Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой бръснач е добър, марки, модели...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    Добре де ... аз бих инвестирал в бръснач и такъмите му.... Ама някой уроци по бръснене с такъв дава ли? Не се бъзикам... писна ми от еднодневки- бръсна се средно веднъж на седмица и поради определени мои идеи ми се ще да мога да го правя и с бръснач- ама единственият за сега опит приключи... трагично.
    Според мен вместо уроци изчиташ темите в тоя форум по въпроса, снабдяваш се с подходящ и - много важно, подготвен за бръснене бръснач и пробваш.

    Аз така направих. Първия път беше голямо фиаско - надрах се здраво, особено от страни на врата. Имаше и едно - две порязвания. Освен това, понеже се бръснах по сред нощ, забравих да измия бръснача със сапун от маслото, което беше останало след обработката на Бат_Пепо. Резултатът беше двудневно щипане и усещане за схванатост на кожата.

    Още докато се бръснех (стържех по-скоро) установих, че всяка грешка идва от припряност и бързане.

    Втория от нямаше нито един сакатлък. Обръснах се бавно и с голям кеф. Разбира се, не бях много добре обръснат на всякъде - имаше остатъци около извивките под брадата.

    Третия път също беше много добре. Днес е ред на четвъртото бръснене, при това с друг, според мен още по-неподходящ за начинаещи бръснач :-) Ще го снимам и ще го покажа - много ме кефи! Трябва сърдечно да благодаря на Бат_Пепо за реставрацията и подготовката на тоя два бръснача, пък и на третия, който в момента се прави. Да не забравя и каиша, който беше доведен до неузнаваемо лъскаво състояние в сравнение с първоначалното.
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • #32
      От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

      Да кажа още нещо, което разбрах от скромния си опит - като усетя, че бръсначът не върви както трябва по лицето, променям ъгъла, като почти опирам целия бръснач до лицето и нещата се оправят. Също така подготовката на лицето е много важна - най-добре е след душ, хубаво и продължително насапунисан с хубава четка и хубав сапун за бръснене.
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #33
        От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

        Най-голямите "недоразумения" с бръснача идват от недоброто му заточване или недостатъчната му острота.След като е заточен на камък или по друг начин си иска "минаване" стропване на каиш.Минаването на каиша обаче също си е вид "чалъм" -изкуство на което свикваш и в един момент разбираш как е най-добре и правилно.

        Когато разбереш как е най-добре да минаваш бръснача на каиша и точно какво значи остър бръснач с който гладко и без порязвания да се бръснеш-тогава нямаш вече нужда от помощ.Свикваш и знаеш сам.

        По мен си мога да кажа, че натискането на бръснача в кожата е грешка и обикновенно се прави при недостатъчно остър бръснач, незнание и неможене да се заточи и/или мине добре на каиш.Това води до липса на подходящата острота и оттам до натискане на бръснача в кожата, което води неизбежно до порязвания...

        Обикновенно липсата на острота си личи когато поради натискането на бръснача в старанието да се обръснете малко над острието му или по самото острие "се набере" една ивица от пяна,отрязани частици брада и най-вече смъкнат от лицето повърхностен мъртъв слой кожа.Тази ивица трудно се измива само с вода и понякога трябва да се бутне с пръст, или избърше с кърпа или салфетка. Когато обаче бръснача е достатъчно остър повърхностен слой от кожа не се "набира" по острието на бръснача, тъй като се бръснете със съвсем леко движение на бръснача по кожата почти без каквото и да е натискане и пяната и мръсотията се отмива с просто поставяне под струята вода.

        Иска упражнения.Аз вече свикнах.

        Бръснача/ите "ще ги пусна в ефир", но искат още минаване на острието на камък, след това хромоксид и най-накрая каиш.За сега съм на етап камък и не ми остава много време.Но между 2 седмици и 1 месец се надявам да приключа и да премина към финото заостряне и след това стропинг.Бръснене по Коледа или Нова Година.При късмет и по-рано
        Заглеждам се по един "Revisor" без каквито и да е гравюри или ецване, за да си разнообразя бръсненето с Wacker-a .Семпло острие от чиста стомана: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:db_2412.jpg
Прегледи:2
Размер:181.9 КБ
ID:5523474

        Мнения за тази марка немски бръсначи???

        Коментар


        • #34
          От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          Добре де ... аз бих инвестирал в бръснач и такъмите му.... Ама някой уроци по бръснене с такъв дава ли? Не се бъзикам... писна ми от еднодневки- бръсна се средно веднъж на седмица и поради определени мои идеи ми се ще да мога да го правя и с бръснач- ама единственият за сега опит приключи... трагично.
          Е,не е пък чак такава философия Лесно мога да помогна със съвет,пък и не само.Писали сме много,и аз,и Венци,ама някой път само четене и гледане на клипове не е достатъчно...Не ми е трудно да изтъпя един бръснач и да дойда някъде да ти покажа как да не се порязваш и бръсненето да ти доставя удоволствие.

          Андро,благодаря много за хубавите думи! Надявам се бръсненето със "пеещият" да ти хареса! Знаеш ли,така наречените пеещи остриета от една страна пък са много подходящи за добиване на навик при определене ъгълът на бръснене.Тоест,колкото по-малко "пее" - толкова по-лесно бръсне...
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #35
            От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

            Може и без уроци, аз след като научих принципа: дясна ръка-дясна страна и лява ръка-лява страна, изгледах 2-3 клипчета по няколко пъти и като се ентусиазирах с един сравнително тъп бръснач започнах опитите. Насапунисвам се и с бръснача обирам пяната като се стремя да я обирам чисто като гледам положението на бръснача и следя усещането. След като завърша се сапунисвам отново и със самобръсначката повтарям. Това 2-3 пъти. Трябва време и спокойствие. Първите пъти докарвах до десетина минути...После с добре наточен бръснач и горе долу яснота усетих кефа, макар че май стигнах до петнадесетина минути...от страх. Проблем ми беше започването под носа и на брадата към гърлото...

            Коментар


            • #36
              От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

              Благодаря за този пост!
              Преди десетина дни съвсем спонтанно си купих точно такъв бръснач - Р. Клаас, 5/8, неръждаема стомана, дръжка от маслина.
              Това е първият ми бръснач, т. е едва сега започнах да трупам опит. Първите няколко бръснения бяха почти през сълзи. Ама аз съм упорит - май вече успях да го наточа както трябва. Сутринта се обръснах, като преди това само леко го минах на каиша.
              Това и Вашият пост ме карат да си мисля, че не съм се прекарал с покупката.

              Коментар


              • #37
                От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                Здравейте, изчетох всичко по темата от този форум и се меракландисах и аз да се включа в клуба на "Бръснарите" :-)
                Разтърсих се из българските интернет магазини за нещо съвсем бюджетно и попаднах на ето това:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:products_3410_33275572310871_4241_1.jpg
Прегледи:1
Размер:28.1 КБ
ID:5525574
                искам да попитам специалистите ще го бъде ли този бръснач (или някои от другите на същата фирма, има още 2-3 модела съвсем ефтини) щото цената е съвсем изгодна...
                Последно редактирано от STROIL; 08-10-13, 11:42. Причина: непозволен линк

                Коментар


                • #38
                  От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                  Не се вижда какво е ТОВА, но евтино и хубаво при бръсначите не се съчетават!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                    Martinez Albainox испанска фирма за ножове и реплики на мечове... това е бръснач модел 10905. Има и други, ама да не се окаже че са реплики на бръсначи Някой има ли наблюдения или информация за производството й ? Инъче в момента играя в един "търг" за един стар солинген - пък да видим от него какво ще излезе...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                      Много точно казано, "реплика на бръснач"... То ако иде реч, с какво ли не може да се избръсне човек... със сигурност ще може и с това от снимката...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                        Репликите не стават, защото обикновенно са направени от дебела тенекия и не са закалени.Незакалена тенекия не е стомана и поради това не става за заточване.Истината е че се заточва донякъде, но е прекалено мека и става само за бръснене на обикновенните косми по тялото, но не и на брада.Брада посмъртно не може да се бръсне с тенекиен незакален бръснач.Незакаленото желязо не е стомана и няма същата структура.Всъщност за бръсначи се избират стомани с точно определени качества на структурата и обикновенно се търси фина зърнеста микроструктура.Дори някои от производителите пишат, че дори времето влияе на структурата и трябва да минат години за да "узрее" даден вид стомана за да е подходяща за направата на бръснач.

                        Аз се излъгах с китайски брънач-реплика който си излезна чиста тенекия, макар и неръждаема и няма нищо общо със стоманата за бръсначи.Сега го ползвам за обезкосмяване на тялото.

                        Преди да си давате парите за Б2У(бръснач втора употреба) помолете някой който разбира(Бат"Пепо или Венци) да погледнат колкото могат снимките и да преценят колкото могат дали бръснача става за бръснене/възстановяване. Ширината на острието трабва да поне 1.6см(16милиметра) което е 5/8, но навсякъде препоръчват за начинаещ да е 6/8 което е 1.9см(19милиметра) или около 2см(всичко зависи от производителя-марката.Размерите донякъде "варират" в зависимост от производителя).В е-бей преди 10-на дена се продаде немски бръснач за около 10-12 евро, но за съжаление имах доста работа и не можах да проследя този търг.
                        Последно редактирано от Justif; 08-10-13, 18:30.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                          "Реплика" :-)
                          Може пък да му използвам само дръжката, понеже другото дето съм го поръчал е само острие, така че ще пробвам да го присадя, може пък и да стане... ако не = сувенир:-)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                            Мдааа точно си е реплика
                            Преди малко си го взех от Еконта. Във вида в който го получих едва ли ще става и за "обикновените косми по тялото"
                            Сега ще си ги сложа в една кутиика заедно с репликата на сапун от кауфланд и тази на четка (пак от там - за 33ст. беше!!!).
                            Може да ги използвам за тренажор, или при игри с децата на село А, и този модел на испанската фирма Албаинокс се правят в P.R.C - човешката република от китай
                            Няма лош опит!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                              Всъщност, повечето от т.н. бръсначи "реплики" се правят от неръждаема евтина стомана за кухненски ножове и съответната и закалка. Проблемът е, че тази стомана е съвършено непригодна защото е съставена на микро ниво, от много неравномерни "парчета" с различен размер, голяма част от които огромни (на фона на търсеният размер на режещият ръб). Така че, колкото и да го точите, минавате на каиш и въобще каквото и да го правите, на микро ниво, бръсненето с такъв бръснач прилича на бръснене с трион...
                              Добрите бръсначи винаги са от ръждаема стомана, най-вече заради минималният размер на зърното след закаляването... и свързаният с това комфорт...
                              И пак ще напиша, че ако един човек има достатъчно добра техника за бръснене, може да се избръсне с почти всичко остро, даже и с капак от консервена кутия... Въпросът е дали има смисъл...?
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кой бръснач е добър, марки, модели...

                                Аз мисля,че няма смисъл! Всепак,идеята на бръсненето със бръснач е да доставя удоволствие. По тази причина се създават и толкова качествени аксесуари,нужни за това.Да не говорим пък за създаването на добър бръснач колко хора са се трудили...
                                Що се отнася до китайските,мога да кажа,че съм имал много качествен такъв,но стар,не съвременен.От съвременните мисля,че пакистанските ги превъсхождат,но това е във...как да кажа,най-долният клас.А там наблюденията ми са оскъдни.
                                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                                Най-добрият ром е студеният ром!
                                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X