Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся инфо за локомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся инфо за локомобил

    А това не е ли нещо подобно???
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0f404947f3.jpg
Прегледи:1
Размер:545.2 КБ
ID:5457679
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • #17
      От: Търся инфо за локомобил

      Здравейте tsanev72

      Това локомобил е произведен в Унгария. Производителят е Hofherr-Schrantz-Clayton-Shuttleworth (HSCS).

      Най-добри благопожелания

      Давид

      Коментар


      • #18
        От: Търся инфо за локомобил

        Аз имам друг продукт на H.S.C.S. Австроунгария ( през 1912 фирмите Hofherr Schrantz и Clayton Shuttleworth се обединяват, преди това са били отделни) - някаква мелачка някъде към 100-тина годишна. Спасих я от един скрап. Извинявам се, че не засягам пряко тематаhttp://www.youtube.com/watch?v=SG6R1BryVCk Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-12-26 11.59.56.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:5465733Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-12-26 11.47.13.jpg
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5465734Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-12-29 10.13.11.jpg
Прегледи:1
Размер:127.8 КБ
ID:5465735

        Коментар


        • #19
          От: Търся инфо за локомобил

          И аз да се намърдам потемата
          Предполагам имаш ето тази роначка на царевицаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0675.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5465742Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0677.jpg
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:5465743Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0675.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5465742Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0682.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5465744
          Извинявам се и аз! Не е парна машина ама поне марката същата

          Коментар


          • #20
            От: Търся инфо за локомобил

            Паралокомобил има пред музея за история на Варна и още един пред музея на Транспорта в Русе http://v12345s.snimka.bg/automobiles...bil.259281.all

            Коментар


            • #21
              От: Търся инфо за локомобил

              Първоначално публикуван от exton Преглед на мнение
              И аз да се намърдам потемата
              Предполагам имаш ето тази роначка на царевица[ATTACH=CONFIG]563248[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]563249[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]563248[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]563250[/ATTACH]
              Извинявам се и аз! Не е парна машина ама поне марката същата
              Моята машина е друга, виж клипчето. Иначе съм работил с подобна роначка преди време

              Коментар


              • #22
                От: Търся инфо за локомобил

                Такива малки парни машини с огромни циркулярни триони някога обикаляха из София, за да режат дърва. Бяха на самоход, а трансмисиите бяха широки каиши. Съединителят беше колело, което се натягаше с ръчка. Огромни кютуци ги режеха без затруднение. Като свършеха работата в махалата, измитаха талаша и така зареждаха с гориво. Имаха си парна свирка, като на малък локомотив. Децата тичахме след тях във възторг от чудната машина.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #23
                  От: Търся инфо за локомобил

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Такива малки парни машини с огромни циркулярни триони някога обикаляха из София, за да режат дърва. Бяха на самоход, а трансмисиите бяха широки каиши. Съединителят беше колело, което се натягаше с ръчка. Огромни кютуци ги режеха без затруднение. Като свършеха работата в махалата, измитаха талаша и така зареждаха с гориво. Имаха си парна свирка, като на малък локомотив. Децата тичахме след тях във възторг от чудната машина.
                  Кои години е било това ?
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся инфо за локомобил

                    1902-5
                    Пардонь - тогава май не съм бил роден. Да пробваме пак - 1962-5
                    Последно редактирано от trapper; 07-04-13, 17:08. Причина: пардонь
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся инфо за локомобил

                      Собственикът на локомобила от темата е решил да го продава. Документ за собственост има (фактура от спечелен търг). Намира се в Казанлък. Ако някой проявява интерес телефона му е 0888777044 Чавдар ... Дано да попадне в ръцете на ценител ... Извинявам се предварително на админите, ако това не е правилното място и начин за анонсиране на продажба.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X