Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на Т25А Владимирец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ремонт на Т25А Владимирец

    Аз имах казус с отказ да пали. Оказа се, че има клапанче на задната страна на помпата, което не държи налягането. Смених 3 бр. и никое не държеше налягането. Сега когато не работи известно време пак засмуква въздух. Кофти.
    Scientia est potentia

    Коментар


    • #62
      От: Ремонт на Т25А Владимирец

      Колеги , а как се справяте с пълненето на нафта в картера на гнп-то. Ходих на майстори , какво смениха , пак се пълни.
      Сега мисля да я разглобя сам. Но после дали ще я сглобя

      Коментар


      • #63
        От: Ремонт на Т25А Владимирец

        Първоначално публикуван от kxa Преглед на мнение
        Колеги , а как се справяте с пълненето на нафта в картера на гнп-то. Ходих на майстори , какво смениха , пак се пълни.
        Сега мисля да я разглобя сам. Но после дали ще я сглобя
        Не пипай там! Преди време всяка седмица точих нафтата и наливах масло - около 100гр. Сега ако се сетя на смяната на масло на двигателя, сменям и на помпата. Проблеми няма.

        Коментар


        • #64
          От: Ремонт на Т25А Владимирец

          Да но при мен толкова се пълни че прелива при по високи обороти и редовно помпата ми е омазана, а с нея и всичко останало.

          Коментар


          • #65
            От: Ремонт на Т25А Владимирец

            Здравейте приятели,първо да кажа ,че Владко както го нарече колега по-горе не е мой а на един съсед на когото помагам.Та проблема ни е че тече хидравлично масло от маркуча на разпределителя,опитахме се днес да го сменим целия,но се оказа,че заедно с другият който е за ремарке влизат вътре в страничната кора дето е парното и поне днес се отказахме.Въпроса ми е наистина ли трябва да се маха парното че да се стигне до края на проблемния маркуч????

            Коментар


            • #66
              От: Ремонт на Т25А Владимирец

              Парното няма нищо общо със страната на високото налягане.Първо направете хубава оглед кое къде влиза и излиза от хидроразпределителя и тогава разглобявайте.В парното влизат два маркуча като единия идва от изхода на хидроразпределителя,а другия отвежда маслото към резервоара.Ако има възможност вдигни снимка на въпросния възел.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0016.jpg
Прегледи:1
Размер:472.2 КБ
ID:5771508 Ето и принципната схема на хидравликата.На схемата е показан само хидравличния цилиндър за навесната система на трактора,но връзването на маркучите за допълнителната селскостопанска техника се прави по същия начин.Това което е написано топлообменник е радиатора на парното.

              Коментар


              • #67
                От: Ремонт на Т25А Владимирец

                Здравейте колеги и аз се задомих с един владимировец много е добър но предния собственик е счупил мухата на блокажи и е свалил половината муха с пазарчето което се натиска за включване на блокажа.И по важното че го е загубил.Откъде мога да си закупя,защото където проверяваха го няма никъде.Само от някой на части ама няма.Моля помагайте.

                Коментар


                • #68
                  От: Ремонт на Т25А Владимирец

                  Колега ето схемата посочи точно какво ти трябва,че така както го обясняваш не се разбира.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0012.jpg
Прегледи:1
Размер:696.4 КБ
ID:5773848
                  Има някой от частите които могат да се изработят в някоя работилница. Имам и каталог и от там може още по-точно да се определят частите-каталожен номер и точно наименование.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ремонт на Т25А Владимирец

                    Здравейте колеги, интересува ме дали някой има книга за ремонт на Т-25? Аз имам ръководството, но то не ми върши работа. Ако имате някаква книга, бихте ли споделили линк или начин за сваляне? Благодаря предварително!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ремонт на Т25А Владимирец

                      Здравейте вчера моя владко ме остави на нивата и се наложи да ме дърпат.Проблема мисля че е със скоростната кутия,както си култивирах натиснах съединителя и педала ми задържа долу.След това ми изключи от скорост и педала се върна и сега не мога да вкарам на нито една скорост не влиза лоста блокира ск. кутия .Казаха ми че проблема може да е че са влезли 2 скорости и че с отвертка или щанга се бъркало в кутията и се освобождавали скоростите.Някой да се е сблъсквал с такъв проблем?

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ремонт на Т25А Владимирец

                        https://www.youtube.com/watch?v=qyUPNIxZrUo
                        Колега,мисля че тук ти е проблема.Провери дали не се е откачило лостчето което свързва педала на съединителя с вала за блокиране на скоростите.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ремонт на Т25А Владимирец

                          Да там се оказа проблема,после от горе вилката малко регулирахме и се оправи.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ремонт на Т25А Владимирец

                            Здравейте колеги! Имам следния проблем междинния вал на който е касетата на реверса ми се е поизял. Оказа се че е с осем шлица, а навсякъде сега продават с по шес. Някой случайно да има междинен вал с осем шлица и шайбите за регулиране.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ремонт на Т25А Владимирец

                              Здравейте колеги,темата е стара,но реших да пиша.Имам следния проблем,след смяна на първичния вал към скоростите се чува силен шум!смених и 2-та лагера на вала,но шума остава.Възможно ли е шума да е заради новата зъбчатка и работата и със старата докато си направи легло?Споделете мнение?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X