Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

    Не-е-е-е, темата не е за engine swap и не е засега техническа, но може и да стане
    Темата е за порасналите деца, непорасналите им родители или как децата сбъдват нашите детски мечти.

    Синът ми скоро става на 18 г. Миналото лято си уплътни ваканцията с курсове за книжка В1. Безсмислена малко работа, си викам, ама ще стъкмим нещо, което въпреки, че не става (то и "Смарт" не става и нищо от наличното у нас, освен едни коли, които на Запад си ги карат без книжка, ама тук втора употреба никой не внася ) за тази категория, все пак когато (неизбежно) го хванат КАТ-аджиите, може пък да се смилят над него... Някоя "Корсичка", "Ланчия Ипсилон", тротинетчица някаква, да кара детето.

    Като се снабди човекът с книжката, гледам някакви промени в семейния "Пасат" комби от 1991 г. настъпили: почистен, сменени стелки, странно устройство (оказа се МР3 плейър с предавател, за да се слуша през радиото) стърчи от гнездото на запалката Ама, чакай, ти да не мислиш това да караш ? Да, утре с Гошо, Пешо и н`ам си кой отиваме да катерим връх Ботев, после ще ходим на еди-коя си пещера..., после ще нощуваме еди-къде си и ще отидем... Абе, ти луд ли се, бре младежо ? На два дена книжка и то не ставаща за това МПС ?!
    - Ще съм луд, ако тръгна да се таралянкам по влакове и автобуси. Малка кола не искам. Къде ще товарим въжетата, ботушите, каските, "пещеризоните" и другите такъми ? Ти к`во си мислиш ? Аз отдавна си карам без книжка и "Пасата" и "Джипа" Което не си взел сутринта ти, взимам аз и ходя на училище с него. Вече съм навъртял 5000 км. из София и околностите Ето ти доказателство (пуска ми клипче как се рас`ожда с джипката из Люлин ) - А с джипа даже изпращах едни абитуриентки

    Не можах да се преборя, ама си викам - сега като го хванат и му спрат от движение колата и ще трябва да се прибират пеша с такъмите и т.н., ще види "кон боб яде ли" Да, ама не. И така 12000 км. Бабите доволни и оказващи силен обществен натиск - има кой да ги вози на доктор, да пазарува обемни стоки, мебели даже. Колко добре и внимателно карало момчето, "а не като баща си"

    Добре, щом си се научил да плуваш, ще наливаме вода в басейна - като станеш на 18 ще помислим за някаква "истинска" кола.
    И се започна едно ровичкане по обяви и ми пуска на мейл линкове за някакви "Корвети", "Мустанги", "Камарота"
    - Не-не, това не е "истинска"... хъм-м-м, да де, истинска кола си е, ама виж сега - нали трябваше там каските, ботушите да се товарят, а тия са практически само с две места , нещо по-функционално, пък и по-икономично... Нещо така, със задно предаване, ръчни скорости, за учене и за трошене...
    - Аз БМВ или Мерцедес никога няма да се кача да карам ! Да не съм някой селски рейсър ?! А други такива, освен ония (мустанги, камарота...) няма.
    - ... Е, що, бе, тогава нещо 4х4, една "Витарка", може даже Х-тройчица, има тук едни...
    Свалят се ръководства, чете се... Не, не ставало...
    - ... ...

    И онзи ден пак линк: ... Ето го ! Това е ! Тука е ! Нали ти искаше такова ?
    - Е, кога съм искал ?
    - Искаш, искаш ! Гледам как си ровичкаш из autoscout-ите и даже си записваш обяви в "бележника"... И все такива подбираш... И само гледаш. Кога ще отидеш до Германия или Италия ? Никога, нали ? А ето, тия хора са го внесли за теб ! Какво ти пречи до Горубляне да отидеш и да го видиш ?
    - Пречи ми "локацията", наречена Горубляне. Оттам, както знаем, кола не се купува !
    - Абе, да отидем да я видим, няма да я купуваме ?
    - Ама нали на тебе кола ще купуваме, какво... ?
    - Не, на тебе кола ще купуваме, защото сам никога няма да посмееш да си реализираш мечтата ! Аз ще карам, каквото остане - ей-тука стария "Пасатор" си е много добра машинка...

    И отидохме, и гледахме, и до Дядо Владо ходихме, и нещото ГО КУПИХМЕ !!!
    Ето ги детските мечти:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21323259670836737_17.jpg
Прегледи:1
Размер:48.5 КБ
ID:6004267
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21323259670836737_1.jpg
Прегледи:1
Размер:49.6 КБ
ID:6004268
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21323259670836737_4.jpg
Прегледи:1
Размер:47.5 КБ
ID:6004269

    И консенсус постигнахме - заедно ще го караме. Да може Боголюб младши да казва отегчено-провлачено "Mу first car was a five point seven HEMI"
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

  • #2
    От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

    Ами честито...
    Ако някой ден се чудиш какво още да правиш, може да ме осиновиш.. ако не съм по-дрът от тебе, де...

    Коментар


    • #3
      От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

      Дай Боже всекиму! Едно време и аз си мечтаех баща ми да мисли като теб...

      Ама сега, когато аз съм баща- многоточията са много... ... ...

      Радвам се, че още си на акъла и емоциите на детето си.
      Честито!

      ПС: Ъъъъъ... може само да се надяваш да се докопаш до "Хеми-то".

      Коментар


      • #4
        От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

        Ха честита придобивка и от мен, много да ви слуша и никакви проблеми да не създава. Уникална машинка
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

          Ако приспаднеш онези "мистериозни" и току що изплували 5000 км то може да се окаже, че разхода на 3.7-цата не е бил чак толкова зловещ . Ще се извиняваш на Liby--то май хаха.
          Хайде честито и на двама Ви - на теб много безаварийни а на сина много отпечатъци от токчета ококо огледалото за обратно виждане и дисплея .
          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

          Коментар


          • #6
            От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

            И това 3,7 V6 даже и от заглавието на темата да го изтриете!
            5,7 V8 e истината! Поздрави на синът ти. Ще стане човек от него!
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #7
              От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

              Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
              Ако приспаднеш онези "мистериозни" и току що изплували 5000 км то може да се окаже, че разхода на 3.7-цата не е бил чак толкова зловещ . Ще се извиняваш на Liby--то май хаха..
              Това е било ! Впрочем, аз не смеех да го карам ако пътят не е сух, та чак прашен, докато не видях това (от миналата пролет ) :
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                И това 3,7 V6 даже и от заглавието на темата да го изтриете!
                5,7 V8 e истината! Поздрави на синът ти. Ще стане човек от него!
                Даам...

                Коментар


                • #9
                  От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                  Е младежа използва машината съвсем по предназначение
                  Браво Браво
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #10
                    От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                    Ако беше и SRT8
                    Pathfinder 4.0L

                    Коментар


                    • #11
                      От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                      Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
                      Ако беше и SRT8
                      Мани-мани. Обяснявам се с Дядо Владо, че гледам едно "Хеми" и кога да му го докарам. Дотътряме се с автовоз, `щото му изтекли временните номера на "Хемито". Вали един дъжд, тропам (дрънча) на вратата на гаража, излизат Димата и Дядо Владо и разочаровано думат: "Не-е-е-е. Това не е "ХЕНЕСИ". Кой те е излъгал ?"
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                        Докарай го пак (вече на собствен ход) да мине полигона на дядо и да види какво кара........и му направи лепенка на таблото "от 0 до 100 за 7сек. от 100 до 0 .....3 години условно за непредумишлено убийство".........и честито
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Ами честито...
                          Ако някой ден се чудиш какво още да правиш, може да ме осиновиш.. ако не съм по-дрът от тебе, де...
                          А пък ние, с Вени, сме близнаци! Е, разнояйчни, де, ама какво толкова...
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #14
                            От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                            Хехехе! Супер тема.
                            Честито да е на сина ти.
                            Видеото е много приятно направено.

                            Коментар


                            • #15
                              От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                              Честито!Дай боже всеки му!
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X