Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4x4! Кой е той?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4x4! Кой е той?

    Здравейте колеги,

    пускам тази тема за да установим с Вас, фактологически, кой автомобил с 4x4 задвижване е най-масово сред нас.
    От коя марка, кой модел, има най-много в нашите ръце.
    Най-голям брой екзепляри в движение по улиците сред нас.
    Няма да се взимат под внимание изминалите киломерти от даден екземпляр, да речем 1 млн. Не!
    Това знаете зависи от собственика до някъде, тъй като с подръжката си той може да увеличи или намали живота на определен екземпляр.
    Взима се предвид даден модел който се е произвеждал от.......год. до ........год. и от него в движение има ........ броя. Това е победителя.
    Тъй като по този начин не може да има никакво субективно отношение. На масата не можеш да и кажеш карайте само тази марка кола! Няма как да стане.
    Като задължително условие за дадена марка и модел да попадне в класацията е да има offroad приложение.

    След извесно време ще конкретезирам това което сте написали и ще се спрем на 7 марки от които ще направим класацията. Пак написвам контекста, а именно, най-голям брой в движение. Тоест вашите мнения трябва да се конкретезират с факти. Бройте!

    Поздрави на всички и ЧЕСТИТ ПРАЗНИК БЪЛГАРИ.

  • #2
    От: 4x4! Кой е той?

    Такава статистика можеш да извадиш само от масивите на КАТ . Подозирам че по обективни причини тук победители ще са УАЗ и Нива .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: 4x4! Кой е той?

      На края работата ще стане като в оня виц "абе тва майбах става ли за нещо, че гледам не ги карат много..."
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: 4x4! Кой е той?

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Подозирам че по обективни причини тук победители ще са УАЗ и Нива .
        Да, ама преди 20 години. Сега дори в открития рудник при нас ги заменят с ловешки пикапи.

        И изобщо тази работа с броене няма да стане, субективно е и всеки вижда това, което му се иска. Някъде трябва да има данни, че даже и в КАТ да е

        Коментар


        • #5
          От: 4x4! Кой е той?

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          ... Някъде трябва да има данни, че даже и в КАТ да е
          Като се сетя колко джипки има без регистрация, в категория "само за гората", даже и в КАТ няма данни ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: 4x4! Кой е той?

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Да, ама преди 20 години. Сега дори в открития рудник при нас ги заменят с ловешки пикапи.

            И изобщо тази работа с броене няма да стане, субективно е и всеки вижда това, което му се иска. Някъде трябва да има данни, че даже и в КАТ да е
            Да ама отиват в частни ръце . Имаше един период в началото на демокрацията от армията излизаха за без пари . Аз така се сдобих с ГАЗ 69 (имаме го още) и един УАЗ който в момента го кара един братовчед .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: 4x4! Кой е той?

              Тая работа, колкото и да е обречена, все пак ако ще се прави за статистиката, се прави с анкета. Ти ли ще броиш джиповете... опс, екземплярите?
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: 4x4! Кой е той?

                Ако приемем форума за представителна извадка само някой трябва да направи анкета . И тя е трудна работа щото от някои марки моделите са много едни са джипове другите нещо 4х4.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Такава статистика можеш да извадиш само от масивите на КАТ . Подозирам че по обективни причини тук победители ще са УАЗ и Нива .
                  Не съм съгласен с теб. За 23 години в Бг се внесоха повече западни автомобили от колкото се продадоха през комунизма. Парка е тотално сменен. А и аз не съм ограничавал само БГ. Почти всички ходим на ляво на дясно имам поглед.

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Тая работа, колкото и да е обречена, все пак ако ще се прави за статистиката, се прави с анкета. Ти ли ще броиш джиповете... опс, екземплярите?
                  Аз си имам наблюдения. Не съм ги написал поради факта че искам да прочета Вашите. А и нали знаеш ако аз напиша еди коя си марка и модел първото което ще се случи е да отречете. Аз не искам това, искам да кажете Вие какви наблюдения имате.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-03-13, 08:15.

                  Коментар


                  • #10
                    От: 4x4! Кой е той?

                    75% от всички произведени Land Rover са още в движение...

                    Коментар


                    • #11
                      От: 4x4! Кой е той?

                      Витара?
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #12
                        От: 4x4! Кой е той?

                        Ти го каза
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: 4x4! Кой е той?

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Ти го каза
                          Ми Диско 3 ли да кажа Или Форд-Нисани, с бангясани двигатели...

                          Наистина,много Витари виждам...
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #14
                            От: 4x4! Кой е той?

                            Ако говорим за истински 4х4 с блокажи на двата моста....малко са.Но се сещам само за един истински- Г-Класа на МБ.Е...има някой друг екземпляр из БГ.Тия УАЗ-ки ,Ниви,Витари и Ц/Корози не са никви 4х4,като се окантарят и стават 1х1.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #15
                              От: 4x4! Кой е той?

                              Паджеро или ЛР, като че ли!
                              Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                              0879076007 Жельо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X