Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ваксини за домашни любимци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ваксини за домашни любимци

    Отварям тема с цел да пишем тук, къде как и с какво се ваксинират нашите домашни любимци.

    Вчера ваксинирах кучето си с поредната годишна ваксинация, след около 12 часа кучето получи сериозна алергична реакция. Миналата година го направи пак, но тогава се случи навън в морската градина и останах с впечатлението, че го е ужилило нещо.За кратко време цялото се покри с големи обриви по цялото тяло,които надигаха козината му и стана като таралеж, заприлича на чау-чау и започна да душа трудно. Кучето ми е джак ръсел терирер.
    Тази година вече се разбра че е от ваксината и след поставянето на противоалергична инжекция се оправи за около 2-3 часа.
    Ваксината е Eurican DHPPI2-L, Оказва се че само тази ваксина е сега на пазара в последните 2 години

    Някой имал ли е подобен проблем и откъде може човек да си поръча ваксините сам или поне старите ваксини и откъде?
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

  • #2
    От: Ваксини за домашни любимци

    на мен ми се е случвало от ваксината/бебешка/ кучето остана /миник/спре му растежа.затова ваксини повече без....

    Коментар


    • #3
      От: Ваксини за домашни любимци

      Еее .. глупости няма как да се внася само един вит ваксина. Смени вет. лекар! Догодина пробвайте др. марка. НЕ е нещо кой-знае колко рядко. Ако прави мн.тежка алергична рекация не го ваксинирай . На каква възраст е джака? И за пръв път ли алергизира? Имай в предвид,че ако не е единичен случай практиката показва,че с времето алергичните реакции се увеличават? НЕ съм обеден,но мисля,че имаше и хипоалергенни ваксини. Демек точно за алергични кучета,ще проверя и ще пиша...,щото може да се бъркам

      Коментар


      • #4
        От: Ваксини за домашни любимци

        Джака е на 4 години, за втора година прави такава реакция, точно от съставка във ваксината е. смених и лекаря и клиниката и от там ми обясниха че засега се внася само тази ваксина, явно и тук има монопол
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • #5
          От: Ваксини за домашни любимци

          Има много фирми правещи ваксини за кучета.Въпреки ,че общо взето са сходни , има разлики.Във ваксините слагат аджуванти-дразнещи вещества ,които образно казано привличат вниманието на имунната система към ваксиналния антиген.Често предизвикват реакции.В случая ветеринарят няма никаква вина.Догодина изисквай да смени фирмата на ваксината-няма никакъв монопол ,ако му кажеш по отрано ще намери.Ако не ветеринари бол.И след ваксинацията го остави за наблюдение в клиниката за 1 ден.

          Коментар


          • #6
            От: Ваксини за домашни любимци

            Следващия път остави кучето за 12 часа след ваксината в клиниката, защото може да умре от алергичния шок. И смени ваксината. Има поне още 2-3 вида ваксини на пазара. Моя пес за щастие не е показвал никакви нежелани реакции след ваксиниране.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Ваксини за домашни любимци

              Трите кучета, които съм имал през годините са били имунизирани с NOBIVAC/ще трябва да намеря паспорта , да не бъркам името/ и нямаше проблеми.
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • #8
                От: Ваксини за домашни любимци

                1.Няма монопол при ваксините, внасят се ваксини на поне 5 фирми - Вирбак , Интервет , Аурикан, Форт Додж, Леком
                2.Смени ваксината
                3.Пробвай с по-малко валентни, има отделно лептоспироза , гана + парвовироза, бяс
                4. То ако му правят антиалергични лекарства когато направи алергия, не виждам смисъл да го ваксинираш ! Повечето антиалергични силно намалят имунитета , оказват въздействие на цялата хормонална *настройка* и организма не ще изработи антитела

                Коментар


                • #9
                  От: Ваксини за домашни любимци

                  Сума ти мои познати напатиха с тия ваксини, за това аз на моите им слагам само първите 2 и от там нататък ги оставям да се каляват.
                  Овчарските кучета на село живеят по 12- 15г с по един хляб на ден , и не са виждали какво е ветеринар , а ние на домашните любимци им се тресем като на деца .
                  gsm - 0899388807

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ваксини за домашни любимци

                    Ваксините са хубаво нещо и спасяват доста кучета(рано или къно), въпроса е да се подбират ваксини който са адекватни към терена , а не да си вързват гащите с много валентни ваксини стресиращи организма на животното на макс, и същевремено не се знае какъв имунитет изграждат. Има и много бизнес в цялата работа, част от ваксините изграждат имунитет за 2-3 години , пък според фирмената ваксинационна програма се правят всяка година-единствено и само някой да прибере някой лев. Ваксинирайте си животните , така само им помагате , но не прекалявайте с "маниите-животинчето е болно" .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ваксини за домашни любимци

                      Интересно ми е на колко години си ваксинирате кучетата против бяс?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ваксини за домашни любимци

                        Аз съм ваксинирал три кучета до сега .Със първата немска овчарка нямах никакви проблеми.То умря на 11години.Второто куче също немска овчарка след третата имунизация малко се омърлуши за 2дена и се оправи.Третото е кокер шпаньол-има вече всичките имунизации.Никъкъв проблем.За бяс всяка година правя имунизации на кучетата си.Ветеринаря ми ме е предупреждавал винаги след имунизация че са възможни странични ефекти и да не се шакам.
                        ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ваксини за домашни любимци

                          Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                          Ветеринаря ми ме е предупреждавал винаги след имунизация че са възможни странични ефекти и да не се шакам.
                          Проблема, е че понякога след "страничния ефект" кучето не се събужда повече , или по лошо получава увреждания до края на живота си.
                          До колкото съм чел едва при 5-7 % от ваксините се получават непоправими увреждания, което погледнато статистически не е много, но когато статистиката те настигне лично почваш да виждаш нещата от друг ъгъл .
                          Последно редактирано от dradonov; 15-03-13, 19:29.
                          gsm - 0899388807

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ваксини за домашни любимци

                            За пръв път чувам, за опасни ваксини. На моето, му бяха бити всички и нямаше проблеми. Не съм и чувал, приятели да се оплакват от ваксини. Може кучетата да са алергични, не ваксината да е менте, знае ли човек- в днешно време..
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ваксини за домашни любимци

                              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                              За пръв път чувам, за опасни ваксини. На моето, му бяха бити всички и нямаше проблеми. Не съм и чувал, приятели да се оплакват от ваксини. Може кучетата да са алергични, не ваксината да е менте, знае ли човек- в днешно време..
                              При мен се оказа точно това, кучето е алергично към една от съставките във ваксината.
                              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                              Dacia Duster 4WD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X