Резултати 1 до 9 от 9

Тема: Екоравновесие

Място
    София
    Публикации
    2,351
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране Екоравновесие

От около 3-4 месеца пред блока ни, точно в градинката до детската площадка, са се настанили 4 улични кучета. Миналия вторник са нападнали съпругата ми, която, благодарение на намесата на други хора, се е отървала само с нахапана чанта. Оказа се, че не е единствената в блока. В резултат подадох жалба в столичния инспекторат и в "Екоравновесие" по установения ред (по телефон на инспектората и по електронен път на сайта на Екоравновесие). След два дни от Екоравновесие ми изпратиха имейл, с който ме уведомиха, че са отишли на мястото и не са установили кучета. На следващия ден, както и на по-следващия им изпратих нови сигнали със снимки на кучетата на въпросното мятко - както от сутринта, така и от вечерта. Отново получих отговори, че като са ходили на място кучетата ги е нямало. При разговорите си със служителите разбрах, че понеже били само едни екип ходили към 10 часа да проверяват. Обясних им, че вероятно по това време кучетата обикалят да си търсят храна. Никакав резултат. Тази сутрин отново се обадих в Екоравновесие и им казах, че кучетата са още там и снощи пак са създавали проблеми. На което ми отговориха, че работят от 8 до 16 часа и няма как да изпратят хора, когато кучетата са там. Не крещях...много. Ще изчакам тази седмица, и после ща търся медиите, защото това е безобразие.
    Прикачени картинки Прикачени картинки
    Последно редактиран от NovemberCharlie ; 25-02-13 в 14:18
    И. Г. : Чета и гледам - няма смисъл. Пак чета, пак гледам - то нямало и мисъл.

Място
    Бургас
    Публикации
    4,615
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране От: Екоравновесие

Сега си направи елементарната сметка. Бюджета от общината за екоравновеси разделен на броя на екипите, после си отговори сам. И се чудят защо протестират хората....
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

Място
    ВАРНА
    Публикации
    957
    Точки (при гласуване)
    11

Преди време ( към края на лятото беше ) на Аспаруховия плаж във Варна едно такова полубездомно ръфна сина ми, докато го водих да му слагам тетанус ми хрумна да се обадя на 112. На 15-тата минута бяха препратили сигнала до някаква общинска служба, обади ми се някакъв тип да отида на мястото да му посоча кучето и да го приспи и прибере. Докато стигна вече му беше пуснал стреличка (междувременно ухапало и друг човек, та го бяха разпознали) и го търсеше из храстите.
    Това в неделя следобяд.
    Ама май беше наистина общинска служба, не знам това Екоравновесие какво е.
    А и сигнала на 112 е записан и не могат да се ослушват много.
    0888626856

Място
    София
    Публикации
    2,351
    Точки (при гласуване)
    14

Екоравновесие е софийската общинска фирма, която се разправя със кучетата. Сигналите до тях - и по мейл, и по телефон, се записват. Даже и номера им слагат.

Място
    София
    Публикации
    2,351
    Точки (при гласуване)
    14

Вижте какво получих току-що.

Екип на ОП „Екоравновесие” беше изпратен за проверка в района на ********* на 25.02.2013г., при която служителите ни са установили, че безстопанствените кучета обитаващи територия на ******** са обработени (кастрирани, обезпаразитени, микрочипирани и маркирани) съгласно изискванията на „Програмата за овладяване на популацията на безстопанствените кучета на територията на Столична община 2012-2016г.”, приета на основание чл. 40, ал.1 от Закона за защита на животните. Целта е блокиране на раждаемостта, спиране възпроизводството на популацията на безстопанствените кучета и регистрация на домашните кучета. Това обаче не гарантира напълно, че куче поставено в естествената му среда няма да прояви спонтанна агресия в определена ситуация.
    С оглед разпоредбите на чл. 47, ал.3 от Закона за защита на животните всички останали кучетата, които не са проявили агресивно поведение след ветеринарномедицинска обработка, се връщат по местата, от които са взети.

Някой да разбра какво се е случило с кучетата? Аз го разбирам като: " Сори, обаче проблемът си е твой".

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    12,010
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на NovemberCharlie Преглед на публикациите
    Някой да разбра какво се е случило с кучетата? Аз го разбирам като: " Сори, обаче проблемът си е твой".
    Точно това са ти казали.
    Можеш да ги обработиш и ти и да им ги пратиш по пощата разфасовани.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    София
    Публикации
    2,351
    Точки (при гласуване)
    14

След поредния телефонен разговор, в който им напомних, че вече съм им казал, че кучетата са маркирани, и че с имейла си нищо не ми казват, обещаха, че утре пак ще пратят хора. Сигурно след това ще ми опишат кучетата по цветове.

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    12,010
    Точки (при гласуване)
    30

Пиши им че не ви ебат, а ви апат.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    Пазарджик
    Публикации
    865
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на NovemberCharlie Преглед на публикациите
    Вижте какво получих току-що.

Екип на ОП „Екоравновесие” беше изпратен за проверка в района на ********* на 25.02.2013г., при която служителите ни са установили, че безстопанствените кучета обитаващи територия на ******** са обработени (кастрирани, обезпаразитени, микрочипирани и маркирани) съгласно изискванията на „Програмата за овладяване на популацията на безстопанствените кучета на територията на Столична община 2012-2016г.”, приета на основание чл. 40, ал.1 от Закона за защита на животните. Целта е блокиране на раждаемостта, спиране възпроизводството на популацията на безстопанствените кучета и регистрация на домашните кучета. Това обаче не гарантира напълно, че куче поставено в естествената му среда няма да прояви спонтанна агресия в определена ситуация.
    С оглед разпоредбите на чл. 47, ал.3 от Закона за защита на животните всички останали кучетата, които не са проявили агресивно поведение след ветеринарномедицинска обработка, се връщат по местата, от които са взети.

Има един брадясъл виц по този повод

След обаждане до екоравновесие за безстопанствени кучета, от там казват че ще ги кастрират, но жалбоподателя връща реплика:

"Вие не ни разбрахте те не ни е...т те ни хапат "

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •