Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на автоматични хъбове на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заваряване на автоматични хъбове на Фероза

    Посъветваха ме да заваря автоматичните хъбове, че кога включили, кога не включили ...
    Какво ще кажете ?

  • #2
    От: Заваряване на автоматични хъбове на Фероза

    То като си тръгнал така - завари и дифовете и ще имаш 3 блокажа за без пари.

    Като не ти вършат работа автоматичните алтернативите са три - или си купуваш ръчни, или слагаш капачки, зацепени постоянно, или застопоряваш автоматичните във включено състояние. Никакви заварки нямат място там.

    ...то колко са заваряеми и колко щше издържат след заварката е съвсем друг въпрос.

    Такива съветници, за които "електроженО и чукО" са инструменти от висшия пилотаж и друго не признават, по-добре не слушай. Не и докато не видиш да правят същото на собствения си джип и не се убедиш че резултата е тоя, дето твърдят. Смешно е мека дума в случая.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Благодаря за мнението колега.
      И на мен не ми прозвуча убедително, та реших да питам

      Коментар


      • #4
        От: Заваряване на автоматични хъбове на Фероза

        Здравей, всичко си зависи от състоянието в което са хъбовете (то се отнася същото за самият джип), ако са си читави за какво ти е да ги зацепваш постоянно, освен ако не мислиш, че ти харчи прекалено малко. Лично аз съм с автоматични и досега всичко си е ок(надявам се че и за напред ще е така), има няколко прости неща които трябва да спазваш при включване и изключване на 4X4 и няма да имаш проблем.
        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

        Коментар


        • #5
          От: Заваряване на автоматични хъбове на Фероза

          Автоматичните са много добър мързелив вариант, до момента в който се окажеш заседнал в някаоя кална локва и се наложи да "лашкаш" напред-назад. Не е необходимо да заварявяаш нищо. Застопори ги в заключено положение (подложи им нещо между капачката и муфата).
          Пък ако ти се види да ти гори повече, започвай да се оглеждаш за ръчни.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Заваряване на автоматични хъбове на Фероза

            Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
            Здравей, всичко си зависи от състоянието в което са хъбовете (то се отнася същото за самият джип), ако са си читави за какво ти е да ги зацепваш постоянно, освен ако не мислиш, че ти харчи прекалено малко. Лично аз съм с автоматични и досега всичко си е ок(надявам се че и за напред ще е така), има няколко прости неща които трябва да спазваш при включване и изключване на 4X4 и няма да имаш проблем.
            Миналата година закъсах естествено в най-неподходящото време на най-неподходящото място
            Оказа се, че хъбовете не са включили - закарах корозката на майстор той ги раздвижи, почисти, смаза и тази година не съм имал проблеми, обаче все ми е притеснено дали работят или не.

            В магазин Гладиатор на Ботевградско шосе ми предложиха ръчни хъбове Бразилски 330 лева - видя ми се скъпо и започнах да търся вариант за кирилизация - ако знаете от къде могат де се купят по изгодно - споделете.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Застопори ги в заключено положение (подложи им нещо между капачката и муфата).
              Пък ако ти се види да ти гори повече, започвай да се оглеждаш за ръчни.
              Ще пробвам да ги застопоря заключени. Иначе наистина е много икономична - на газ е.
              Единствения кусур е че ми е тясна - не мога да си прибирам багажа

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1361818378806.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5457080

              Коментар


              • #8
                От: Заваряване на автоматични хъбове на Фероза

                Ех колега... с тия прасета не се оплаквай... относно хъбовете си дръж автоматите и си свиркай! Аз от скоро имам фери но съм адски доволен и то точно от авт. хъбове. Имам проблеми в минусовите температури но това е разрешим проблем, т. е. ще ги почистя и ще ги смажа с нова смазка и ще карат още дълго.... успех и на теб!!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Заваряване на автоматични хъбове на Фероза

                  Е колега , все такива екземпляри по 200 - 300 кг да теглиш и дано хъбовете да издържат на натоварването

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заваряване на автоматични хъбове на Фероза

                    Първоначално публикуван от niko Преглед на мнение
                    Ще пробвам да ги застопоря заключени. Иначе наистина е много икономична - на газ е.
                    Единствения кусур е че ми е тясна - не мога да си прибирам багажа

                    [ATTACH]552507[/ATTACH]
                    Легендарна снимка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заваряване на автоматични хъбове на Фероза

                      Остави хъбовете ..............къде го гръмнахте?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заваряване на автоматични хъбове на Фероза

                        Сетих се за лафа
                        "Бял човек - глупав човек. Кой ще носи мечката сега?"

                        В интерес на истината - честито за ремаркето, дето си закачил, и не пипай хъбовете - постави капачки, и се примири с кило бензин отгоре. За газ - не знам, ама надали ще е драстично в плюс.

                        Дакела е голям човек.... Ферозата е голяма работа.
                        Браво!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заваряване на автоматични хъбове на Фероза

                          Сложих ръчни усилени бразилски - да ми е мирна главата.
                          Да се стягат глиганите

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заваряване на автоматични хъбове на Фероза

                            Ами честито.

                            Ама трябва да почерпиш - поне с няколко снимки с такива ремаркета, може и автовлак - с по две - и с по три, се приемат дори..

                            Къде растат тия животни, бре - яката работа е.

                            Браво отново!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заваряване на автоматични хъбове на Фероза

                              Благодаря колега!
                              Това е от района на Ловеч - ма да не го обръщаме тука на ловна тема, че да не ни бият

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X