Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пране на салона на Land Rover Discovery 2 тд5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пране на салона на Land Rover Discovery 2 тд5

    От миналото лято в купето на Диското ми смърди на спарено и мръсно. Предполагам, че е от честото мокрене при работата ми през дъждовете в началото на миналото лято и от шупването на общата 12-годишна мръсота по тапицерията и по мокета на пода.
    Въпросът ми е как да го изпера? Да търся авто-мивка или да свалям всичко от купето (не че знам как се прави) през лятото и да го пера с маркуча?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Пране на Диско-2

    Не зная дали има филтър на купето, но е възможно ако е стар да мирише той, както и да не позволява добра вентилация и съответно да спарва допълнително. Дори и да няма пак провери вентилационните тръби - може да е събрал какво ли не и да кондезнира там влагата и съответно от там да мирише. Като за начало провери това, и нагласи вентилацията да духа надолу за да суши пода и тапицерията. В началото е гадно, но минава. Дръж прозореца леко отворен поне докато караш и ако е в гараж - също за да не задържа влага. По мивките има прахосмукачки които изсмукват вода и е по-удобно да се измие с тях отколкото да демонтираш мокета. След това яко парно ...да го доизсуши... или пък чакаш напролет слънцето.
    Може да опиташ и препарати за почистване на килими и/или премахване на миризми - пръскаш и после обираш с хартия. Върши работа.
    Успех в борбата със смрадта.

    Коментар


    • #3
      От: Пране на Диско-2

      Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
      ... По мивките има прахосмукачки които изсмукват вода и е по-удобно да се измие с тях отколкото да демонтираш мокета. ...
      Това мнение съвпада с моето. Като гледам купетата на колите в Горубляне - и най-старите и изтрити седалки светят от чистота.
      Та, сега молбата ми е някой с опит да препоръча добра мивка.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: Пране на Диско-2

        Хи, само внимавайте с тавана да не като леката кола на ровер-отлепя се при пране. То и на други модели се получава това имайте го в предвид.

        Коментар


        • #5
          От: Пране на Диско-2

          Лятото оставих колата за ден и я изпраха цялата - мокети, седалки. Мисля платих около 50 лв. Съхна 2-3 дни на горещото време - но задължително на отворени прозорци защото иначе замирисва отвратително.
          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
          LZ2РSD

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X