Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бунт на корабле.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бунт на корабле.

    Първоначално публикуван от Стефан
    Ти сигурен ли си какво каза? Щото аз толкова голяма глупост не бях чувал от двайсетина години.
    Че е глупост, глупост е, ама чети темата отгоре надолу - щеше да намериш още към 15 такива, написани часове по-рано. Вместо да вадиш спомени от преди 20 години.

    В Мали не знам какво става, ама не съм само аз. По другата тема, която неизбежно възникна:
    Русия в България има интереси и влияние, повече от всички други, а според някои - включително повече влияние от самите българи. Дали това се нарича имперска политика или братска подкрепа е въпрос изцяло на гледна точка. Като такова няма смисъл да го обсъждаме - съзнанието се определя от битието, а ние амбиции да променяме битието на участници в дискусията нямаме.

    Колкото до цитирането на центробежно настроени депутати от ЕП - имам контрапример - и лесно се намират множество други. При положение че ТОВА в Русия се смята за приемливо, ЕП определено трябва да излъчи по-ярък бисер.

    Коментар


    • #17
      От: Бунт на корабле.

      Нормална демагогия, пардон логика - да се извади само един определен етап от история на държава, без да има връзка с предишните и последващи години. Ако ще говорим сега за период 1944 - 1989 години, то не е зле да си припомним и години, предшестващи 1944-та. Има там едни, хммммм да кажем моменти, които нещо в сегашната история се забравят, ако не и се забраняват. За тях също ще говорим ли?

      Коментар


      • #18
        От: Бунт на корабле.

        Айде пак малко аналогия.

        Сибирски, може би си забелязал, как от известно време в България се води един обществен дебат, да го наречем, за историята на България и по-специално ролята на съседна Турция. Този дебат е предизвикан от това, че много дълги години част от българската държавна доктрина е била мразенето на турците. И ако това е вършило работа повече от столетие, вече не може - защото съвремието налага две толкова близки държави тясно да си сътрудничат. Разбира се, трудно е - но е в наш интерес да извървим пътя от представата за баташкото клане, до представата за съвременните турски курорти.

        По отношение на Русия, този процес изобщо не е започнат.
        Не разбирам, защо предварително му пречиш.

        Коментар


        • #19
          От: Бунт на корабле.

          До Сибирски /да не стане грешка/.

          Спрях да ти обръщам внимание, но ми прави впечатление настойчивоста ти да се опитваш да демагогстваш.Все повече си мисля че това ти е работата /платена/.За това ли си толкова активен?
          Прави ми обаче приятно впечатление че вече дразниш и съфорумници който по мои досегашни мой наблюдения, би трябвало да са по толерантни към твойте писания и внушения за разлика от мен.Господина Стефан по презумция е изключение.
          Последно редактирано от Goblin; 25-02-13, 16:15.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #20
            От: Бунт на корабле.

            Сибирски,

            Не съм много на ясно, какво точно целиш (за сега ще смятам, че го правиш от родолюбие), но искам да ти кажа точно какво постигаш с поведението си: в един форум, който по традиция е благосклонен към Русия и нейния народ, правиш така, че хората постепенно започват да намразват страната ти. Не заради нея, а заради теб.
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #21
              От: Бунт на корабле.

              Беспочвенные обвинения в демагогии, ничего нового. Ясен, с удовольствием включусь в дискуссию на тему "Роль России в истории Болгарии", но вот только боюсь, что ты сам же очень быстро ее закроешь.

              Коментар


              • #22
                От: Бунт на корабле.

                За мен една такава тема би била много полезна, ако обаче има факти (разбирай документи) и разностранно тълкуване. Иначе има огромна вероятност да се превърне в обикновена пропаганда и караница на база ЕЖК.
                Последно редактирано от NovemberCharlie; 25-02-13, 10:21.
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #23
                  От: Бунт на корабле.

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Беспочвенные обвинения в демагогии, ничего нового. Ясен, с удовольствием включусь в дискуссию на тему "Роль России в истории Болгарии", но вот только боюсь, что ты сам же очень быстро ее закроешь.
                  Нищо безпочвено няма. Отвори тема, в която ни показваш руски материал за някакъв белгийски депутат, който бил против намесата в Мали, щото французите били имали еди-какви си икономически интереси там. Подтекстът е очевиден "Вижте какво правят лошите западни империалисти, та чак западни депутати са против".

                  Хубаво де, ама от същия руски източник се вижда, че не само Франция, ами и Русия също се навира в Мали, защото руски корпорации били имали интереси там. И каква е разликата? Че западни депутати възразяват срещу правителствената политика, а вашите мълчат ...

                  Като по-дърт, и вчерашен русофил по задължение, не мога да не направя асоциация на твоята тема с това как едно време вашата пропаганда (в съпровод на нашите местни папагалчета) ни показваше как в Западна Европа хората протестират срещу американските ракети и ядрени оръжия, базирани в страните им. Само че и думичка не се обелваше за това как никой не пита народите на страните от ВД, когато на територията им се разполагаха съветски оръжия ...
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-02-13, 12:47.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бунт на корабле.

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Ясен, с удовольствием включусь в дискуссию на тему "Роль России в истории Болгарии", но вот только боюсь, что ты сам же очень быстро ее закроешь.
                    Почти съм убеден, че ще се наложи да я затворя. По моя преценка, българското общество не е узряло за такава дискусия и лично аз не смея да я поставя на дневен ред. Когато някой друг я постави, става каквото става. То и за турската проблематика не може да се брои за узряло, но след 130 години поне може да се започне. За Русия е най-малко рано.

                    Просто приеми, че българите са чувствителни на тази тема и затова не се опитвай да ги поучаваш. ВКЛЮЧИТЕЛНО и когато ти се струва очевидно, че не са прави. Все едно няма да го оценят. Само ще губиш постепенно статута на желан и добре приет гост.

                    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                    За мен една такава тема би била много полезна, ако обаче има факти (разбирай документи) и разностранно тълкуване.
                    В някакви далечни академични среди, незасегнати от въпроса, може би. При наличната поляризация в нашето общество, изобщо не съм оптимист.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бунт на корабле.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ...българското общество не е узряло за такава дискусия...
                      Българското общество дори няма и нужда от такава дискусия предвид невероятната преднина от която руските хора по подразбиране се ползват в България и в частност в този форум.

                      Присъединявам се с две ръце към мнението на NC че каквито и да са целите на автора, ефекта е абсолютно отрицателен, и че с много от намесите си автора систематично и камък по камък кърти от симпатията която изпитваме към страната му.

                      Отделно - самия факт че държава като Русия, която по определение е сила и няма нужда от реклама, се "рекламира" с похвати които вече и БЮРМ надрастна, е смешен.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бунт на корабле.

                        Веселые вы ребята, как я смотрю!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бунт на корабле.

                          http://www.journal-informo.eu/content/001/03.pdf
                          Приятно четене.
                          Авторът е руснак, но поне си е дал труда да научи български като хората.

                          ПП За пуристите и буквоядците. Има една две дребни фактологически грешки, но материалът вече беше отпечатан когато ги обсъдихме.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бунт на корабле.

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Веселые вы ребята, как я смотрю!
                            Такива сме си, поне не сме фанатици с маалко пяна в едното ъгълче на устата.
                            А че ставаш досаден -няма две мнения.Като не ти харесваме ние, сиреч драскачите в твоите целомъдрени и патриотарски теми ни отсвирвай и толкова.
                            Форуми бол, руски също.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бунт на корабле.

                              Многабукаванеосилил. Краткость - сестра таланта, в общем.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бунт на корабле.

                                Ну так забаньте меня, чего ждете? Не вы первые, не вы последние.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X