Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за помощ при настройка на сателитен приемник D800HD PVR DreamBox

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за помощ при настройка на сателитен приемник D800HD PVR DreamBox

    Здравейте,
    Знам, че има друг форум по тези въпроси, но...първо, аз съм участник в този форум и второ - някак си ми се иска да разбера с по-прост език какво да правя. Защото не съм специалист и малко бавно вдявам , от ЕГН-то ще да е вече...
    Та, по темата. Каква е историята и защо искам помощ:
    От 5 години имам оригинален сателитен приемник dreambox D800HD PVR, не било клонинг или нещо такова (това ми казаха специалисти, двама).
    Имам и антена с формата на пентаграм, която е с вграден мотор и се движи наляво-надясно(май се казва на изток и на запад, ама не съм сигурен), която се управлява от сателитния приемник.
    Няколко години гледах бая програми на доста спътници, видими от нас (гр. Нови Искър, координати N 42" 48', E 023" 20' - това показва ГСП-а тук, надморска на антената около 515 м.). После местния доставчик(приятел) ми пренастрои системата и от 2 години гледам(х ) програмите на Булсатком (39 спътник) и СателайтБГ (23,2 спътник). В един момент реших да си настроя и другите спътници...Питам го как, той грипав едва говори, ама вика "...не разбирам много от твоя D800, но пробвай там, търси...нищо не можеш да развалиш...".
    Е...да де, ама аз се оказах "по-сръчен" от очакваното и ...развалих всичко. Моя приятел се мъчи нещо дистанционно да оправя, па накрая вдигна ръце, каза - "не разбирам, ще се обадя на правилния човек".
    И се обади, момчето дойде, първо пипна да види дали антената се движи от дистанционното - не се движеше, независимо дали в "настройки на позиционера" даваш "на изток" или "на запад"... Качи се до антената, извади накрайника, почисти го, сложи го, пипна нещо по мотора(май ръчно провери дали се движи наляво-надясно), антената си се движи...
    Влезе пак вътре в нас, погледна приемника, провери и каза, че устройството е с много стар "имидж", опита се нещо да свали от лаптопа ми (май "буутрут" ги нарече), но не стана(D800 е във вътрешна мрежа, в интернет, с останалите устройства - PC-та и т.н.). В крайна сметка, откачи D800 и отиде до офиса си в Илиенци, върна се след час, беше качил нов "имидж", някакво "Пли", седна, включи го, настрои каналите - сателити, позиционери и т.н. (пак казвам, че не разбирам и не ловете 100% вЕра на това, което пиша като специфични неща, просто се опитвам да възпроизведа станалото), показа ми как стават донастройките на сателитите, аз уж разбрах...Платих си на човека каквото поиска и си замина.
    И всичко това преди 5 дена. Хващах програми от почти всички видими сателити от нас. Приемника(?антената) малко трудно някой път отиваше на запад ли, на изток ли...не разбрах, но работеше. След ден-два не можа да намери 23,2(СателайтБГ), после 2 дена си стоя само на 39(Булсатком), накрая като се опитах нещо да направя (според това което си спомних от инструкциите на човека от Илиенци) стана така, че "загубих" последователно всички спътници. Последно хващаше HD-Deutschland на Astra 19,2 и сега вече не хваща нищо...
    Правих рестарти на устройството, нулев резултат.
    Обадих се на човека от Илиенци, той ми каза, че преди 5 дена е оставил всичко работещо. Питах какво да правя, той пак повтори, че когато е бил всичко е било наред...с което реших, че няма смисъл какво повече да му досаждам и му благодарих...и прекъснах разговора. Не съм го обиждал, но току що видях, че даже ме е изключил и от скайпа си .
    И сега съм на това дередже...
    Като натисна "Настройки-информация-относно" излиза ето това на екрана на ТV:
    -------------------------------------------------------------------------
    Hardware: DM800
    Имидж(това и дурго пише на български, другото на англ): Openpli 2.1
    Kernel version: 2.6.18
    Enigma: Feb 21 2013
    Последна актуализация: не е наличен
    Аткрит NIMs:
    Тунер А: Alps BSBE2 (DVB-S2)
    Открит HDD:
    никой
    ---------------------------------------------------------------------------
    А иначе съм уж на 39(Булсатком), на BTVHD и като натисна "Настройка-информация-канали" излиза следното:
    --------------------------------------------------------------------------
    Име: bTV HD
    Провайдър: BILSATCOM
    Videoformat: -
    Videosize: -
    Videocodec: -
    Namespace: 0x01863167
    Service reference: 1:0:1:CF:5:1:1863167:0:0:0:
    ----------------------------------------------------------------------------

    Проблема не е кодовете, а в това, че не намира сателитите...макар че може и да греша в обяснението.

    Ако някой счита, че може да бъде полезен...
    Mitsubishi L200 DobbleCab

    KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

  • #2
    От: Моля за помощ при настройка на сателитен приемник D800HD PVR DreamBox

    Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
    Здравейте,
    Знам, че има друг форум по тези въпроси, но...първо, аз съм участник в този форум и второ - някак си ми се иска да разбера с по-прост език какво да правя. Защото не съм специалист и малко бавно вдявам , от ЕГН-то ще да е вече...
    Та, по темата. Каква е историята и защо искам помощ:
    От 5 години имам оригинален сателитен приемник dreambox D800HD PVR, не било клонинг или нещо такова (това ми казаха специалисти, двама).
    Имам и антена с формата на пентаграм, която е с вграден мотор и се движи наляво-надясно(май се казва на изток и на запад, ама не съм сигурен), която се управлява от сателитния приемник.
    Няколко години гледах бая програми на доста спътници, видими от нас (гр. Нови Искър, координати N 42" 48', E 023" 20' - това показва ГСП-а тук, надморска на антената около 515 м.). После местния доставчик(приятел) ми пренастрои системата и от 2 години гледам(х ) програмите на Булсатком (39 спътник) и СателайтБГ (23,2 спътник). В един момент реших да си настроя и другите спътници...Питам го как, той грипав едва говори, ама вика "...не разбирам много от твоя D800, но пробвай там, търси...нищо не можеш да развалиш...".
    Е...да де, ама аз се оказах "по-сръчен" от очакваното и ...развалих всичко. Моя приятел се мъчи нещо дистанционно да оправя, па накрая вдигна ръце, каза - "не разбирам, ще се обадя на правилния човек".
    И се обади, момчето дойде, първо пипна да види дали антената се движи от дистанционното - не се движеше, независимо дали в "настройки на позиционера" даваш "на изток" или "на запад"... Качи се до антената, извади накрайника, почисти го, сложи го, пипна нещо по мотора(май ръчно провери дали се движи наляво-надясно), антената си се движи...
    Влезе пак вътре в нас, погледна приемника, провери и каза, че устройството е с много стар "имидж", опита се нещо да свали от лаптопа ми (май "буутрут" ги нарече), но не стана(D800 е във вътрешна мрежа, в интернет, с останалите устройства - PC-та и т.н.). В крайна сметка, откачи D800 и отиде до офиса си в Илиенци, върна се след час, беше качил нов "имидж", някакво "Пли", седна, включи го, настрои каналите - сателити, позиционери и т.н. (пак казвам, че не разбирам и не ловете 100% вЕра на това, което пиша като специфични неща, просто се опитвам да възпроизведа станалото), показа ми как стават донастройките на сателитите, аз уж разбрах...Платих си на човека каквото поиска и си замина.
    И всичко това преди 5 дена. Хващах програми от почти всички видими сателити от нас. Приемника(?антената) малко трудно някой път отиваше на запад ли, на изток ли...не разбрах, но работеше. След ден-два не можа да намери 23,2(СателайтБГ), после 2 дена си стоя само на 39(Булсатком), накрая като се опитах нещо да направя (според това което си спомних от инструкциите на човека от Илиенци) стана така, че "загубих" последователно всички спътници. Последно хващаше HD-Deutschland на Astra 19,2 и сега вече не хваща нищо...
    Правих рестарти на устройството, нулев резултат.
    Обадих се на човека от Илиенци, той ми каза, че преди 5 дена е оставил всичко работещо. Питах какво да правя, той пак повтори, че когато е бил всичко е било наред...с което реших, че няма смисъл какво повече да му досаждам и му благодарих...и прекъснах разговора. Не съм го обиждал, но току що видях, че даже ме е изключил и от скайпа си .
    И сега съм на това дередже...
    Като натисна "Настройки-информация-относно" излиза ето това на екрана на ТV:
    -------------------------------------------------------------------------
    Hardware: DM800
    Имидж(това и дурго пише на български, другото на англ): Openpli 2.1
    Kernel version: 2.6.18
    Enigma: Feb 21 2013
    Последна актуализация: не е наличен
    Аткрит NIMs:
    Тунер А: Alps BSBE2 (DVB-S2)
    Открит HDD:
    никой
    ---------------------------------------------------------------------------
    А иначе съм уж на 39(Булсатком), на BTVHD и като натисна "Настройка-информация-канали" излиза следното:
    --------------------------------------------------------------------------
    Име: bTV HD
    Провайдър: BILSATCOM
    Videoformat: -
    Videosize: -
    Videocodec: -
    Namespace: 0x01863167
    Service reference: 1:0:1:CF:5:1:1863167:0:0:0:
    ----------------------------------------------------------------------------

    Проблема не е кодовете, а в това, че не намира сателитите...макар че може и да греша в обяснението.

    Ако някой счита, че може да бъде полезен...
    http://www.dvb-bg.eu/forum/index.php
    http://dtv-bg.com/
    Тези двата по ред ако си решил да се оправяш сам. Четеш, питаш и тъй.
    А може да намериш инякой там от форума да ти свърши работа.
    Иначе мотор,позиционер не отива захранване вероятно.
    За сканиране и настройване приемника си има инструкция за употреба.
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Моля за помощ при настройка на сателитен приемник D800HD PVR DreamBox

      Приятелю,
      Дрима е хубаво нещо, но всичките им модели си имат един проблем, който се решава за около 20 минути с поялника, там вътре в него зад тунера е разположена схемата за управление на мотора и в нея има един предпазител по ток, та като се понатовари малко и вземе че откаже, аз върху тоя предпазител директно запоявам още един като него, той е SMD елемент и е зелен на цвят. Ще го откриеш по това, че размерите му са по големи от на SMD кондензаторите и резисторите, и после край на страданието със сигналите към мотора.
      Освен, че веднага след като бъде разпечатан и изваден от оригиналната си кутия в него задължително играе поялника, трябва да използваш и коаксиален кабел RG8 75 Oma и то задължително да е хубав със добра медна среда, с въздушна междина, с медно фолио и над него медна оплетка. Връзката от приемника до мотора трябва да е без никакви съединявания на кабел и други подобни, дължината на кабела от приемника до мотора не бива да е по вече от 70 метра ( доказано от практиката ) теоритически 100 метра
      Този имидж Пли никак не го харесвам, аз съм си върл привържаник на Геминито, той си е супер имиж с много френдли интерфейс и за него има много плъгини.
      След като си приключил с всичко описано по горе, намираш някой приятел да те вземе на сървъра си и си гледкаш.
      Успех в техническите дела, че и при мен са се насъбрали много и ставам да отметна малко работа.

      Коментар


      • #4
        От: Моля за помощ при настройка на сателитен приемник D800HD PVR DreamBox

        Ти така и не написа какви си ги свършил с твоя дрим ? Ако нещо не ти е ясно пиши, като ми изпадне клиент за дрим, докъто го модифицирам ще ти щракна една снимка за да видиш за кой елемент идва реч. Ако си направил всичко както трябва, от там на сетне е въпрос на настройки. От практика ти препоръчвам да използваш финкцията УСАЛ в менюто, но там трябва да си много на ти с точната географска дължина и ширина на която се намираш и да си си настроил мотора като по учебник. Ако ми напишиш точно какъв мотор ползваш ще ти кажа в кои настройки какъв допуск да му дадеш, че то по описание за настройка ти дават едно, но практиката показва друго.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X