Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Х5 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Х5 3.0

    Здравейте на всички!Орентирал сам се към закупуването на БМВ Х5 конкретно с 3.0 бензинов мотор, автомобила е за подарък на големия ми син.
    Всякаква информация относно модела ще ми е в помощ какво конкретно да гледам по време на оглед. Автомобила ще се ползва в София и само по асфалт, затова се интересувам от малкия мотор. Има ли проблеми при газифицирането на модела, живея в Германия има доста оферти с поставена gas, кое е по добре да търся такава или да се занимавам с сервизи в България.
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Въпрос за Х5 3.0

    Колега виж тази тема от BMW форума

    http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=126&t=291976

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Х5 3.0

      Благодаря колега!Утре имам уговорен час за оглед на един автомобил с поставена газова, дано е моята.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за Х5 3.0

        Успех

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за Х5 3.0

          Аз бих те метнал на 4.4 ако искаш бензинова... няма да харчи много повече, газ се слага без проблем и моторчето е супер... Обаче не бих взел газифицирана машина. Успех...

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за Х5 3.0

            Точно така-4.4 е по добрия вариант,3.0-то е тромаво и разхода е като на 4.4,а и кола направена на газ е юркана много,все пак е шосейка,особено ако е нов внос и газта е слагана навън,иначе нямаш грижи с газифицирането

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за Х5 3.0

              Мислил сам за 4.4 но си мисля че за целите за които се взема, или около 80% движение в София, разликата в разхода ще е значителен. Гледах го въпросния азтомобил и останах приятно изненадан, прилична возия, и вътрешен обем не ми се стори тромава изобщо но може би и че аз съм доста спокоен. Единственото което ми направи лошо впечатление беше при рязко подаване на газ има някакво леко почукване в скоростите не са съвсем плавни. Не знам от какво може да е и дали това е нормално, за първи път се качвам на Х5. Търсенето продължава, след две седмици излизам отпуска и тогава ще се разтарся.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за Х5 3.0

                Toва със скоростите не е добре, но е нормално. Нормално е и ремонт на кутията съответно. После изчезват и става съвсем нормално. А сега сериозно... в градО разликата в разхода ще е значителна само ако гледаш дизел. 3ката бензин е по-слаб от 4.4 и това му вдига разхода, все пак имаме 2 тона кола. Дизеляка ще държи 12-13 градско /вероятно, най-много посочват такъв разход, някои пишат по 15, други около 10, което е много и малко съответно/. 4.4 като го взех ми даваше 25+ градско . Като се понаучих и му посвикнах почна да дава 18-19... но с разни резки движения на дясното крак. Сега като идвам до софето не съм го занулявал, но по под 17 не съм падал с много внимателно каране. На магистрала си бичи 13 някъде със 130-140. От гората до софето ми даде 11.1 вчера, но карах много бавно и си е предимно нанадолнище . Като цяло не бих взел такава кола за град, пък и да я газифицираш на градско няма да си струва особено, може би ако се кара по цял ден, а не се спира точно като е загрял редуктора за газта...

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за Х5 3.0

                  Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
                  ... Единственото което ми направи лошо впечатление беше при рязко подаване на газ има някакво леко почукване в скоростите не са съвсем плавни. ...
                  Коя година е Х5-та която си гледал?

                  Ако това почукване се забелязва само при рязко потегляне, по-скоро е раздатъчната кутия (веригата в нея). За моделите произведени до 2003 г. с раздатка NV125 се продават ремонтни комплекти (верига, лагери и семеринги) и подлежат на ремонт. Този дефект се причинява именно от рязко подаване на газ от място (ускорение от място) което разтяга веригата.
                  След 2003 г. се комплектоват с xDrive където нещата са по-сложни (фрикционни пакети подобни на тези в автомата) и при тях общо взето остава достъпна смяната на серво мотора за управление на актуатора, който е извън раздатката.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за Х5 3.0

                    To иаз го имам този проблем, набедил бях раздатката, но ето че не ми работи втората и реших, че са скоростите. Преди да се прецакат на 2ра имаше доста силен удър при включването й. Сега просто няма 2-ра, но на трета го има леко...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за Х5 3.0

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      ... 3ката бензин е по-слаб от 4.4 и това му вдига разхода, все пак имаме 2 тона кола. ...
                      Колега освен Х5-цата в семейството имам (и поддържам) още 4 BMW-та Е36 М42В18 1994 г., Е34 М50В20 1996 г., Е39 М52В20 1997 г. и Е39 М52В28 1998 г. - всичките с автоматични скоростни кутии.
                      Ако сравним разхода на двете 39-ки които са с едно поколение двигатели, от близки години на производство и с единствена разлика в кубатурата, разликата в разхода е от порядъка на 1.5 - до 2.0 литра по-нисък разход в полза на 2000 кубиковата (говорим за градско - София). Извънградско разликата намалява до 1.0 литра пак в полза на 2000 кубиковата !

                      Тук говорим за еднакъв клас (редови 6-цилиндрови двигатели) и единствена сравнително малка разлика в обема от 800 ccm.
                      Не съм съгласен с теб, че един 3.0 -литров 6-цилиндров редови двигател може да харчи повече от V8 4.4 - литров двигател с разлика в кубатурите 1400 ccm при еднакви други условия (това си е още една малолитражка по кубатура която излиза че не харчи нищо ???

                      Близки стойности на разхода или дори по-нисък разход в полза двигателя с по-голяма кубатура макр и рядко се наблюдава при двигатели от едно и също поколение с малка разлика в обемите, например 1.8 - 2.0 ; 2.3 - 2.5 ; 2.8 - 3.0 ccm, но в тези случаи това са търговски трикове на производителя за различните пазари за гранични стойности на обема на двигателя при които според местните закони се минава в друг по-нисък клас такси, застраховки и т.н. Това обикновено са до 1800 ccm, 2000 ccm, до 2500 ccm, до 3000 ccm и т.н.
                      И в България съществуват подобни граници, но разлика от 1400 ccm. и то в различни класове двигатели въобще не предполага това да е причината - просто си е друг агрегат с друга мощност, въртящ момент и съответно разход на гориво ..

                      PS За мен специално 3-литровия редови двигател М54В30 (съответно с компектованите скорости, раздатка и дифове) се държи перфектно в този автомобил, аз никога не съм усещал при ежедневната употреба (без екстремни натоварвания) лаг при ускорение, недостиг на мощност или въртящ момент и разхода е напълно резонен за този клас автомобил (SAV/SUV)

                      Това е лично мнение и не ангажирам никой с това ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за Х5 3.0

                        Не става дума да харчи повече, а че разликата няма да е голяма, нищо дето 3-ката ще харчи по-малко все пак. Осезаема разлика има с дизел 3 литра... Та за тези ако искаш и 3 литра разлика при бензините, аз смятам не си струва по-слаб мотор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за Х5 3.0

                          Това го пиша с уговорката, че не съм фен на дизела особено за автомобил втора употреба та едва ли ще съм напълно безпристрастен но се надявам никой да не отрече фактите.

                          3-ката дизел според мен има единствено предимство в разхода и въртящия момент което на практика едва ли компенсира следните недостатъци:
                          - по-капризен към качеството на горивото;
                          - по-висока начална покупна цена (дори и втора употреба) и по-скъпи ремонти;
                          - по-високия въртящ момент товари повече скоростната кутия поради което и идват оплакванията специално при Х5 (автомата на GM е еднакъв на бензин и дизел);
                          - по-голямо тегло концентрирано върху предното окачване което в съчетание със състоянието на нашите пътища, та дори и градските улици води до по-чести престои в бокса за "предница" със съответното финансово изражение.

                          PS За мен дизела е предмет на сериозно обмислена покупка на сериозно проверен конкретен автомобил предназначен за работа от която се очаква възвръщаемост на вложените средства и снижаване на ежедневните разходи, но BMW X-серия въобще не ми се вързва с това. По-приемливо ми се струва избора на 5-та серия с дизелов двигател за служебен автомобил, такси или рент а кар или 3-та серия за евридейка (бюджетен вариант) от точка А до точка В. И в двата случая още с покупката се предвижда смяна на автомобила на 250 - 300 К когато все още автомобила има прилична остатъчна стойност, но друг ще се бори с поддръжката му.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за Х5 3.0

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            Не става дума да харчи повече, а че разликата няма да е голяма ...
                            Аз си мисля, че 1-2 литра разход на гориво в повече или по-малко едва ли е определящо при избора на автомобил от класа на Х5.
                            Идеята ми е, че 3.0 според моя опит е напълно достатъчен за прилично поведение в автомобил от класа на Х5, а 4.4 със всичките си преимущества едва ли може да покаже предимствата си при нормална ежедневна употреба. Все пак не съм имал (поддържал) 4.4 за да имам лични впечатления.

                            От друга страна една мечка беше казала "колкото повече, толкова повече" ....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за Х5 3.0

                              Автомобила е 2002г, ще се ползва от 23г младеж и затова си мислех че 3.0 е по удачния вариант, но ще се оглеждам и за 4.4, макар че според мен разликата в разхода ще е поне 4литра, като ще се монтира газов инжекцион най вероятно.Отделно честа за поддръжка и ремонт ще се паднат на мен та си мисля че малкия двигател ще е по икономичен в това отношение.
                              Колега има ли начин да проверя чукането дали е от раждатката

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X