоро

                      Коментар


                      • #26
                        От: Струг за дърво - мнения

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1450128240189.jpg
Прегледи:1
Размер:54.8 КБ
ID:5694985Житие и страдание на един орех, или как дефектите стават ефекти.
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • #27
                          От: Струг за дърво - мнения

                          Вчера ми останаха няколко свободни часа и отново си поиграх. Лакирал съм го с матов лак на водна основа, но нещо не ми харесва, май все пак гланца е по добре.
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • #28
                            От: Струг за дърво - мнения

                            Браво бе,подкарал си ги сериозно! И ореха ли го отнесе,или...?
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • #29
                              Струг за дърво - мнения

                              Ореха от темата за левче ли? Нарязан е и съхне макар че обмислям да струговам 1-2 парчета докато са мокри и като изсъхне и се напука да запълня пукнатините с нещо светло. Малко шарения да направя. Определено китайската играчка ми носи радост.
                              Има си и кусури де, получават се малко вибрациЙ, но тунинг ще му правя на пролет.
                              Последно редактирано от mmtrance; 24-12-15, 12:35. Причина: Допълнение
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • #30
                                От: Струг за дърво - мнения

                                Заради тоя дънер купих акумолатор на камиона
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X